Jak odmrazit kanalizační potrubí

Otázka, jak odmrazit kanalizační potrubí, může vzniknout, pokud izolace vodovodních potrubí nebyla provedena včas a voda v něm zamrzla. Pokud si všimnete vzniku takové situace, není třeba panice: existuje mnoho způsobů, jak rozmrazit potrubí, bez pomoci odborníků. O nich se můžete z tohoto článku dozvědět.

Pokud jsou trubky zmrazené, nezoufejte

.

Příčiny zamrzání potrubí

Důvody, proč mohou vodní potrubí zamrznout, jsou následující:

 • při pokládání systému nebyla dodržena hloubka zamrznutí;
 • izolace potrubí není zajištěna;
 • V místnosti není topení.

Rozmrazovací potrubí

Přístroje pro kovové trubky

Dnes existuje dost způsobů, jak odmrazit, takže nebude těžké odmrazit potrubí, potrubí nebo kanalizaci. Nejúčinnějším prostředkem je speciální průmyslové odmrazovací zařízení. Platí to však pouze pro kovové trubky, toto zařízení nepracuje na plastu.

Přístroje pro rozmrazování potrubí

Princip fungování tohoto plánu je poměrně jednoduchý a srozumitelný. Na okrajích potrubí je nutnýodtávání, upevněte svorky, pak proud teče. Dochází k ohřevu potrubí a zamrzlé místo se začne rozmrazovat.

Technické vlastnosti tohoto typu zařízení jsou téměř stejné a poměr mezi cenou a efektivností odmrazování je nejoptimálnější. Klíčové vlastnosti:

 • příkon - 220 V;
 • výkon - 5-6V, 300-400 A;
 • přívod proudu je regulován a je v závislosti na délce úseku 1,7-4 kW;
 • produktivita uvedená výrobcem je trubka o průměru do 6 cm a délce až 23 metrů a odmrazená po dobu až 60 minut.

Čím větší je průměr trubky, tím kratší je potřeba instalovat terminály, zejména v oblasti měřicích přístrojů a jiných spojovacích prvků.

Doporučení odborníka:Při odmrazování kanalizačního potrubí nebo vodovodního potrubí je nutné, aby byl v systému přítomen tlak vody.

Metoda odmrazování plastových trubek

Stavebně vodní úroveň

Aby bylo možné potrubí rozmrazovat jiným způsobem, budete potřebovat:

 • Esmarchs;
 • stavební hydraulická úroveň;
 • drát 2 mm z kalené oceli;
 • nádrž, ve které bude voda shromažďována.

Zvažte, jak odmrazit kanalizační trubku z PVC nebo jakýkoli plast.

Drát by měl být vyrovnán a připojen k hladinové trubce s páskou. Úroveň by měla být větší. Na jeden konec úrovně musíte připojit hrnek Esmarkh. Tento přípravek je vložen do a ven z trubky.klystír podával teplou vodu.

Doporučení odborníka:Vzhledem k tomu, že horká voda bude vždy vytlačovat studenou vodu, roztavený led bude vytékat ve stejném množství během infuze horké vody. Proto musí být předem připravena nádrž na vodu.

Systém odmrazování potrubí

Je mnohem jednodušší a bezpečnější ohřívat trubku z kovu a plastu, nevyžadují se žádná speciální instalace čerpadel. Voda přirozeně thaws a vytéká z potrubí.

Trubky z plastu a plastu lze rozmrazovat ještě rychleji, v tomto případě je však zapotřebí speciální instalace, která ohřívá vodu až na 150 ° C. Tento způsob je velmi drahý. Kromě toho je po rozmrazování nutné provést opravu potrubí. Samotná instalace je velmi drahá a jsou zapotřebí i další nástroje, takže tuto metodu nebudeme brát v úvahu.

Zahřívání pomocí topných těles

Než začnete rozmrazovat plastové kanalizační trubky zevnitř, musíte takové zařízení postavit:

 • Ohřívač ve tvaru písmene U připevněte k desce.
 • Jeho ohyb přes přední okraj desky by měl vyčnívat.
 • Zbývající části by měly být umístěny uvnitř desky a neměly by se dotýkat stěn dráhy.
 • Vzhledem k tomu, že velikost ledového bloku a vzdálenost k němu jsou známé hodnoty, k odmrazení plastové kanalizační trubky, musíte připojit drát vhodné délky ke kontaktům topného článku a kus kovové plastové trubky, která bude sloužit jako posunovač k desce.

Toto zařízenísloužil v potrubí z přijímací strany výtoku, protože pokud ho strhnete shora, pak voda, která se roztaví, nebude mít kam odtéct. To zajišťuje sklon kanalizační trubky. TEN musí být zapnuta teprve poté, co je v potrubí, a před každým jeho pokládáním musí být vypnuta.

Samostatné zařízení pro odmrazování trubek

Tipy pro odmrazovací potrubí

Existují obecná pravidla, která musí být dodržována bez ohledu na způsob odmrazování:

 • není možné prudce ohřát zamrzlou oblast od středu;
 • Pro zajištění odtoku vody z taveniny je nutné otevřít kohoutek;
 • postup začíná od přívodního ventilu a pohybuje se směrem k stoupačce;
 • trubky z litiny by měly být ohřívány zdola nahoru a současně se pohybovat ze stoupačky.

V případě, že jste plánovali pouze organizaci kanalizačního systému v domě a ještě neinstalovali potrubí, je třeba mít na paměti, že bychom neměli dovolit takové situace, kdy je kanalizační potrubí zamrzlé.

Doporučení odborníka:Hlavním pravidlem je položení vnějších trubek, ať už kanalizací nebo vodovodních potrubí, v hloubce, která se nachází pod hloubkou mrazu pro danou oblast.

Zahřívání kanalizačních trubek jako prevence jejich zamrznutí

\ t

Je také velmi důležité provést izolaci potrubí, zpracovat je speciálními tepelně izolačními materiály. Dodržování tohoto pravidla vylučuje i možnost zamrznutí potrubí azajistit hladký chod potrubí.