Jak a který bidet si vybrat

Moderní prostorná toaleta je nemyslitelná bez přítomnosti takového výrobku osobní péče jako bidetu. A ti, kteří se s tímto typem instalatérství dosud nezabývali, se ve fázi opravy mohou divit, jak si vybrat bidet vhodného typu a velikosti. V našem článku se podíváme na to, jaké typy bidetů existují v závislosti na jejich funkčnosti, velikosti a dalších funkcích a také dávají tipy na výběr produktu pro konkrétní podmínky.

Moderní koupelna je těžké si představit, aniž by v ní byl bidet

.

Druhy bidetů

Výrobní materiál

Stejně jako v případě záchodů jsou bidety nejčastěji vyráběny ze sanitární keramiky a sanitární keramiky. Je třeba okamžitě poznamenat, že mezi těmito dvěma materiály neexistuje žádný zásadní rozdíl, protože sanitární keramika pokrytá vysoce kvalitní glazurou bude obtížně odlišitelná od sanitární keramiky, a to i pro profesionála. Sanfarfor zároveň díky složitější výrobní technologii je poněkud dražší.

Jediný významný rozdíl mezi nimi je stupeň pórovitosti - skvělý pro fajáns a menší pro porcelán. Čím vyšší je pórovitost, tím větší je hygroskopičnost materiálu a tím vyšší schopnost povrchu odolávat rzi a nečistotám. Jinými slovy, na porcelánovém povrchurezavé kapky a nahromadění nečistot (a jejich vůně) se vytvoří v mnohem menší míře.

Tabulka vlastností jasně ukazuje pozitivní a negativní vlastnosti sanitární keramiky a porcelánu

.

Pokud jde o trvanlivost materiálů, životnost sanfarfory je 50-60 let, pro sanitární fajáns - 30-40 let. Hovoříme zde více o zastarávání výrobků z těchto materiálů než o jejich životnosti, protože opravy s výměnou potrubí v průměru jsou prováděny nejméně jednou za 15 let.

Neměli bychom si vybrat nejlevnější bidet, protože tyto výrobky jsou často vyráběny z nekvalitního kameninového zboží. Takový materiál bude vyžadovat častější a časově náročnější péči.

Rozměry bidetu

Rozměry bidetu se obvykle volí na základě rozměrů samotné toalety. V prostorném pokoji vypadá velké instalatérství harmonicky, zatímco miniaturní je vhodnější pro malé toalety.

Obecně je většina bidetů k dispozici v těchto velikostech:

  1. Šířka - 330-400 mm.
  2. Výška. Podlahový bidet - 400mm, zavěšený cca 300mm a instalovaný ve výšce 400mm od konečné povrchové úpravy podlahy.
  3. Délka (hloubka) - 520-560 mm.
Vzdálenost mezi bidetem a toaletou závisí také na prostornosti toalety. Nejlepší je odsazení 300-450 mm od okraje jednoho k okraji jiného zařízení nebo 600-900 mm podél os.

Zavěšený nebo podlahový bidet

Mimo jiné se bidet liší také způsobem montáže.K dispozici jsou podlahové a závěsné bidety. První, analogicky s konvenční toaletou, je instalována na podlaze a připevněna k ní, zatímco tyto jsou namontovány pomocí speciálních instalací.

Montáž závěsného bidetu se provádí pomocí speciálního zařízení namontovaného ve zdi za povrchovou úpravou

.

Podlahové bidety jsou praktičtější možností a nevyžadují montážní podmínky.

Závěsné výrobky jsou moderní volbou z hlediska designu, ale pro jejich spojovací materiál je vyžadována spolehlivá stěna (tenké příčky jednoduše nesou váhu bidetu a uživatele). Existují však výjimky. Existují instalace, které zajišťují částečný přenos zátěže zavěšeného bidetového systému ze stěny na podlahu, což umožňuje instalaci vodovodního potrubí na přepážkách se střední nosností (například přepážky z plynových a pěnových bloků).

Druhy mísiček

Externě i funkčně se bidetové mixéry prakticky neliší od běžných směšovačů určených pro dřez. Jediný rozdíl je v tom, že zde je zpravidla na směšovací trysce namontován speciální aerátor s kulovým závěsem. Provzdušňovač umožňuje nastavit směr vodního paprsku.

Směšovač pro bidet s pákou - nejlepší volba z hlediska snadnosti použití

Také v sortimentu jsou mixéry s vestavěným termostatem, který automaticky zajišťuje požadovanou teplotu vody. Tam jsou také zařízení schopnádodávat proud různé intenzity - silný, měkký, pulzující, intenzivní, nasycený vzduchem atd.

Nezapomeňte si vybrat bidetovou baterii s jednou pákou pro nastavení teploty vody. Použití klasického modelu se dvěma ventily (odděleně pro teplou a studenou vodu) výrazně sníží použitelnost jak mixéru, tak i bidetu jako celku.

Tipy pro výběr bidetu

Zvažte, jak si vybrat bidet v závislosti na vlastnostech koupelny a osobních preferencích:

  • Pro prostornou toaletu je lepší zvolit vestavěné závěsné modely záchodové mísy a bidetu, nejlépe ze stejné série. Instalace falešného panelu nekriticky ovlivní zmenšení prostoru, ale za ním bude vhodné skrýt technické komunikace a instalaci a design v toaletě bude mít za následek velmi moderní a příjemný dojem.
  • Za přítomnosti malé koupelny by bylo logičtější přiklonit se k výběru hybridních modelů toaletních bidetů nebo technologicky vyspělého elektronického bidetového krytu s možností montáže na obyčejnou toaletu. V důsledku toho bude místnost zbavena dalšího prvku instalatérství a bude vypadat méně nahromaděně. Alternativou může být instalace obvyklé hygienické sprchy na stěnu nad toaletu.

Sprchový bidet pro záchodovou mísu je praktickou volbou pro koupelnu s malou plochou

.
  • Klasická barva bidetu, stejně jako u záchodové mísy, je bílá. Nicméně můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu pro různé varianty designu.sanitární keramika - černá, béžová, modrá, atd. To bude vyžadovat objednání předem, protože barvy jiné než bílé nejsou spuštěny a jsou obvykle dodávány na objednávku.
  • Všechny moderní modely jsou opatřeny ochranou proti přetečení analogicky s vanou, takže na to nebude nutná zvláštní pozornost.
  • bidet může mít také jakýkoliv tvar. Nejčastěji používané modely se zaobleným (oválným) tvarem mísy as téměř pravými úhly. Při výběru je také nutné vzít v úvahu, který spotřebič bude instalován vedle které toalety
Kanalizační výpust bidetu může mít 3 typy - horizontální, vertikální a šikmé. Vezměte to v úvahu při výběru instalatérských prací a při připojování kanalizačního potrubí k přístroji.

Uvažovali jsme tedy o tom, který bidet je lepší pro různé situace a podmínky, uvedeny typy bidetů a některé komponenty pro ně. Doufáme, že s naší pomocí si budete moci vybrat pro sebe perfektní instalatérské práce, které budou věrně sloužit po mnoho let.