Jak si vybrat sifon

Vana sifon je instalatérské zařízení, které je nutné pro připojení zařízení k domácí kanalizační síti. V současné době se v obchodech prodává mnoho různých typů zařízení, což způsobuje určité potíže při výběru výrobku. Chcete-li vyřešit problém výběru sami, je třeba se seznámit nejen s variantami struktury, ale také s dalšími důležitými parametry.

Zařízení pro připojení lázně ke kanalizaci

Odrůdy sifonů

Všechny sifony lze rozdělit podle několika základních parametrů:

 • designem;
 • na výrobním materiálu;
 • výrobce.

Konstrukce sifonů lázní

Sifon může být:

 • typ láhve. Jádrem návrhu je speciální prostor ve formě láhve (láhve), ve které se hromadí odpadky a vzniká hydraulický zámek, který zabraňuje nepříjemným zápachům z odpadních vod do obývacího pokoje. Sifony lahví mají velké celkové rozměry, proto se doporučují pro instalaci, pokud je pod koupelnou dostatek místa. Hlavní výhodou zařízení typu baňky je možnost čištění.zařízení bez úplné demontáže zařízení;

Sifon pro baňkovou lázeň

 • typ potrubí. Sifon potrubí sestává z řezů tuhých trubek spojených v určitém pořadí. Sifony trubek jsou menší než zařízení typu lahve. Hlavní nevýhodou konstrukce je neschopnost rychle vyčistit zařízení;

Zařízení sestávající z několika trubkových řezů

 • plochý typ. Hlavní část konstrukce, ve které je vytvořeno vodní těsnění a usazující částice ucpávající kanalizační systém, je provedeno v horizontálním směru, což přispívá k instalaci zařízení v omezeném prostoru. Pro čištění přístroje stačí zařízení částečně rozebrat;

Zařízení určené k instalaci v uzavřeném prostoru

 • vlnitý. Vlnitý sifon je nejjednodušší konstrukce, skládající se ze zařízení typu "přepadový odtok" a měkký, který zaujímá libovolnou polohu potrubí. Hlavní nevýhody zařízení jsou rychlé znečištění, které je způsobeno hrubým vnitřním povrchem zařízení a obtížností přetečení.

Zvlnění sifonu pro připojení lázně

Sifon by měl být vybaven přepadovou funkcí, která chrání instalatérské zařízení před přeplněním a zaplavením koupelny.

K dispozici je provedení jakéhokoliv typu sifonumožnost připojení zařízení k vypouštěcímu otvoru vany a připojení k přepadu. Metodou sifonů s vodou jsou rozděleny do následujících typů:

 • kapesní zařízení. Otvory pro odvodnění a zavírání rukou. Všechny sifony zobrazené na obrázcích výše jsou tohoto typu;
 • poloautomatické zařízení. Poloautomatický sifon je vybaven vestavěnou zátkou s přídavným kabelem, který se otevírá a zavírá, když se zátka nebo rukojeť otočí mimo koupelnu. Rukojeť může být otočena ve dvou směrech. V první poloze bude hlavní odtok z lázně otevřen a ve druhé poloze bude celé zatížení přeneseno do přepadového otvoru;

Poloautomatické zařízení aktivované otáčením krytu přepadu

 • automatická zařízení. Automatický sifon je komplexnější design. Přístroj je schopen regulovat hladinu vody v koupelně. Chcete-li uvolnit vodu, musíte stisknout víčko na odtoku rukou nebo nohou. Takový systém se nazývá click-click.

Automatický sifon vybavený systémem click-click

Při instalaci automatických sifonů se doporučuje uchýlit se k pomoci odborníků, protože jakákoli chyba může vést k poruše zařízení.

Materiály používané pro výrobu sifonů

Pro výrobu sifonů se používá:

 • plast. Plastová zařízení jsou trvanlivá a levná. Takovézařízení je optimálně instalováno na lázni s ochrannou clonou, protože vzhled zařízení není estetický;
 • kov: mosaz, bronz, chromová ocel a tak dále. Kovové sifony jsou vhodné pro akrylovou vanu, která je instalována ve středu koupelny. Zařízení, která mají elegantní a elegantní vzhled, mohou sloužit jako další prvky dekoru místnosti;

Sifon z mědi a mosazi

 • litina. Sifony z litiny jsou určeny výhradně pro koupelny vyrobené ze stejného materiálu. V současné době se prakticky nepoužívají, protože se vyznačují velkou hmotností a velikostí a vyžadují také vysokou přesnost instalace.

Zařízení z litiny

Není-li sifon viditelný pro uživatele, stačí nainstalovat plastové zařízení.

Výrobci sifonů do koupele

Nejlepší sifon je kvalitní přístroj vyrobený v souladu se všemi pravidly a předpisy. Je výhodnější získat sifony známých výrobců, kteří mohou zaručit kvalitu a dlouhou životnost výrobků. Mezi tyto společnosti patří:

 • Geberit (Švýcarsko). Společnost, která začala svou činnost v roce 1874, dodnes zůstává lídrem na trhu instalatérských prací. Zaměstnanci organizace se neustále vyvíjí a zavádějí nejnovější zařízení nezbytná pro vysokou životní úroveň spotřebitelů. Produkty od výrobce jsoupoměrně drahé, ale mají vysokou úroveň kvality.

Instalovaný sifon Geberit se systémem PushControl

 • Ani vrstva (Rusko). Společnost je předním ruským výrobcem plastových instalatérských zařízení. Výrobky vyráběné společností jsou každoročně certifikovány a jsou testovány na kvalitu. Produkty se liší v nízkých nákladech.
 • Viega (Německo). Kvalita výrobků je sledována ve všech fázích výroby, počínaje dodávkou materiálů. Všechny sifony jsou certifikovány. Náklady na výrobky jsou poměrně vysoké, ale ekonomické náklady jsou odůvodněny dlouhou životností.

Video představuje přehled poloautomatického sifonu od firmy Viega.

Kritéria pro výběr sifonů

Který sifon je lepší? Při výběru zařízení se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 1. Sifon by měl být vhodný pro velikost lázně. Zvláště toto pravidlo by mělo být vzato v úvahu při výběru kovového výrobku. Pokud byla vana vyrobena na zakázku, vybavení standardních velikostí nemusí být vhodné. Před nákupem se doporučuje změřit průměr odtokových otvorů a vzdálenost od odtoku k přepadu;
 2. Přístroj by neměl být instalován příliš těsně. Pokud je pod koupelnou malá vzdálenost, pak je výhodnější získat struktury malých rozměrů;
 3. potřeba připojení dalšího zařízení. Sifony musí být instalovány při připojování jakéhokoliv potrubízařízení (bidet, umyvadlo) a pračka nebo myčka nádobí. Aby se do koupelny nedostalo několik sifonů stejného typu, což sníží prostor v místnosti, je možné instalovat jeden sifon s dalšími přívody;

Zařízení pro současné připojení vany a pračky

 1. cena výrobku. S omezeným rozpočtem se doporučuje zakoupit plastové sifony od společnosti Ani Plast. Pokud to peníze dovolí, je lepší koupit zařízení německé nebo švýcarské výroby.
Hlavními parametry pro výběr sifonů by neměly být náklady a výrobce. Je mnohem důležitější, aby zařízení splňovalo velikost lázně, splňovalo požadavky na design a vyhovovalo spotřebiteli.
 1. Při nákupu sifonu je nutné věnovat pozornost úplnosti zařízení (souprava by měla obsahovat všechny prvky nezbytné pro připojení) a přítomnost (nepřítomnost) hříchů na zářezech, třískách a jiných typech deformací. Předpokladem pro zkrácení životnosti může být jakákoliv závada při výrobě sifonu.

Výběr sifonu se provádí pro všechny výše uvedené parametry. Nemůžete brát jako základ pouze jeden faktor. Doporučujeme věnovat pozornost automatickým a poloautomatickým sifonům, což značně zjednodušuje postup při používání sanitárního vybavení.