Což je lepší: Pragma nebo Corsis nebo Pestan

V dnešní době jsou trubky z polymerních materiálů stále více využívány pro stavbu vnitřních a vnějších kanalizačních systémů, v důsledku čehož vzniká otázka - co je lepší než Pragma nebo Corsis - které trubky jsou pro tyto účely nejvhodnější. mají mnoho výhod:

 • dostatečně spolehlivé;
 • jsou lehké;
 • mají odolnost proti opotřebení;
 • nekorodují;
 • jsou poměrně snadno montovatelné;
 • nerostou s ložisky.

Náš článek pomůže objasnit tuto obtížnou otázku.

Porovnání trubek Pragma a Korsis

V systémech inženýrských komunikací moderny jsou zvláštní prostory obsazeny trubkami Pragma a Korsis, které jsou nejmodernějšími trubkami určenými pro netlakové kanalizace. Navenek, oni jsou docela podobní, jak oni mají:

\ t
 • vlnitý vnější povrch, který umožňuje zvýšení přípustného tlaku na potrubí z vnějšku, například z okolní půdy,
 • hladká vnitřní strana, která umožňuje zamezit tvorbě různých porostů uvnitř trubky a tím i jejízablokování.

Charakterizace trubek Korsis

Corsis - ruský analog trubek Ecopal

Bílá barva vnitřního povrchu usnadňuje preventivní prohlídku výrobku

.

Kanalizační potrubí Korsis je považováno za ducha inženýrů italské společnosti Polieco. Trubky s vlnitým vnějším povrchem, které vyvinuly, se na konci minulého století objevily v Rusku pod názvem Ecopal. Jiné společnosti navíc vyvinuly polyetylenové trubky:

 • PE 100,
 • PE 80.

Pouze tyto trubky však měly zcela odlišný design a účel. První kanalizační systémy, vyrobené s trubkami Ecopal, vykazovaly vysokou kvalitu, získaly pozitivní zpětnou vazbu a také získaly velké vyhlídky na využití. V důsledku toho se v průběhu několika let objevily první trubky Korsis domácí výroby, které byly vyráběny na základě licence italské společnosti Polieco.

Charakteristické vlastnosti trubek Korsis

Uvádíme je níže:

 1. V trubkách Korsis je vnější strana černá, vnitřní část bílá. Při jmenování obou vrstev jsme psali výše.

Vlnitá trubka má tvar oblouku

.
 1. Trubky jsou vyrobeny z polyethylenu a prakticky nekorodují, takže životnost těchto trubek je více než 50 let. Corsis je často položen pod zemí, nejvíce často velmi hluboce, který je usnadněn zvýšenou pevností prstence produktů, který sahá od 4 k 8 kilonewtons na metr.náměstí
 2. Stojí také za povšimnutí jejich vysoké odolnosti proti opotřebení.
 3. Přítomnost vnitřního hladkého povrchu trubek brání různým inkluzím, které jsou vždy přítomny v tekutině, která jím proudí, aby se připojily k potrubí. Dosavadní výrobky z litiny, betonu a dalších materiálů trpěly jen takovou nevýhodou. V důsledku toho se časem zvyšovala velikost a nakonec se zablokoval celý vnitřní kanál potrubí.
Doporučení odborníka:Trubky Corsis s O-kroužkem a spojkou připojte pomocí spoje nebo na konci svařováním. Aby nedošlo k posunutí gumového těsnění během instalace, je umístěn ve vnitřní části zvlnění. Speciální profil pryžového těsnění tak zabraňuje jak proudění tekutiny směrem ven z potrubí, tak vstupu těchto trubek do potrubí podzemní vody.

Odrůdy trubek Korsis (Perfokor)

Děrované děrované trubky

Typ trubky Korsis je vlastně potrubí Perfokor. Rozdíl mezi nimi je pouze v aplikaci. Trubky Prefokor se používají pro:

 • odvodnění;
 • odvodnění půdy.

Tyto trubky mají mezery nebo otvory, do kterých padá nadměrná voda na zemi. Pak se tato přebytečná voda ve správném směru odstraní, čímž dojde k vysušení půdy. Potrubí Perfokor, stejně jako Korsis, jsou zvenčí zvlněné a uvnitř hladké.

Charakterizace trubek Pragma

Trubky Pragma neboPragma ve vzhledu a aplikaci jsou velmi podobné výše uvedeným trubkám. Tyto trubky se používají v kanalizacích, kanalizacích a netlakových kanalizacích. Oni mají červenou barvu vlnité, vnější, části a bílé hladké, vnitřní část.

Vlastnosti této značky

\ t

Podrobněji zvažte tyto vlastnosti:

 1. polypropylenové kanalizační trubky Pragma jsou vyrobeny z polypropylenu, ale neměly by být zaměňovány s trubkami PPRC, které jsou rovněž vyrobeny z polypropylenu.
 2. Teplotní rozsah, ve kterém je výkon zaručen, je dostatečně široký, zejména pro nekovové trubky, od -60 do +100 stupňů Celsia. Tyto parametry jsou špičkové. Dlouhodobý provoz trubek Pragma je však doporučován při teplotě od -25 do +70 ° C.
 3. Prstencová síla trubek Pragma je přibližně 8 - 10 kg /m2. Technologie instalace takových trubek je poměrně jednoduchá, protože se snadno stříhají a snadno se instalují do zásuvky.
 4. Trubky Pragma mají poměrně vysokou odolnost proti opotřebení, což potvrzují četné recenze.
Doporučení odborníka:Výrobce nedoporučuje přepravovat kapalinu takovým systémem, pokud průtok překročí 5 m /s, protože v tomto případě dojde ke snížení odolnosti proti opotřebení a bude nižší, než je uvedeno v technických specifikacích.
 1. Sewer Pragma ve své oblastirozšířené využití díky svým vlastnostem, a to:
 • vytrvalost v poměrně širokém rozmezí teplot;
 • vysoká životnost v procesu přepravy systémem agresivních průmyslových odpadních vod;
 • vysoká rázová houževnatost, která překračuje stejný ukazatel polymerních trubek z předchozí generace PVC, určených pro podobné účely;
 • vysoká tuhost prstence;
 • pohodlí a snadná instalace s trubkami a armaturami Pragma as příslušenstvím jiných systémů;
 • pohodlná a levnější doprava, která je možná díky jejich nízké hmotnosti.

Pragma se vyznačuje integrovanou zásuvkou (měla by být samostatným odlitkem) a širokým nerovnoměrným zvlněním

.

Pestánské trubky jsou analogické s Pragmou

Trubka Peshtan je dvouvrstvá vlnitá trubka vyrobená z propylenu. Tyto trubky se používají pro vypouštění podzemních vod a odpadních vod. Trubky Pestan jsou považovány za obdobné známé značce Pragma vyrobené v Srbsku.

Výhody trubek Pestan:

 1. Vysoká tuhost kroužku (SN8) je zajištěna přítomností dvou vrstev. Díky tomu může být potrubí uloženo do hloubky 10 metrů.
 2. Usnadňuje instalaci a dopravu trubek pro jejich nízkou hmotnost.
 3. Materiál, ze kterého jsou trubky vyrobeny, zabraňuje korozi, hnití a jiným negativním fyzikálním a chemickým účinkům.
 4. Trubky jsou odolné vůči deformaci při zachování pružnosti. To jea umožňuje použití trubek Pestan bez odtržení výkopu, což je případ kovových trubek.
 5. Životnost takovýchto potrubí dosahuje 100 let.
 6. Vnitřní hladký povrch potrubí zabraňuje tvorbě škodlivých usazenin a snižuje abrazi.

Pestáni mají také zvenku zvenku a hladký povrch na vnitřní straně

Rozsah trubek Pestan je dostatečně široký. Používají se pro pokládku potrubí:

 • v chatkách;
 • v chatkách;
 • v obytných budovách;
 • v kancelářských budovách;
 • v různých průmyslových zařízeních.

Pestanové trubky jsou považovány za optimální řešení pro instalaci odvodňovacích systémů a vnějších kanalizačních systémů.

Srovnání trubek Pragma, Corsis a Pestan

Pro usnadnění porovnání trubek předkládáme srovnávací tabulku všech tří typů.

Srovnání trubek Pragma, Pestan a Corsis

Analyzujme první dva výrobce, protože je to jejich srovnání, které podle recenzí přináší největší zájem čtenářů. Jak je vidět z tabulky, trubky mají přibližně stejné vlastnosti, vynikající seznam výhod a dlouhou životnost. Mnozí odborníci se proto domnívají, že mezi kvalitou trubek Pragma a Korsis není významný rozdíl. Existuje jen několik drobných rozdílů, na jejichž základě si můžete vybrat:

 1. Cena . Díky známější značce (stejně jako rakouské výrobě) má Pragma vyšší náklady.
 2. Teplota vody . Corsis lépe udržovat nízké teploty, Pragma, naopak vyšší.
 3. Tuhost prstence . Corsis má mírně nižší tuhost prstence, což znamená, že je navržen pro nižší tlak. Trubka Pragma PN 10 tak bude odpovídat trubce Korsis PN 16. Tento parametr je důležitý, pokud instalujete vysokotlakou rozvodnou vodu.
 4. Vnitřní průměr . Oba modely mají jinou tloušťku vnější vlnité vrstvy. Například při porovnání dvou trubek s vnějším průměrem 630 mm bude mít Pragma vnitřní průměr 548 mm a Corsis - 535 mm. Při použití potrubí o velkém průměru to stojí za zvážení.

Volba ve prospěch společnosti Pragma nebo společnosti Korsis by tedy měla být učiněna vzhledem ke specifickým podmínkám vašeho ropovodu.