Jak si vybrat a nainstalovat vlastní koupelnovou baterii se sprchou

Oprava v koupelně je složitý proces, který vyžaduje maximální koncentraci. Jednou z hlavních součástí každé koupelny je baterie se sprchovým koutem, kterou je v moderním sortimentu obtížné vybrat a nainstalovat. Aby se předešlo obtížím s těmito procesy, je třeba pečlivě prozkoumat všechny jejich nuance.

Umístění směšovače se sprchou v koupelně

Rozmanitost směšovačů na trhu

Nyní výrobci nabízejí různé možnosti pro koupelnové baterie, které jsou vybírány v závislosti na potřebách a přání majitele. Před volbou je třeba se nejprve seznámit s vlastnostmi každého typu a rozdělit je podle různých kritérií.

Podle místa instalace

V závislosti na umístění v koupelně mohou být směšovače:

 1. Dlaba pro instalaci na stranu vany. Nejčastěji jsou tyto míchačky instalovány na akrylových lázních, ale mohou být namontovány na kovové protějšky. Hlavní výhodou takového zařízení je kompaktnost, protože sprchová hadice je skryta ve speciálním otvoru téměř ve všech modelech a dostává se podle potřeby.

Původní návrh zadlabumíchačka

 1. Nástěnná montáž - nejžádanější po dlouhou dobu díky snadnému použití. Rozsah takovýchto směšovačů je prostě obrovský, takže v případě selhání zařízení jej můžete rychle nahradit novým. Hlavním rysem tohoto designu je vzdálenost mezi vodními zásuvkami, která je asi 15 cm.

Vzhled míchačky na stěně

 1. Zapuštěn ve zdi. Tyto možnosti jsou považovány za nejspolehlivější. Vestavěný typ směšovače předpokládá upevnění všech jeho prvků přímo ve stěně. Instalace takového zařízení je složitý proces, který vyžaduje zapojení pouze profesionálů, ale výsledek stojí za to.

Zapuštěná montáž baterie v koupelně

Podle verze výtoku

To je další bod, který je třeba určit ve fázi přemýšlení o hygienické složce koupelny.

Výlevka může být otočná, což je vhodné pro použití s ​​jednou baterií pro vanu a umyvadlem. Je instalován v pohodlné poloze díky speciálnímu mechanismu. Vzhledem k tomu, že instalace takového mixéru vyžaduje dostatečnou výšku, jeho použití v lázni je doprovázeno velkým množstvím postříkání a hlukem. Je to pohodlné, ale často selhává, protože díky častým otáčkám se rychle stává zbytečnou gumovou manžetou a jsou zde netěsnosti.

Mnoho generací ocenilo pohodlí otočného huss

Další model je pevnývýtoku, který je určen pro instalaci přímo do lázně. Jeho hlavními výhodami jsou spolehlivost, odolnost a kompaktnost, protože design nezasahuje do procesu sprchování.

Jedinou nevýhodou mixéru s pevným výtokem je nepříjemnost při přepínání typu sprchy a její nekompatibility.

Směšovač bez možnosti otáčení brusky

Podle funkčního

Ve vzhledu a funkčních vlastnostech mohou být koupelnové baterie:

 • ventil;
 • jednoduchá páka;
 • termostaty.

První typ je každému znám již od starověku. Jedná se o nejjednodušší konstrukci, ve které se skříň jeřábu používá k nastavení vody. Mezi výhody tohoto modelu patří:

 1. Snadná instalace.
 2. Komfort nastavení požadované teploty vody.
 3. Trvanlivost.
 4. Odstraňte potřebu instalovat vodní filtr.
 5. Eliminace vlivu tlakových rázů na systém.
Nevýhoda je poměrně významná - je třeba pravidelně vyměňovat těsnění na jeřábových boxech.

Konstrukce ventilů

Jednopákový typ směšovače je reprezentován jednoduchým ovládáním, které umožňuje otevírání a zavírání vody s minimálním působením. Správná funkce takového mixéru závisí na kvalitě vody, proto je nutná další instalace filtrů, která zabrání vniknutí pevných suspenzí a drobných nečistot do systému. Můžete ji opravit demontáží auvnitř.

Mnoho negativních zpětných vazeb je ponecháno uživateli na sprchovém spínači na takovém mixéru. Často selhává, resp. Je krátkodobý.

Konstrukce směšovače se sprchou a jednou pákou

Termostat - novinka na instalatérském trhu. Tato konstrukce předpokládá speciální uzel, který umožňuje nastavit požadovanou teplotu vody. Tento druh koupelnové baterie je drahý, ale možnost popálení vodou a její značné úspory jsou vyloučeny.

Konstrukce termostatu umožňuje nastavit teplotu vody předem

.

Podle typu konev

Je důležité seznámit se s typy a funkcemi konve dodávaných se sprchovými kohoutky. Nejznámější materiály pro výrobu konev jsou plastové a kovové. První typ selže rychleji, ale je levnější. Druhá je odolnější.

Různé sprchové hlavice

Moderní modely jsou vybaveny možností přepínání režimů dodávky vody. Tak, trysky mohou být masírování, intenzivní, simulující tropický déšť a další. Výběr takových doplňků závisí na přání vlastníka.

Konev lze instalovat nástěnnou, stropní nebo ručně. Špičková metoda (strop) znamená kompletní imitaci skutečné sprchy v koupelně.

Podle materiálu

Důležité jsou nejen konstrukční prvky, ale také materiál, ze kterého je vyrobenhygienická koupelnová baterie. Nejčastěji se jedná o silumin a mosaz.

Silumin je slitina hliníku a křemíku. Takový materiál se používá pro ty míchačky, které nemají vysoké náklady. Samotný materiál je poměrně křehký, takže s jakýmkoliv dopadem může prasknout.

Silumin je světlo samotné, což je hlavní rozdíl od jiných materiálů. Pokud váha neurčuje kvalitu, musíte se podívat na vzhled chromového povlaku. V siluminových mixérech je to něco horšího.

Mosazné baterie mají nejvyšší kvalitu. Mosaz je slitina zinku s mědí, proto mají vysoké technické a kvalitativní vlastnosti.

Mosazné míchačky jsou zcela odolné vůči stálému kontaktu s vodou.

Tipy pro výběr směšovače

Především bych chtěl říci, že pokud existuje taková příležitost, je nejlepší koupit koupelnové baterie slavných značek. Nejlepší kvalita zpracování a osvědčené modely jsou firmy Grohe, Hansa, Jacob Delafon, Oras, Teka, Ideal Standart, Aquatika.

Směšovač instalovaný ve vaně

Pokud se jméno zdá podobné, ale pár písmen neodpovídá, pak je to upřímný falešný. A v tomto případě byste neměli poslouchat ujištění prodávajícího o dobré víře výrobce. Takový nákup rychle zklame výkon nízké kvality.

Zde je návod, jak vybrat správný mix:

 1. Nákup musíprovádět pouze ve specializovaných prodejnách. V žádném případě nelze koupit baterie s rukama nebo na trzích.
 2. V době nákupu je nezbytné zjistit kvalitu výrobku tím, že od prodávajícího vyžádá dokumenty. Je také důležité se dozvědět o dostupnosti záruky, která vám umožní vrátit nebo vyměnit produkt, pokud selže. Přední výrobci dávají dobrou záruční dobu.
 3. Úplnost dodávky musí nutně odpovídat pasu produktu.

Nezávislé zařízení

Není snadné instalovat mixer sami. V procesu je nutné být jen tak pozorný a splňovat všechny požadavky a kroky. Nejprve je třeba připravit všechny potřebné nástroje:

 • nastavitelný klíč;
 • těsnicí páska;
 • těsnění;
 • samotný mixér;
 • vrták, pokud je konstrukce připevněna ke zdi.

Směšovač je instalován podle následující technologie:

 1. Upevnění excentrů s maximálním zhutněním páskou dýmu. Obvykle se provádí od 5 do 10 otáček v závislosti na zvolené kazetě.
 2. Montáž hlavního tělesa zařízení se současným vložením speciálních těsnění do matic, které jsou součástí mixéru.
Nejprve se matice sešroubují rukou a pak pouze klíčem pro plnou hustotu. Polstrování může ohrozit selhání těsnících manžet.
 1. V případě, že je výtok umístěn na hlavním tělese, našroubujte hootočný model.
 2. Připojení sprchové hadice a konev.
 3. Montáž sprchového úchytu na zeď pomocí vrtačky.
 4. Vedení zkušebního provozu vody k odstranění chyb a zjištění úniku, pokud existuje.
Při utahování matic by měly být zakryty měkkým hadříkem, aby nedošlo k poškrábání povrchu. V opačném případě má prodávající právo odmítnout záruku v případě náhlého výpadku směšovače.

Postupná instalace kohoutku v koupelně

Volba a instalace koupelnové baterie není tak obtížná, pokud budete důsledně dodržovat všechna doporučení a buďte opatrní. Se správným výběrem a instalací může být přístroj používán po dlouhou dobu bez nutnosti výměny.