Jak si vybrat a nainstalovat instalaci pro bidet

Spolu s toaletou je bidet téměř nezbytným atributem každé moderní toalety. Ve většině případů je upřednostňovaná verze závěsné verze instalatérské instalace spíše než podlaha, protože je z estetického hlediska estetičtější a hospodárnější v omezeném prostoru. Spolehlivé upevnění a pohodlné napojení na komunikační systémy pro tento hygienický atribut zajišťuje tzv. Instalace pro bidet.

V našem článku se dozvíte, co by mělo být při volbě instalace vedeno, a také vlastními instrukcemi prezentujeme instalační pokyny pro instalaci.

Příklad montáže rámového typu pro zavěšený bidet

Doporučení pro výběr zařízení

Volba instalace závěsného bidetu se provádí podle několika základních kritérií:

 • druh stavby;
 • výrobní materiál;
 • obchodní značka výrobku;
 • navržený výrobcem.

Volba konstrukčního typu

Zařízení jsou nabízena bloková a rámová. Blokové modely jsou kompaktnější, jsou však zpravidla vhodné pro upevnění na stěny a příčky z betonu nebo cihel. Na podlaze nemají podpěru, jsou připevněny ke stěně kotevními šrouby. Kvůli tomuzvýšené požadavky na pevnost stěn tohoto typu nejsou tak praktické a používají se méně často.

Rámové konstrukce jsou univerzálnější a mohou být použity pro instalaci jak na hlavní stěny, tak na lehké příčky. To je zajištěno přítomností rámové instalace na podlaze, což umožňuje soustředit hmotnost celé konstrukce na podlahu.

Bloková instalace je dobrou volbou, pokud existují silné stěny

Výběr vybavení, materiálu a výrobce

Při výběru zařízení věnujte pozornost úplnosti jeho konfigurace. Opatrně si přečtěte soupravu. Kromě samotného rámu by měl obsahovat celou montážní sadu, a to:

 • přídržné šrouby;
 • kování;
 • konzoly pro upevnění rámu ke stěně a podlaze, jakož i pro připevnění samotného bidetu k instalaci.

Využívejte oceli s práškovou barvou.

Německé výrobky se tradičně považují za nejlepší na trhu s bidetovými zařízeními z hlediska spolehlivosti a funkčnosti. Mezi nimi jsou primáty drženy modely značek Grohe a Geberit. Kromě toho jsou v Německu - Sanit a Viega, které jsou poměrně spolehlivou možností, také více možností rozpočtu. Produkty světové slavné španělské značky Roca sanitární keramiky jsou také docela konkurenční.

Instalace instalace

Po výběru instalace a kontrole konfigurace pokračujte v její instalaci. Instalace v našem případě bude popsána na příkladu rámového výrobku firmy Roca. Tento proces neníse bude v zásadě lišit pro rámové modely od jiných výrobců.

Je třeba poznamenat, že je nutné zařízení vybavit před dokončovacími pracemi. Bude to obložení, které bude později skrývat rám a trubky, které odpovídají designu.

Instalační systém pro bidet je tedy instalován podle tohoto návodu:

 1. Proveďte značení. Na stěnu se aplikuje přísně svislá čára s pokračováním na podlaze, podél které projde centrální osa instalace a bidet. Rovněž položte vodorovnou čáru na úrovni budoucích podlah. Změřte od vodorovné značky nahoru 1000 mm a 80 mm, strávte na každé úrovni vodorovnou linii. Dále na horní vodorovné značce ve vzdálenosti 225 mm od svislé strany ke každé straně.
Označení by mělo být provedeno tak, aby vzdálenost mezi toaletou a bidetem byla mezi 200-400 mm od okraje k okraji nebo 500-700 mm mezi osami. Za optimální se považuje odsazení 300 mm (600 mm podél os).

Systém instalace zařízení Roca pro bidet

 1. Vložte trubku do kanalizačního držáku na rámu.
 2. Odstavte rám do hloubky tak, aby tryska nespočívala na stěně a zůstala zachována možnost demontáže. Odkryjte, označte místo připevnění k podlaze v otvorech v nohách rámu.
 3. Pomocí děrovačky se na předem určených místech pro upevnění instalace na podlahu a stěnu vytvoří otvory.
 4. Nasaďte rám na místo a upevněte šrouby hmoždinky k podlaze a stěně. Před pečlivým upevněnímvystavit úroveň rámu v horizontálních a vertikálních rovinách.
Hloubka (vzdálenost od stěny k vnějšímu okraji rámu) se volí v rozsahu 140-195 mm. Obvykle to stačí na to, aby se skryly všechny potřebné komunikace pro dokončení.
 1. Připojte potrubí k odvodňovacímu potrubí. V případě potřeby upravte výšku trysky pomocí speciálního mechanismu.
 2. Nainstalujte na rám vodovodní armaturu a dodejte k nim potrubí teplé a studené vody.
 3. Zašroubujte jehly, se kterými bude později upevněn bidet. Uvolnění paprsků by mělo být takové, aby po instalaci bidetu bylo ještě ještě 20 mm délky pro podložku a upevňovací matici.

Zajištění bidetu je zajištěno pomocí držáků paprsků

Instalace je tedy instalována a připojena. Dále zkontrolujte normální výkon spojů a potrubí - kanalizace a instalatérské práce. Absence netěsností ve spojích je známkou připravenosti k dalšímu dokončení a instalaci bidetu.

Další instalace je poměrně jednoduchá:

 1. Na předem připravené pletací jehlice se položí bidet.
 2. Připojte k přívodu vody pomocí pružných spojů.
 3. Připojte k kanalizačnímu potrubí.
 4. Nastavte bidet na úrovni a nakonec jej upevněte maticemi.
 5. Proveďte uvedení do provozu.

Tento proces lze jasněji vidět v navrhovaném videu.

Proto jsme popsali, podle jakých kritérií by měla být instalace vybrána pod bidetem, a také prezentovánapokyny pro jeho instalaci a připojení. Doufám, že náš článek byl pro vás užitečný. Pokud zjistíte chybu v textu, chcete se zeptat na otázku nebo se podělit o svůj názor - komentáře níže. Odpovíme a v případě potřeby provedeme opravy.