Jak eliminovat ucpání toalety

Problém ucpání toalety je poměrně běžný. Je velmi obtížné situaci napravit sami. Nicméně, pokud víte, jak je kanalizační systém uspořádán a jaké prostředky mohou účinně pomoci při čištění potrubí, pak je možné ušetřit peníze a rychle obnovit normální provoz kanalizačního systému, který je povinný v každém moderním domě.

Pokud tedy dojde k zablokování toalety - co se naučíte z našeho článku.

Při ucpávání toalety musí být problém vyřešen okamžitě

.

Rychlá pomoc při ucpání záchodové mísy - horká voda a sóda

Dva jednoduché způsoby prokázaly svou účinnost při čištění trubek z jednoduchých ucpávek:

  1. Před odstraněním ucpání v toaletě je nutné ohřát kbelík vody do varu a tuto vodu nalít do toalety, což vytvoří silný tlak - kbelík musí být zvednut tak, aby voda proudila do toalety v pravých úhlech a rychle. Provedení takových jednoduchých akcí vám umožní efektivně řešit jednoduché blokády. V případě, že voda po čištění tímto způsobem začala postupně opouštět, měli byste znovu použít kbelík s teplou vodou v záchodě. Pokudblokáda byla malá, pak tato metoda rychle a účinně pomůže vyrovnat se s problémem.
Poradenství odborníka:

Navzdory jednoduchosti opatření bude v tomto případě odstranění blokování toalet vyžadovat dodržování bezpečnostních opatření.

Sodná voda je poměrně účinná

.
  1. Pomáhá dobře při mytí obyčejné sodovky, která je známá každé hostitelce. Pokud se v případě zablokování rozpustí v záchodě ½ části sody, pak aktivní složka může situaci rychle napravit. Sodná sůl má zpravidla rychlou pomoc, pokud je blokáda nekomplikovaná.

Krtek přijde na pomoc ucpání

Chemikálie pro domácnost pro blokády

Všichni vzdělaní moderní lidé chápou, že účinný prostředek pro ucpání toalety by měl být hledán na policích domácích chemikálií. Speciální prostředky ve formě kapalin, prášků, granulí a sprejů umožňují rychle řešit nepříjemný problém. Kromě toho chemický průmysl vyrábí různé prostředky pro zabránění vzniku ucpání, jejichž použití umožňuje kontrolovat stav trubek a zajistit jejich dlouhodobý provoz.

Nástroje pro řešení problému mechanického zablokování záchodové mísy

Vantuz a jeho analogy

Pokud vroucí voda, sóda a chemikálie nemají znatelný vliv na blokádu, pak před odstraněním ucpání na toaletě seprofesionálních instalatérů, můžete zkusit použití pístu s gumovou miskou o průměru 10 centimetrů. Pro zajištění účinného provozu pomocí pístu musí být přebytečná voda ze záchodové mísy odstraněna tak, aby voda pokryla pouze gumovou část nástroje.

Použití klasického pístu a modernější modifikace

Poradenství odborníka:

Aby se zabránilo tomu, že se tato část nástroje zasekne v záchodové nádobě, použijte hřebíky, přišroubujte misku k rukojeti pístu.

Pokud není plunžr a blokování nastane, v tomto případě můžete použít improvizované nástroje, které se navzdory jejich primitivnímu vzhledu často ukázaly jako velmi účinné prostředky k řešení problému:

  • plastovou láhev, která je odříznuta zespodu a která je odříznuta na toaletu a je na ni aplikován ostrý tlak;
  • 55) „panenka tolkushka“, vyrobená z tyčinek a hadrů.

Při použití „panenky“ musí být hadřík dobře zajištěn

.

Vodovodní kabel

Flexibilní speciální kabel, který je tuhou dutou osou, vybavenou otočnou rukojetí - je profesionálním nástrojem, který může každý instalatér najít. Na konci takového nástroje je připevněna špičatá tryska nebo spirálovitý hrot tlustého drátu - takovéto zařízení umožňuje přerušení blokování.

Jak s tím prolomit blokádu:

  1. Spirálový konec je spuštěn do toalety až na doraz a rukojeť se otáčí ve směru hodinových ručiček.Díky těmto činnostem je kabel zasunut do lapače.

Kabel pomůže vyrovnat se s „vzdáleným“ zablokováním

  1. Kabel může narazit do překážky. Možnosti mohou být různé:
  • Pokud spočívá v opačném směru než talířový talíř (když kabel není zcela ponořen do vody), pak před odstraněním blokování pokračujte v posouvání pohybů, dokud kabel neklouzne po vnitřku této části záchodové mísy.
  • Pokud se na lanové dráze objeví svislá stoupací stěna, v tomto případě je třeba použít kabel, jehož délka by měla být větší než 1,5 m.
  • Má-li toaleta přímý vývod, je kabel zatlačen podél horizontální kanalizační trubky k vnitřnímu povrchu stoupačky - může dojít k potížím s pohybem kabelu, pokud špička kabelu narazí na ucpání. Jak odstranit ucpání v tomto případě? Přemístěte ho tam a zpět, abyste ho vtlačili do stoupačky.

Vzory pohybu kabelu v závislosti na provedení toalety

Ucpání v kanalizačních trubkách na začátku provozu zpravidla nevzniká.

Poradenství odborníka:

Během dlouhodobého provozu systému by potrubí mělo být chráněno před vstupem do odpadu. Kromě toho, profylaktické čistící prostředky, jako je Mole, účinně pomáhají.

Aby bylo možné určit, jak čistit toaletu před ucpáním, je nutné mít dobrou představu o jejím zařízení a mít jednoduché nástroje, které pomohou nezávisle provádět splachování trubek. Nicméně pokudnebylo možné obnovit průchodnost systému sám, pak je nutné hledat pomoc odborníků.