Jak odstranit ucpání v dřezu

Ucpávání ve dřezu je velmi nepříjemný jev, jehož příčinou je zpravidla nepřesnost při dodržování jednoduchých pravidel pro používání sanitární keramiky. Každý ví, že odpad z potravin nemůže být vypuštěn do dřezu, zejména pokud neexistuje speciální vložka.

Nejčastěji s takovým porušením pravidel pro používání dřezu se ucpává odtokový sifon, zakřivený úsek potrubí pod dřezem. Někdy však dochází k blokádám. Jak tento problém vyřešit, se můžete dozvědět z našeho článku.

Pokud v dřezu není voda, je čas jednat

.

Postupy pro vyřizování blokád

Před odstraněním ucpání v dřezu je nutné z ní odstranit vodu a všechny nečistoty a provést následující:

 • Jak vyčistit ucpávku v dřezu? Ihned po zpomalení odtoku vody z dřezu musíte použít prostředky pro čištění. Pro tento účel, stejně jako pro prevenci blokování, odborníci doporučují použití chemikálií speciálně určených pro tento účel, které jsou široce prezentoványobchodní síti.
 • Obvyklýpístzpravidla ve většině případů napomáhá blokádám, a je proto považován za velmi oblíbený prostředek k obnovení odtoku vody. Píst je gumová čepička s rukojetí. Při jeho použití, v důsledku poklesu tlaku pod víčkem, je vytvořená zátka v odtokové trubce, která způsobila zablokování, snadno zničena.

Obvyklý píst je velmi účinný prostředek nápravy

.
 • Účinnou metodou jepropláchnutí sifonu a přilehlých trubek . Doporučuje se používat speciální domácí chemikálie, např. „Krtek“ je vhodný pro kovové trubky z plastů a kovů, pro trubky jakéhokoli typu - „Tiret“, „Mr. Muscle“. Při použití chemických prostředků pro bezpečnost je nutné používat ochranné rukavice. Chemicky aktivní složky těchto produktů rozpouštějí vlasy, zbytky potravin a také ničí bakterie. Proto je jejich použití účinné pro čištění trubek a odstranění nepříjemných pachů z díry ve dřezu.

Chemikálie pro kontrolu blokád a jejich prevenci

 • Pokud všechna přijatá opatření nepřinesla požadovaný výsledek, pak odstranění ucpání v dřezu zajišťuje použitísanitárního kabelu .

Zvláštní případy

Jak odstranit tukové usazeniny ve sifonu

Tuk uložený v sifonu se časem hromadí. Vzhledem k tomuto nepříznivému procesulumen trubky se zužuje a v důsledku toho se její propustnost stává nedostatečnou pro tok vody.

Sklady tuků lze čistit poměrně jednoduchými způsoby:

 • pro různé trubky než plastové - musíte pravidelně nalít vařící nádobu do dřezu, a také vyčistit odtok s pístem,
 • Pokud jsou trubky plastové, zřeďte prací prášek v mírně horké vodě (sklenici prášku na 5 litrovou pánev), dobře promíchejte a pomalu vypusťte do dřezu (v případě potřeby postup opakujte).

Sifon - prvek velmi náchylný k blokádám

Doporučení odborníka:Kontaminace tuků v sifonu je rozšířenou příčinou ucpávání dřezu, takže pouhé mytí sifonu po dobu 20 sekund teplou vodou pokaždé po umytí nádobí se ukazuje jako účinné opatření k zabránění ucpání.

Jak čistit vlnitou odtokovou trubku

Na vlnitém povrchu je velmi intenzivní usazování tuku, mýdla, detergentů a různých nečistot. Proto musí být vlnité trubky pravidelně čištěny a opláchnuty. V opačném případě se riziko zablokování stává velmi vysokým.

V souladu s pravidly je nezbytné:

 1. před odstraněním zablokování je nutné odšroubovat potrubí z nálevky umístěné v dřezu;
 2. odpojte horní potrubí od odtoku do kanalizace;
 3. loket (sifon) opatrně odstraněn;

Demontáž sifonu

 1. protáhnout trubku tak, aby všechny plochy byly zploštěny a opláchnuty vodou;
 2. důkladnější čištění potrubí je následující:
 • s kusem celofánu a lana zavřete jeden konec trubky;
 • nalijte horkou vodu do potrubí a zavřete druhý konec stejným způsobem jako první;
 • vezmeme-li trubku s rukama ze dvou konců, vykonáme kruhové pohyby; Pokud tuto akci několikrát zopakujete, účinek čištění bude mnohem vyšší;
 1. sifon je vyčištěn, stejně jako potrubí, někdy je nádrž speciálně vyčištěna, určená k usazení vody;
 2. Po dokončení čištění jsou všechny díly pevně přišroubovány.

Vlnitá trubka rovněž podléhá znečištění vzhledem ke svému tvaru

.

Pomáhají prášky s biologickými přísadami čistit odtokové potrubí?

Účinný prostředek pro ucpání umyvadel - detergentů, které zahrnují biologická aditiva. Mezi takové produkty jsou populární prášky „Bio“, „Bio-mig“, „Bio-C“ a „Dosia“. Enzymy obsažené v těchto prášcích poskytují účinné štěpení organických polutantů.

Pro důkladné propláchnutí potrubí v případě ucpání dřezu je třeba:

 1. předtím, než prorazí ucpání v dřezu, je nutné z ní odstranit vodu,
 2. nalijeme horký roztok louhu nebo sody do vypouštěcího otvoru, lze použít speciální účinné prostředky "Mole", "Mole-2",
 3. přestávku na 1,5-3h,
 4. po přestávce nalijte horkou vodu do vypouštěcího otvoru,
 5. umyjte umyvadlo pístem.

Pomůže běžný prací prostředek

Při čištění instalatérských ucpávek se dává přednost pružnému kabelu

.

Jak odstranit ucpání, pokud nepomůže splachovací potrubí? Instalatéři v takových případech používají třímetrový flexibilní kabel. V důsledku kolíkové trysky, když se přišroubované pohyby dostanou do výtlačného potrubí, se ucpaná část zhroutí. Poté, co bylo možné provést ucpání, je nutné trubku propláchnout velkým objemem horkého alkalického roztoku.

Doporučení odborníka:Kovový kabel musí být používán opatrně, protože může poškodit povrch potrubí, zejména pokud jsou komunikace staré a dlouho se nemění.

Každý moderní dospělý by měl vědět, jak umýt dřez před ucpáním, aby takové problémy nevytvářely zbytečné problémy. Využívání preventivních opatření s využitím účinných chemických látek tento problém do značné míry řeší. Problém však může být dost závažný a nebudete jej schopni zvládnout sami. V tomto případě je lepší pozvat odborníky a možná přemýšlet o potřebě nahradit kanalizační potrubí.

Je lepší obrátit se na odborníky s obzvláště složitými blokádami