Jak a kde použít živé bakterie pro žumpy

K čištění odtokové šachty, do které protékají všechny odpadní vody, odpadají živé bakterie pro žumpy. Princip působení bioaktivátorů je poměrně jednoduchý. Tak, dostat se do odpadních vod, bakterie "probudí", projít velkým množstvím enzymů, které rozkládají různé organické odpady.

Náš článek vám ukáže nejběžnější drogy používané pro různé druhy odpadních vod, stejně jako hovoříme o vlastnostech jejich použití.

Každý druh odpadních vod vyžaduje zvláštní přípravu

.

Bioaktivátory pro různé druhy odpadních vod

Nejběžnějšími bioaktivátory pro různé druhy nečistot a jejich použití jsou následující:

 1. Pro čištění septiků, odtoků a žlabů jsou nejoblíbenější tyto výrobky:
  • Dr. Robic (ROEBIC);
  • Sanex;
  • Micropan.
 1. U suchých záchodů takové přípravky jako: \ t
  • "Biola" - 1 litr takového koncentrátu stačí k vyčištění 1000 odpadů;
  • „Biofresh“ - 100 ml výrobku postačuje pro 10 litrů kapaliny;
  • „Sunnyfresh“ - nejprve musíte ředit koncentrovaný prostředek 10krát apoté nalijte výsledný roztok do spodní nebo horní nádrže suché skříně a za účelem dezinfekce 15 litrů odpadní vody budete potřebovat 1,5 litru koncentrátu.

Přípravky na suché záchody odvádějí vynikající práci při čištění

Biocptika Fatcracker pro žumpy a toalety je určena pro údržbu septiku a čištění potrubí kanalizačního systému, zejména pokud je vysoká koncentrace mýdla a detergentů v odpadních vodách, pocházejí z koupelny az myček a praček.

Lék „Sannisti“ lze použít v případě chovu domácích zvířat na venkovském statku, jako jsou: krávy, ovce, prasata, kozy nebo králíci. Tento nástroj eliminuje pach z plodu, a tím snižuje počet hmyzu, a tím zlepšuje pohodu zvířat.

Použití bioprášku pro komposty a žumpy „Oxygenator“ umožní získat vysoce kvalitní zralý kompost.

Droga "Sunisparkl" se používá, když náhle z nějakého důvodu do kanalizace spadly kanalizace nebo prostě tam bylo potřeba vyčistit dekorativní rybník v oblasti před "zhnědnutím" nebo "uzemněním". Voda pod vlivem kompozice se zbaví nepříjemného zápachu, škodlivých nečistot a organického sedimentu a stává se transparentním. Kromě toho se rostliny, ryby a další obyvatelé nádrže budou moci cítit mnohem lépe.

Společnost Sunny Sparkle nabízí jak přípravky pro žumpy, tak i žvýkačkyProstředky pro rybníky a kompostování

\ t

Možné problémy vznikající v procesu používání biobakterií

Problémy spojené s provozem čistírny odpadních vod

Předpokladem pro účinné fungování použité použité biopreparace je přítomnost dostatečného množství vlhkosti. Pokud je hladina vlhkosti nedostatečná, pak se biobakterie pro žumpy nebudou vyvíjet normálně a nebudou fungovat.

Výsledky používání bioaktivátorů

\ t

Před použitím nářadí musí být připraveno a musí být dodrženy pokyny. Kapalné prostředky budou muset být jednoduše rozmíchány a přípravek ve formě prášku nebo granulí může být třeba ředit ve vodě.

Účinnost bioaktivátorů se může snížit, pokud se odpadní vody používají nepravidelně. Živé organismy mohou dokonce zemřít, pokud odpad potřebný pro jejich normální životní činnost přestane vstupovat do žumpy. Proto by zpravidla neměla být povolena doba nečinnosti, která trvá déle než 14 dnů.

Je ideální překročit hladinu kapaliny o 2 centimetry, a to nejméně. Pokud je více pevného odpadu, musí být potřebné množství vody nalito do jámy bezprostředně před použitím biologických látek.

Poradenství odborníka:Kromě toho by během několika dnů po použití bioaktivátorů pro žumpy bylo lepší, když budete kontrolovattekutina v jámě. Pokud klesne, je třeba přidat více vody.

Bakterie fungují dobře s dostatečnou vlhkostí

 1. Za účelem obnovení práce biologického produktu po dlouhém volnoběhu přidejte čerstvou vodu do kanalizačního systému a zadejte složení v množství uvedeném v návodu.
Doporučení odborníka:Stejné kroky musí být provedeny, pokud jakákoli látka, která je škodlivá pro mikroorganismy, spadá do septiku.
 1. Pro první spuštění biologického produktu nebo pro obnovení jeho práce musíte použít nástroj se speciálním nápisem „Start“. Takové směsi jsou speciálně navrženy tak, aby zajistily rychlý rozvoj mikroorganismů pro žumpy, a to umožní, aby septik fungoval v co nejkratším čase.

Problémy spojené se skladováním zásob

 1. Pokud se do kanalizačního systému dostanou chemikálie obsahující chlor ve složení, účinnost bioaktivátorů se také může snížit. Důvodem, proč budou mikroby pro žumpy stlačeny, mohou být prací a čistící prášky s antibakteriálními přísadami.
 2. Při aktivním používání myčky nádobí nebo pračky by mělo být zvoleno chemické činidlo, které je vhodné pro žumu, nebo přípravek s odpovídající značkou, jejíž mikroorganismy mohou přežít v agresivním prostředí.chlor, stejně jako jiné chemikálie, se nesníží.

Prostředky pro odvodňovací otvory, štípací mýdlo a detergenty

 1. Jsou-li do odpadních vod vypouštěny filtry nebo složky vody - antibakteriální léčiva nebo mangan - bakterie pro odtokové šachty mohou také zemřít.

Jak je vidět, výběr skladeb je poměrně široký a každý letní rezident si bude moci vybrat vhodný nástroj pro specifické potřeby. Biologické produkty známých ochranných známek jsou v každodenním životě dobře zavedeny, samozřejmě v souladu se všemi pokyny instrukce.