Jak se vypouští otvor pro lázeň

Chcete-li si svou návštěvu sauny vychutnat sami, ujistěte se, že je výtokový otvor pro koupel správně uspořádán. Provádí především kanalizační funkce, tj. Vypouští odpadní vody ze stavby. Běh instalatérské práce do vany je jednoduchá záležitost: stačí umístit trubky z kovového plastu z elektrického ohřívače vody na místo dodávky teplé vody a pro tyto specifické dovednosti se nevyžaduje. Pokud jde o vypouštění odpadů, je důležité dodržovat všechny stavební předpisy. Více informací o všem - v článku.

Správně vybavená kanalizační jáma je klíčem ke kvalitní vaně

Jak položit odtokové potrubí

Podle pravidel musí být odtokové potrubí položeno i při stavbě základu. Nachází se v dolní části pod sklonem k vypouštěcímu otvoru.

Odtokový otvor v lázni je vykopán 3 metry od základu.Vlastnosti konstrukce odtokové trubky:

 1. Hrany jámy jsou chráněny před zhroucením bedněním a betonáží nebo železobetonovými kroužky.
 2. Spodní část vypouštěcího otvoru je ponechána volná, aby byla zajištěna volná absorpce vody do země, a horní část je opatřena spolehlivým překrytím s otvorem pro odtokové potrubí.

Potrubí se pokládá ve fázi výstavby základu

 1. Klouby a ohyby nejsou povoleny, když držíte trubku, jinak může dojít k zablokování.
 2. Po instalaci odtokové trubky a přívodu vody se podlaha v lázni naplní betonem. Současně je nutné vydržet sklon podlahy ve směru potrubí.
 3. Odtokový otvor je pokryt speciální sítí, která zajistí dodatečnou ochranu proti ucpání potrubí.
 4. Po úplném usušení cementu je zušlechtěn dlažbou, na které jsou položeny odnímatelné dřevěné rošty. Zabraňují nepohodlí a možným popáleninám při styku s horkými dlaždicemi. Kromě toho jsou v případě potřeby snadno odstraněny mřížky pro sušení a antiseptické ošetření a v případě opotřebení pro jejich výměnu.

Pokládání odtokové trubky do lázně

Zahřívání takové podlahy není nutné - betonová podlaha vyplněná podle všech pravidel a kvalitní dlažba, která je na ní položena, se rychle zahřívá, když je sauna vypálena a nedovolí vniknout studený vzduch zvenčí.

Pokyny od odborníka:Pokud je při provádění odtokového potrubí v lázni směrem k jímce zajištěna dostatečná předpětí, není nutná ani izolace potrubí.

Varianty zařízení výpustného otvoru pro lázeň

Odtoková jímka z kovového sudu

Konstrukce takové odtokové jámy je podobná konstrukci odtokové šachty. Jako nádobu pro odvodnění můžete použít kovový sud o objemu 200 litrů.Proces vytváření struktury je poměrně jednoduchý:

 1. Odtokové otvory jsou řezány přes stranu nádrže pomocí „brusky“. Otvory jsou rozloženy pomocí rozteče 15-20 cm.

Odtokové otvory zařízení

 1. Na dně sudu je instalována odbočka, která je spojena spojkou s kanalizační trubkou. Na křižovatce je pečlivě utěsněn silikonovým tmelem. Těsnění by mělo být jak vnější, tak vnitřní.
 2. Celý povrch sudu je obalen geotextilií, netkanou textilií sestávající z polyesterových vláken a mající ochranné vlastnosti. Vypustí odtoky, což neumožní velké předměty uvnitř odtoku.
 3. Silné upevnění geotextilií na hlavni se provádí pomocí motouzu nebo lepicí pásky. Otáčejí se kolem stran a dna nádrže tak, aby zůstaly otvorem pro trysku. Horní část hlavně je pokryta samostatným kusem geotextilie, který je pevně upevněn.

Pak pokračujte přímo k jeho instalaci:

 1. Kopání výpustního otvoru se provádí v těsné blízkosti míst, kde bude voda vypouštěna (sprcha, umyvadlo, bidet atd.). Jeho hloubka a šířka by měla být o něco větší než velikost hlavně.
 2. Dno jámy je pokryto vrstvou sutiny nebo štěrku o tloušťce 20-30 cm, na polštáři je umístěn válec, takže tryska je nahoře.

Montáž sudu do jámy

 1. Dutiny v jámě jsou naplněny štěrkem.
 2. Kanalizační potrubípotrubí.

Jímka ze sudu je připravena!

Dvoukomorový septik z plastových sudů

Plastové sudy lze také použít jako nádrže pro žumpy.Konstrukce dvoukomorové septiky je systém dvou sudů:

 • první recepci, která slouží k sedimentaci pevných částic z odpadní vody;
 • druhá dodatečně filtruje vodu usazenou v prvním válci.

Voda proudí z prvního sudu do druhého přes speciálně vybavenou mezeru mezi půdou a sudy, naplněnou směsí štěrku a písku. Tato mezera je biologický filtr, který prochází čištěnou vodou vstupující do země. Horní část septiku je uzavřena víčkem, třikrát nasáknutým v bioprotektivním prostředku.

Výškový rozdíl mezi oběma nádržemi

Dvoukomorová septiková nádrž zahrnuje uchycení kanalizačních trubek z dvoulůžkového pokoje a sprchového koutu, připojeného odpalištěm k kolektoru, který je zase zásobován septikem. V šatně je instalován poklop pro přístup do potrubí za účelem opravy a kontroly. Jsou-li splněny všechny výše uvedené podmínky, bude kanalizace fungovat bezchybně a pravidelně.

Poradenství odborníka:

Výhodou použití polymerových sudů při konstrukci dvoukomorové septiky je jejich odolnost proti hnilobě, zničení korozí a plísní. Proto při jejich aplikaci zajišťujete dlouhou životnost čistírny odpadních vod bez výměny a opravy.

Polepodzemní filtrace

Podzemní filtrační pole lze použít k odvodu odpadní vody z lázně. S jejich pomocí se odpadní vody čistí a distribuují v půdě systémem zavlažovacích potrubí po celém území příměstské oblasti. Konstrukce je tvořena septikem, vybaveným měřicím zařízením, odvodňovací trubkou a rozvodnou studnou.

Voda vstupuje do sítě zavlažovacích kanálů potrubím - drenážními trubkami pohřbenými v zemi. Hloubka pokládání trubek - od 0,8 do 1,5 m, ale neměla by být umístěna ve vzdálenosti menší než 1 metr od hladiny podzemní vody. Nevýhody podzemních filtračních polí zahrnují složitost a složitost instalace, stejně jako vysoké náklady.

Pole pro podzemní filtraci

Poté, co jsme se seznámili se třemi možnostmi uspořádání kanalizace v lázních, můžete si vybrat nejvhodnější ve vaší konkrétní situaci na základě možností materiálu a četnosti používání místnosti.