Co dělat, když je z pračky nepříjemný zápach

V průběhu času, dokonce i z drahé pračky, může automatický stroj způsobit nepříjemný zápach - zápach vlhkosti nebo plísně. Tento problém může být způsoben řadou důvodů - od nesprávného provozu po problémy spojené se zvláštnostmi jeho práce. V každém případě to může a musí být bojováno, protože vzhled vůně může přinést nejen nepříjemné pocity z hlediska vůně, ale je také nebezpečný z hlediska čistoty vašeho prádla, které je umyto takovou technikou.

V tomto článku uvedeme nejběžnější příčiny vzniku zápachu třetích stran z pračky a také vezmeme v úvahu způsoby nakládání s každým z nich.

Bakterie - hlavní příčina nepříjemného zápachu z pračky

Odkud pochází nepříjemný zápach

Jakýkoli nepříjemný zápach z pračky je vždy spojen s tvorbou hnilobných nebo plísňových bakterií, často jsou zdrojem problému. V malých množstvích však nejsou nebezpečné a nezpůsobují nepříjemnosti. Nebezpečí představují centra jejich rozmnožování, která jsou vytvářena výhradně za příznivých podmínek pro toto, totiž stojaté mokré prostory bez přístupu vzduchu a proudění čisté vody.

Příčiny vzniku zápachu

Proto analyzujeme, co může přispět k reprodukcibakterie ve vaší pračce:

  • Jedním z hlavních důvodů je, kupodivu, vzácné používání pračky. Při vypouštění vody v nádrži vždy zůstává určité množství vlhkosti v důsledku konstrukčních prvků. Lehce mýdlová voda z oplachování je výbornou živnou půdou pro bakterie, pokud ji necháte stát 2-3 týdny.
  • Druhým hlavním důvodem je nesprávný provoz zařízení, zejména uzavření poklopu na konci praní. Nedostatečný průtok vzduchu do mokrého bubnu a nádrže stroje jistě povede k tvorbě zastaralého vzduchu v nich, stejně jako ve špatně větraném prostoru.

Otevřený poklop pračky bude druhem výstupu pro vypouštění vlhkého vzduchu

.

Skladování v bubnu auta špinavých věcí vyžadujících mytí. Především takové věci samy mohou vydávat zápach v zmuchlaném a špatně větraném bubnu. Za druhé, buben, který je jimi naplněn, zhorší možnost odvzdušnění mokré nádrže automobilu.

  • Ložiska na bubnu a výpusti. S prodlouženým (od 2 let) použití stroje uvnitř na jeho stěnách může buben a odtokové potrubí tvořit vodní kámen. Moderní detergenty - prášky, často mají složky pro boj s tímto jevem, ale jsou obvykle určeny pro vodu normální tvrdosti. Pokud máte vodu s vysokou tvrdostí, nemusí být tyto komponenty dostačující a uvnitř stroje se může vytvořit film z vodního kamene. Takový film budevěčný zdroj bakterií, protože vůbec neprispívá k kvalitnímu samočištění nádrže a bubnu stroje během praní.

Příklad prostředku pro tvrdou vodu pro pračky

  • Ucpaný filtr. Aby nedošlo k ucpání výpustního čerpadla stroje a neporušení, je nutné před něj instalovat speciální filtr, zabraňující vniknutí nečistot, nečistot a drobných oděvů do čerpadla. V průběhu času je filtr částečně ucpaný, ale stále může projít vodou. Z tohoto důvodu nemusí být vždy jasné, že je čas vyčistit filtr. Nečistoty v ní mají strukturu, která je ideální pro reprodukci hnilobných bakterií.

Metody boje proti zápachu z pračky

Z výše uvedeného lze vyvodit závěr, že hlavním kritériem v boji proti nepříjemným pachům je odstranění chovných center bakterií ve stroji a prevence jejich vzniku.

Pokud již existuje zápach, zkontrolujte nejprve stav filtru. K tomu, v dolní části stroje, otevřete speciální kryt, vyjměte filtr (obvykle bílá nebo černá zástrčka, která je odšroubována proti směru hodinových ručiček), podle potřeby jej vyčistěte, vložte a zašroubujte zpět.

Dále vytvořte jeden stroj na volnoběh. Současně je zvolen dlouhodobý režim praní s vysokou (maximální možnou) teplotou. Místo prášku v tomto případě se kyselina citrónová nalije do nádoby (přibližně 100 gv závislosti na velikosti stroje). Kyselina podporujeodstranění již vytvořeného filmu z vápna a v kombinaci s velmi horkou vodou zabíjí bakterie.

Běžná jedlá kyselina citrónová je lepší než okovina a vápno

.
Alternativou kyseliny citrónové může být stolní ocet, který byl přidán během necistého praní v přibližně stejném objemu.

Po těchto manipulacích by měl pach zmizet.

Důležitější je však prevence vzniku zápachu. Mezi hlavní preventivní opatření patří:

  1. Je nutné ponechat poklop stroje na konci praní mírně otevřený. Přístup k vzduchu umožní odpařování a erozi zbytků vlhkosti a suchost uvnitř vozu - klíč k úspěchu v boji proti bakteriím.
  2. Pokud jsou po umytí buben a pryžová manžeta vlhké, je třeba je otřít do sucha.

Pokud jsou manžeta a buben mokré po umytí, je lepší je otřít do sucha

.
  1. Není nutné skladovat věci pro mytí v bubnu. Používejte pro tento speciální koš na prádlo.

Neuchovávejte špinavé prádlo v pračce, je pro to lepší použít koš na prádlo

  1. Filtr pravidelně čistěte (1-2 krát ročně).
  2. Jednou za 2 - 3 měsíce proveďte předběžné spuštění stroje, jak je popsáno výše, pro odstranění vápenných usazenin.
Používejte kvalitní prášky s přísadami z vodního kamene a pokud má voda vysokou tuhost, použijte přídavná činidlapodobný typ vody.

Proto jsme popsali možné příčiny vzniku nepříjemného zápachu v pračce a navrhli také účinné metody boje s bakteriemi, které vyvolávají jeho vzhled. Dodržujte tyto pokyny a používání zařízení bude pro vás pohodlné a příjemné.