Co potřebujete a jak používat bidet

Bidety se jako samostatné sanitární zařízení objevily ve 17. století ve Francii. Zpočátku byl přístroj malou lázní, která byla instalována v ložnici. Bidety se rozšířily v 18. a 19. století. Jak funguje moderní bidet a jak správně používat bidet, čtěte dále.

Doplňková hygienická zařízení v moderní podobě

Funkce bidetu

Co je to bidet? Nejzákladnější funkcí tohoto sanitárního zařízení je zachování maximální hygieny uživatele.

V současné době lze použít bidet:

 • pro mytí intimních míst. Proud vody čistí soukromé části uživatele mnohem lépe po použití toalety než běžný toaletní papír;

Standardní funkce bidetu instalovaného v koupelně

 • pro denní mytí rukou, nohou a jiných hygienických postupů. Tato funkce se používá zejména v případě, že v domě žijí malé děti, které vzhledem ke své malé poloze nemohou dosáhnout dospělého dřezu.

Bidety jako hygienické přípravky pro hygienu dětí

Bidet se doporučuje zejména:

 • starší osoby nebo osoby se zdravotním postižením. Malé zařízení instalované v optimální výšce je mnohem snazší použití než vana nebo dřez ;
 • osoby trpící onemocněním, jako jsou hemoroidy. Zapálená oblast vyžaduje neustálou a pečlivou péči, kterou toaletní papír nemůže poskytnout.

Druhy bidetů

Moderní bidety se liší několika základními způsoby:

 • způsob instalace;
 • kontrolní metoda;
 • způsob dodávky vody.

Druhy bidetu v závislosti na způsobu instalace

V závislosti na způsobu instalace rozlišovat:

 • podlahový bidet. Instalatérství je instalováno na podlaze v krátké vzdálenosti od WC, takže můžete rychle přejít z jednoho zařízení na druhé. Hlavní výhody jsou: nízká cena a snadná instalace;

Vodovodní armatury na podlaze toalety

 • Zavěšení Bidetu. Instalační zařízení je upevněno na instalaci namontované ve zdi. Charakteristické rysy zavěšené konstrukce jsou kompaktní (bidet nezabírá mnoho místa a může být instalován v malých místnostech), pohodlí čištění (tato funkce je obzvláště oblíbená u žen).

Instalatérské práce instalované na zařízení

Doporučuje se zvolit metodu instalace bidetuv závislosti na velikosti koupelny a instalaci toalety.

Druhy bidetů, v závislosti na způsobu kontroly

Vzhledem k tomu, že hlavním účelem bidetu je hygiena všech členů rodiny, je nutné zvolit nejvhodnější způsob ovládání zdravotnického zařízení.

bidet lze ovládat:

 • ručně. Na sanitární zařízení je instalován mixér, který slouží k nastavení teploty přiváděné vody (foto nahoře);
 • elektronika. Bidety s elektronickou kontrolní metodou se objevily v 60. letech 20. století a jsou nyní velmi populární. Hlavní výhodou je možnost uložení zadaných nastavení, což je nejvhodnější pro děti. Elektronické bidety jsou navíc vybaveny dalšími funkcemi: sušení, deodorizaci, masáže, vyhřívaných sedadel a podobně.

Instalatérské práce řízené integrovanou elektronikou

Elektronický bidet stojí řádově více než ruční instalatér. Použití elektronického bidetu však zvyšuje úroveň hygieny, protože zařízení je nastaveno bezkontaktním způsobem.

Jak lze dodávat vodu do zařízení

Voda může být přiváděna do hygienického zařízení:

 • přes kohoutek směšovače. Ve většině případů je na jeřábu instalováno přídavné zařízení, které usnadňuje změnu směru proudění;

bidet, do něhož je přiváděna vodamíchačka

 • přes speciální otvor v misce bidetu.

Bidety s vertikálním zásobováním vodou

Pokud plánujete použít instalatérské služby nejen pro svůj účel, je lepší zvolit přívod vody z kohoutku.

Jak správně používat bidet

Jak používat bidet? Neexistuje žádná speciální instrukce. Můžete však uvést několik tipů:

 1. Jak správně používat bidet? Především je třeba poznamenat, že bidet nelze použít jako záchodovou mísu, protože zařízení je určeno výhradně pro provádění hygienických postupů.
 2. před použitím je nutné nastavit teplotu vody, aby nedošlo k opaření nebo zachycení studených intimních orgánů. Kromě teploty se doporučuje přednastavit tlak kapaliny a nastavit nejpohodlnější směr trysky (pokud takovou možnost poskytuje hygienické zařízení);
 3. Jak sedět na bidetu? Jako nejvhodnější pro uživatele. Dříve, bidet měl zúžený tvar ve středu, který určoval metodu přistání osoby (jako kůň). Moderní zařízení umožňují přistání jako zpět do mixéru a obličeje. Hlavní věcí je, že uživatel sanitárního zařízení by měl být co nejpohodlnější k provedení nezbytných postupů;

Jedna možnost přistání uživatele na bidetu

 1. police by měla být umístěna vedle bidetu pro přístup k detergentům;
 2. pokud není bidet vybaven funkcísušení, v bezprostřední blízkosti zařízení má držák na ručníky.

Jasněji je tento pokyn uveden ve videu.

Proč tedy potřebujete bidet? Pro hygienická intimní místa a další oblasti těla. V současné době existuje široká škála instalatérských zařízení různých tvarů, provedení a funkcí. Proto každý, kdo chce ve svém domě instalovat bidet, si bude moci vybrat nejvhodnější hygienické zařízení ve velikosti a dalších parametrech.