Čerpání žumpy pomocí vakuových vozíků a ručně

Každý letní rezident čelí takovému úkolu jako čerpací žumpy. Nezáleží na tom, jak velký je septik, naplní se dříve nebo později. Když takový okamžik přijde, majitelé venkovského domu obvykle objednají službu likvidace.

Je-li rekreační obec nebo družstvo dlouhodobě, pak je telefon a dokonce jména řidičů a provozovatelů známá všem obyvatelům. Jak organizovat systém nakládání s odpady, pokud neexistuje centralizované odstranění, a co dělat, pokud je nemožné čerpadlo v tomto konkrétním místě vypustit (vzhledem k odlehlosti lokality nebo špatnému umístění jámy), náš článek vám to sdělí.

Čerpání kanalizace do venkovského domu

Služby vakuových vozidel

Co je ilosos

Za účelem vypuštění žumpy je zapotřebí speciální vybavení - stroj ilosos.Skládá se ze dvou hlavních částí:

 • podvozek vozidla;
 • správná čerpací jednotka včetně čerpadla, ohebné hadice (objímky) a kovové nádrže (nádrže).

Mimochodem, velká kapacita nádrže umožňuje v některých případech snížit náklady na čerpání, čímž se objednává odjezd kamiónu pro čištění několika sekcí najednou.

Náklady na pohonné hmoty potřebné k tomu, aby se dostali do vesnice dacha az ní dokanalizační sběrač.

Vzhled čerpacího stroje

Profesionalita aspenizatorské brigády se projevuje v prevenci nebo minimalizaci úniků fekálních sedimentů na povrch země. Proces čerpání je vysoce automatizovaný.

Platba neposkytuje pouze vyprazdňování žumpy, ale také vyvážení jejího obsahu na místo vypouštění, centrální čistírny odpadních vod.

Kromě toho služba odstraňování zahrnuje:

Často jsou vakuové vozíky připraveny poskytovat řadu souvisejících služeb

.

Včasné čerpání odtokových šachet nejen šetří obyvatele dachy před nepříjemnými pachy, ale přispívá také k dlouhé a řádné činnosti čisticího systému. Jen velmi málo lidí si bude myslet na to, že by přečerpali velký septik sami, tato práce vyžaduje nejen dovednosti a zkušenosti, ale také speciální vybavení, takže je nejlepší věřit této práci profesionálům, kteří mají vše, co potřebují.

Proces čerpání odpadů

Výběr úklidové firmy

Při likvidaci odpadních vodTo bylo provedeno po mnoho let, úkol vybrat umělce této práce nestojí za to. Ale pokud byl venkovský dům postaven nedávno a zkušenosti s úklidovými činnostmi ještě nebyly přijaty, je třeba hledat a vybírat společnost, jejíž služby budou relativně levné a kvalita práce.To se provádí ve třech krocích. Předpoklad:

 1. Zeptejte se na nejbližší obecní úřad nebo jiný obecní úřad, kterému území družstva dacha náleží stávajícím podnikům a organizacím poskytujícím služby v oblasti výkřiky. To určitě bude, často slouží této konkrétní lokalitě. Geograficky bližší takový zvláštní podnik bude do země, tím lépe, protože to ovlivní náklady na práci a náklady na dopravu.
Poradenství odborníka:Pokud existuje možnost vyjednat s brigádou, obvykle složenou ze dvou osob, přímo, pak je to ideální volba, mohou být schopny pumpovat vypouštěcí otvor podél cesty za téměř symbolickou odměnu.

Noční služby nabízejí mnohé soukromé podniky

.
 1. Kdyby však nebylo možné dosáhnout dohody v soukromí, pak se budeme muset vypořádat se společností. V tomto případě je uzavřena smlouva, v níž by měly být podrobně upřesněny:
 • lhůty;
 • objem provedené práce;
 • náklady a tarify;
 • odpovědnosti stran;
 • adresy stran;
 • další podmínky.
 1. Proveďte platbu. V prvním případě, kdy smlouvanosil ústní charakter, to se děje jednoduše, v hotovosti. Pokud se exekutor stal právnickou osobou, tj. Firmou, platba se provádí buď prostřednictvím pokladníka s výpisem z příchozích a odchozích objednávek, nebo podle účtu v pobočce banky. V obou případech je třeba potvrdit potvrzení o zaplacení alespoň do okamžiku, kdy bude úspěšně dokončeno čerpání odtokových otvorů.

Pravidelnost čerpání je klíčem k řádnému fungování jímky

.

Jak čistit žumpu sami

V některých případech, kdy dacha jen příležitostně slouží jako místo odpočinku pro malou rodinu, je septik naplněn tak pomalu, že majitelé nechtějí zavolat kamión. Pokud je množství pevného sedimentu malé, pak v zásadě můžete vypustit vypouštěcí otvor sami.Za tímto účelem je žádoucí mít dva předměty:

 1. Fekální elektropumpa. Je levná a volně prodávaná. Můžete také použít konvenční vodní čerpadlo, ale v tomto případě je nutné jej dodat s filtrem, jinak se rychle ucpe.
 2. Schopnost sběru fekálního sedimentu. To může být plastová hlaveň pro chemická činidla nebo kov. Nejlepší je, když se víko pevně zavře.

Vzhled fekálních čerpadel

Poradenství odborníka:Alternativou je také možnost - využití moderních biologických produktů, které rozkládají pevný odpad na kapalný stav a zpracovávají jej. Tyto nástroje obsahujíspeciální mikroorganismy určené pro likvidaci odpadních vod.

Zkušení zahradníci vědí, jak čistit žumpu, opakovaně pozorovali práci čerpacího stroje, takže nemusí vymýšlet nic nového. Stále však existuje jedno důležité varování. Plastové septiky by neměly být čištěny samy o sobě, snadno se poškozují a jejich vyprazdňování má řadu vlastností. V těchto případech musíte stále kontaktovat odborníky.