Čisticí stroj kanalizace

Při čištění kanalizačních trubek z ucpání se kromě dobře známých nástrojů (plunžr, vodovodní kabel) a speciálních chemikálií pro domácnost stále více používá čistič odpadních vod. Zpravidla dochází k „neočekávanému“ zhoršení průtoku v odtokových trubkách. Abychom byli připraveni na rychlé kroky, které je třeba v takovéto nouzové situaci podniknout, musíme být dobře informováni o nejúčinnějších způsobech řešení tohoto problému.

Zařízení také pomůže vyčistit vnější kanalizaci

.

Kdy použít čisticí stroje kanalizace

Na vnitřním povrchu potrubí během provozu splaškové kanalizace vzniká ložisko různých ložisek. Postupem času začíná propustnost potrubí klesat, čímž se vytváří prostředí, ve kterém se rychle rozvíjí četné mikroorganismy. V této situaci je nejlepší použít zařízení pro čištění kanalizace.

Pokud nejsou trubky vyčištěny, začnou se postupně rozkládat. V tomto ohledu nemůžeme opomenout potřebu preventivních opatřenízajištění normálního stavu kanalizačních potrubí a mít jasnou představu o tom, jaké kroky by měly být podniknuty v případě, že by došlo k ucpání.

Mechanické přístroje

Instalatérské otočné stoly v pohybu jak ručně, tak pomocí vrtáku

Tato metoda zahrnuje použití vodoinstalatérských nástrojů - cívky, speciálního kabelu s mechanickým pohonem atd. Při čištění bez pomoci odborníků (nejúčinnější prostředek pro čištění odpadních vod je čisticí stroj na odpadní vody) používají doma to, co je nejznámější.

Při použití spirály se akce provádějí v následujícím pořadí:

 • konec spirály je zasunut do vypouštěcího otvoru,
 • otočit jeho rukojeť v jednom směru, tlačit spirálu přes trubku, dokud ne jeho konec narazí na ucpání,
 • aplikovat trochu více úsilí, zničit blokádu nebo zatlačit ji do stoupačky,
 • provádějí proplachování kanalizace horkou vodou nebo používají chemické prostředky k čištění trubek maziva, které se vždy lepí na jejich vnitřní povrch.

Hydrodynamické přístroje

Podstata metody čištění

Schéma hydrodynamického praní

Hydrodynamické čištění trubek se začalo uplatňovat v polovině 20. století jako doplněk k mechanické metodě. V současné době je tento čistící stroj považován za účinný a rozšířený nástroj. Rozsah této metodyzahrnuje jak čištění vnějších, tak vnitřních kanalizačních systémů.

Poradenství odborníka:

Kromě toho se hydrodynamické čištění úspěšně používá při proplachování topných trubek, vodovodních potrubí a průmyslových potrubí.

Hydrodynamické balení v akci

Princip činnosti hydrodynamického stroje je následující - za působení vody přiváděné pod tlakem do potrubí dochází k destrukci a odstraňování sedimentů, které tvoří blokádu. Vzhledem k tomu, že pracovní tlak lze měnit v širokém rozsahu hodnot (až 190 MPa), umožňuje použití této metody čištění potrubí, které je zcela ucpané řadou sedimentů. V tomto případě není porušena celistvost trubky.

Zařízení pro čištění kanalizačního systému umožňuje účinně odříznout a odstranit usazeniny, které jsou během provozu uloženy na vnitřním povrchu potrubí. Tato metoda umožňuje plně obnovit kapacitu potrubí. Navíc po takovém čištění jsou trubky méně náchylné k tvorbě nových usazenin. Jelikož jsou kanalizační potrubí opět samočisticí, zvyšuje se životnost systému.

Mnozí se domnívají, že k čištění odpadních vod vysokotlakou vodou je zapotřebí objemné zařízení. Nicméně, pro sítě umístěné v venkovských domech, zařízení jsou produkována to být lehký a volně umístěný v kufru auta.

Majitelé automobilů a venkovských domů ocení vybavení minisponů Kärcher: čistí kanalizace velmi efektivně. Je nutné pouze zakoupit speciální ohebnou hadici a sadu trysek.

Mini-podložky Karcher lze použít jak pro čištění trubek, tak pro mnoho dalších potřeb domácností

Zařízení pro hydrodynamické stroje (trysky)

Stupeň a povaha ucpávání, jakož i průměr čištěných trubek - to vše musí být vzato v úvahu při výběru trysek, aby se zajistilo co nejúčinnější využití hydrodynamických strojů:

 • propichovací trysky se používají pro staré ucpávky,
 • trysky typu dna umožňují účinné čištění písku a bahna,
 • řetězový kolotoč pomáhá eliminovat cizí předměty a silné kořenové výrůstky,
 • Rotační trysky jsou účinné při odstraňování tuků,
 • univerzální trysky dobře pomáhají s různými typy blokování.

Sada na čištění trubek Karcher - ohebná hadice a trysky

Technologie hydrodynamického čištění překážek v kanalizaci

Domácí kanalizační systém lze účinně čistit instalací Kärcher:

 1. Na hadici pro čištění kanalizace vyberte a namontujte speciální trysku.
 2. Přes pozorovací zařízení ve stoupačce nebo přes toaletu je hadice vložena do potrubí po dobu asi 1 m, a pak zahrnujeinstalace. Hadice začne vstupovat do potrubí samotného.
 3. Poté, co tryska spočívá na ucpávce, začíná její zničení a voda v systému odchází.
 4. Po několikanásobném ucpání se potrubí vyčistí montážní hadicí. Zároveň tryska pečlivě čistí vnitřní povrch trubek.

Splachovací potrubí a záchodová mísa se strojem na čištění kanalizace

 1. Po vypnutí jednotky je hadice odstraněna z potrubí.
 2. Voda se vypouští, aby spláchla odpadní vody a spláchla zbytky.
Poradenství odborníka:

U zařízení, která poskytují vysokotlakou vodu, musí být použity speciální hadice. Hadice na čištění kanalizace Kärcher umožňuje vysoký výsledek čištění (je k dispozici jako volitelné příslušenství při nákupu mini dřezu).

Také stroje značek Ridgid a Rothenberger

získaly velkou popularitu.