Jak opravit kanalizační potrubí

Kvalita montáže kanalizační soustavy závisí na její životnosti a na tom, jak často bude nutné opravit kanalizační potrubí. Kvalitní shromáždění vám však nemůže poskytnout absolutní pravděpodobnost nehody a dalších naléhavých situací. Zvažte základy, které vám umožní opravit potrubí kanalizačního systému sami.

Únik na křižovatce je nejčastějším problémem

.

Společné příčiny problémů

V takových případech jsou nezbytné neodkladné opravy:

 1. Když se na křižovatce potrubí vytvoří šmouhy.
 2. V potrubí se objevila prasklina, ze které vyzařuje nepříjemný zápach.
 3. Potrubí je zablokováno.

Nyní budeme každý z těchto případů posuzovat podrobněji.

Únik trubek na tupo

Namáčení u vstupu do potrubí

Najděte místo, ve kterém kanalizační potrubí proudí, je nezbytné především. Často se umyvadla, umyvadla a umyvadla z koupelny. Nejběžnější příčinou jsou nepřesné spoje na okrajích sifonu a odtoku nebo sifonu a potrubí. Chcete-li problém odstranit, zkontrolujte stav těsnění a pokud možno vyměňte a poté dotáhnětesloučenina, ve které je pozorován únik. Někdy může být nutné uzavřít vstup do potrubí.

Namáčení na křižovatce trubek

V případě, že se na spoji litinových trubek vytvořila netěsnost, budete muset provádět operace mnohem obtížněji, než bylo uvedeno výše. Odstranění úniku jako celku bude záviset na typu sloučeniny: může být olovo nebo z cementu. Sled činností pro cementové spojovací trubky:

 1. Odstraňte starý cement kladivem a sekáčem.
 2. Odstraňte obal, jeho zbytky z mezery.
 3. Vyrábíme novou vrstvu náplně, do ní vkládáme čerstvou vrstvu tmelu a utěsňujeme ji cementovou maltou. Pro přípravu by měl být poměr vody k cementu 1:10.

Poradenství odborníka:Aby byla těsnění kvalitnější, používá se speciální vrstva k potažení pramenů zhutňovače. Je vyroben z azbestu a cementu (3: 7) a vody. Přidává se voda, dokud se konzistence směsi nepodobá jílu.
Sled činností pro spoje olověných trubek:
 1. Sloučenina se čistí na čistý kov.
 2. Nasaďte nové drážky do drážky. Kov je měkký, takže to bude snadné.

Ale jak utěsnit kanalizační potrubí, pokud ze všech potřebných prostředků existuje pouze cement, ale bohužel neexistuje žádný tmel? Můžete to provést následovně:

 • vyčistit kloub, zbavit se pečeti starého;
 • Připravte si obvazLékařské, tekuté sklo a cement;
 • připraví cementový roztok přidáním vody do požadované konzistence, dokud má malta vzhled suspenze. Potřebuje se namočit do obvazu. Protože je přítomno tekuté sklo, zvyšuje se rychlost tuhnutí a je třeba pracovat rychlým tempem;
 • namočte obvaz do roztoku a zabalte kloub v husté vrstvě;
 • po 2 hodinách, můžete skrýt vady lakováním místo s barvou.

Navíjení netěsnosti obvazem s cementem

Pokud dojde k úniku na křižovatce plastových trubek, stačí vyměnit pryžové těsnění. Z výše uvedeného je možné pokrýt spár tmelem, aby bylo spojení spolehlivější.

Prevence netěsností

Kanalizační potrubí by mělo být pravidelně kontrolováno. Vyměnit potrubí by mělo být v případě, kdy jsou staré a existuje vysoká pravděpodobnost jejich bezprostředního úniku. Nezapomeňte, že budete odpovědní za opravu škod způsobených sousedními osobami. Taková situace, kdy teče kanalizační potrubí, je velmi běžná. To může být způsobeno tím, že jeho životnost skončila nebo v důsledku výrobních vad. Pokud je trubka shnilá nebo vadná, nelze ji opravit, je nutné vyměnit potrubí a případně vyměnit kanalizaci v celém bytě. Pro odložení okamžiku vzniku nouze použijte kovovou svorku. Těsnění z gumy se položí na trubku v několika vrstvách a poté se tato konstrukce utáhne šrouby.

Mohou být také uzavřeny nebezpečné oblastistále celá trubka

Co dělat, když trhliny potrubí

Trhlina v kanalizační trubce je krátkodobě upevněna až do výměny potrubí. V každém případě se zvýší během provozu a povede k prasknutí potrubí. Proto, pokud je to možné, potrubí, které má praskliny, musí být okamžitě vyměněno. Odpověď na otázku, jak lepit kanalizační potrubí, bude záviset na materiálu, ze kterého je produkt vyroben. V polymerní trubce je trhlina překryta tmelem a zabalena lepicí páskou. Tím se odstraní nepříjemný zápach z potrubí. Litina však díky své porézní struktuře tento proces komplikuje. Nicméně, to může ještě být děláno tímto způsobem:

 1. Roztáhnutí trhliny a odmaštění povrchu.
 2. Připraví se směs 1,5: 1 oxidu mědi a kyseliny fosforečné.
 3. Velmi rychle zakryje trhlinou touto směsí.

Lze použít také speciální těsnicí pásku pro trubky

Co dělat, když je trubka zablokována

Samotná trubka je v každodenním životě velmi zřídka ucpaná. Nejčastěji se to děje v sifonech pod dřezem, často uvíznou v odpadcích. Zde je nejjednodušší způsob, jak aplikovat píst. Proveďte svislé pohyby, umístěte píst nad jímku tak, aby odpadky uvízlé v sifonu byly v pohybu. V tomto případě musí být voda zapnuta, bude odvádět odpad do potrubí.
Doporučení odborníka:Je-li umyvadlo vybaveno přepadem, tj. Otvorem, který zajišťuje ochranu proti přeplnění dřezu, jehoje nutné vypnout, jinak nebude mít žádný vliv na práci s pístem: budete jednoduše řídit vzduch.
Totéž by mělo být provedeno v případě záchodové mísy. Po vyčištění potrubí pístem zapněte tlak vody a důkladně opláchněte potrubí. Pokud píst nevedl k požadovaným výsledkům - je nutné přejít na závažnější opatření - chemické prostředky. Jsou prodávány v jakémkoliv supermarketu, v oddělení domácích chemikálií. Těsně před použitím těchto nástrojů si pozorně přečtěte návod. Takže hlavní odpovědi, které jste obdrželi, a teď nebudete přemýšlet o tom, jak opravit kanalizační potrubí sami.