Jak si vybrat biopreparáty pro žumpy

Nepříjemným, ale zároveň dostatečně potřebným cvičením, které využívá biologické produkty pro žumpy, je čištění septiků, kanalizací a žump. Pro urychlení procesu rozkladu fekálního kalu, jakož i pro zajištění desinfekce umožní řádně zvolené speciální hygienické zařízení určené pro čištění žumpy.

Bakteriální enzymové komplexy mohou být také odkazovány na tato činidla. Článek vám pomůže seznámit se s jejich rozsahem a možnostmi výběru.

Sortiment biologických činidel pro vypouštěcí otvory

Charakterizace biologických přípravků

\ t

Vlastnosti biologických činitelů

Komplex živých bakterií a enzymů pro žumpy, které jsou druhem čističů žumpy, jsou součástí biologických produktů, které zahrnují prostředky pro čištění žumpy.

Podobné přípravky mají některé charakteristické vlastnosti:

 • jsou velmi citlivé na aldehydy, chlor, silné kyseliny, alkálie a fenoly;
 • biopreparáty jsou zpravidla účinné, když teplota kolísá od +3 stupňů do +30, i když někdy může horní hranice oscilací dosáhnout +45 stupňů;
 • přípravky pro čištění žumpy jsou nejen schopnépřeměnit odpadní produkty lidí na hmotu, která je bezpečná pro životní prostředí, ale také na výrobu organického hnojiva, které je velmi cenné jako kompost;

Biodegradace odpadů ze žumpy

 • takové léky jsou schopny zabránit uvolňování plynů a tvorbě patogenních mikrobů, nedráždí pokožku osoby a sliznic, umožňují ničit nepříjemné pachy, neničí části septiků z plastu;

Zásada fungování a forma výroby biologických produktů

Kapalné biopreparáty pro žumpy jsou realizovány v koncentrované formě. To umožňuje zpracování většího množství odpadu s malým množstvím speciálních prostředků.

Biologické prostředky pro žumpy producentů zahrnují různé komplexy anaerobních kultur mikrobů, které nemají škodlivý vliv na ekologii lokality. S likvidními drogami na trhu, které jsou dodávány zahraničními společnostmi, se vývoj domácích firem poměrně úspěšně konkuruje.

litr kapaliny obvykle postačuje pro 2000 litrů obsahu jámy

.

Bioprášek pro žumpy se vyrábí v baleních s nejrůznějšími kapacitami, které jsou pro dopravu velmi vhodné. Vlastnosti produktu:

 • Tyto prášky lze prodávat nejen v jednoduché, ale také v granulované formě.
 • Vybrané a vybrané anaerobní fakultativní saprofytické mikroorganismy, které se přirozeně vyvíjejí v půdě, jsou hlavními složkami práškových bioaktivátorů.
 • Hlavní podmínkou pro výběr mikroorganismů je účinnost procesů rozkladu různých organických sloučenin, v důsledku čehož zůstávají pouze oxid uhličitý a voda.
 • Živé biologické bakterie v biologických prášcích jsou spící. Aktivují se před tím, než se přidají do úpravny tím, že se zředí určitá dávka bioprášku ve vodě.

Prášek se často dávkuje v malých porcích

.

Tablety pro žumpy a toalety v zemi v žádosti jsou velmi pohodlné. Pod vlivem těchto tablet je čištění odpadních vod z většiny sedimentů a suspendovaných látek. Trvalý zápach, který je vlastní kanalizačnímu systému, rovněž zaniká. Vzhledem k použití předem vytvořených prostředků pro žumpy se snižuje potřeba bagrovacích prací.

Tablety mají velmi pohodlné balení

Kromě všech výše uvedených prostředků určených k čištění autonomních čistíren odpadních vod existují také komerčně dostupné kazety obsahující kolonie mikroorganismů a samo-rozpustné balení určené pro výkonné stanice biologického čištění.

Důležitým faktem je naprosto jakýkoli nástroj pro čištění jak jednoduchých septiků, tak i žumpPity, zpravidla obsahují anaerobní bakterie, které nevyžadují mechanické stlačování vzduchu.

Poradenství odborníka:Proto není vhodné získat pro tyto struktury biopreparáty, které obsahují anaerobní bakterie ve svém složení. Koneckonců, takové bakterie, kvůli nedostatku kyslíku, nebudou schopny pracovat v plné síle a mohou dokonce zemřít.

Volba biologického produktu

Neexistují žádné zvláštní metody výběru biologického produktu. Jedinou podmínkou je použití léku podle přiložených pokynů.Pro ty, kteří poprvé používají biologické produkty pro septiky a žumpy, existuje několik velmi užitečných doporučení:

 1. Tablety pro žumpy lze použít v případě, že potřebujete použít výkaly jako hnojivo. Jsou schopny zpracovat nejen výkaly, ale také toaletní papír do kapaliny, která je bez zápachu a bezbarvá. V tomto případě bakterie zůstávají na dně jámy ve formě kalu, který může být také použit jako hnojivo.
 2. Ve všech ostatních případech můžete použít prášek pro žumpy, jakož i tekuté přípravky. V těch strukturách, kde se tento druh léků používá, se odpadní voda zpracovává téměř na sto procent. A taková voda může být užitečná, nejspíše ne pro hnojivo, ale pro zalévání. Stojí za to připomenout, že tato voda je technická. Proto se nedoporučuje dávat zvířatům, ani jíst. A tadyTy bakterie, které zůstanou, mohou být použity jako vrchní obvaz.
Doporučení odborníka:Nebojte se, že nebudou žádné bakterie. Tyto bakterie, stejně jako každý jiný živý organismus, se mohou reprodukovat za příznivých podmínek. Zbývající bakterie proto mohou být bezpečně použity jak pro krmení stromů, tak jako dárek pro bližního. Koneckonců, i malé množství léku stojí určitou částku peněz, takže každý důchodce bude spokojen s takovým darem.
 1. Existují biologické produkty, včetně kapaliny pro žumpy, které umožňují čištění nejen žumpy. Tyto přípravky umožňují čistit vodu v dekorativních jezírkách a bazénech a také se používají k zpracování kompostu a rozkládání tuků.

Bioregulátor pro kompost

 1. Pokud je v místnosti nepříjemný zápach, může to znamenat zdroj zápachu v nádobě na odpadky nebo v kbelíku. V takovém případě je nejvhodnější lék, jako je mikropan. Současně není vystavena žumám, protože jeho působení je zaměřeno pouze na odstranění zápachu. Nejčastěji se tento lék používá pro odpadkové nádoby. Na současném trhu je tento lék prezentován ve formě tablet. Micropan nepředstavuje nebezpečí pro lidi ani životní prostředí, ale vše proto, že je vložen do sifonu pod dřezem nebo do nádoby.

Všechny bioremediační přípravky, včetně prostředků pro vypouštěcí otvory, se vyrábějí jakotablety, jakož i v kapalné formě a ve formě prášků. Kapalné biopreparáty lze použít okamžitě. Práškové přípravky před použitím musí být uchovávány v určitém množství vody.

Práškové přípravky se ředí v určitém množství vody

.

Množství vody, které musí být použito, je zpravidla uvedeno na obalu. V tomto případě by měla být voda nechráněná, bráněná.

V opačném případě je volba konkrétního léku zcela závislá na spotřebiteli.