Jak si vybrat vodní provzdušňovač

Provzdušňovač vody je malé zařízení sestávající z pouzdra, stříkací láhve a filtračního prvku. Zařízení je instalováno na vodovodním kohoutku pomocí závitu, který je na směšovači a provzdušňovači, a gumového těsnění, které činí spoj vzduchotěsným.

Přídavná zařízení pro míchačky

Jak zařízení pracuje

Provzdušňovač trysek pro vodu se skládá z:

 • skříně zařízení;
 • několik mřížek provádějících určité funkce;
 • těsnění potřebná pro utěsnění.

  Jednotlivé položky zařízení, které vykonávají různé funkce

Princip provzdušňovače je poměrně jednoduchý a spočívá v následujícím:

 1. vzduch proniká do malých otvorů umístěných na vnitřní straně zařízení;
 2. když se zapne, voda se mísí se vzduchem, což dodává trysce určité vlastnosti;
 3. omezující kroužek snižuje spotřebu.

Zařízení a princip činnosti jsou uvedeny ve videu.

Rozsah použití provzdušňovače

Provzdušňovače vodovodních baterií dosahují těchto funkcí:

 • změkčování vody. Při míchání s kapalinoumolekuly vzduchu jsou přesycené vodou s kyslíkem, což pomáhá snižovat chlór, změkčovat tok a omezovat postříkání;
 • úspora vody. V důsledku sítě a interakce se vzduchem je proud vody zvýšen, a to i při malém příjmu tekutiny. V důsledku toho se snižuje výše platby za vodu;
 • Vestavěný filtr pomáhá čistit vstupní kapalinu z malých nečistot, což přispívá ke zlepšení kvality vody.

Princip funkce a základní funkce zařízení

Provzdušňovače mohou být instalovány na všech míchacích zařízeních umístěných v kuchyni nebo v koupelně. Bylo prokázáno, že nepřetržité používání zařízení pomáhá snížit spotřebu vody přibližně o 1/3.

Kritéria pro výběr zařízení

Kohoutek na vodním provzdušňovači se volí podle následujících kritérií:

 1. typ zařízení, které bude snadno použitelné;
 2. materiál použitý pro výrobu provzdušňovače;
 3. náklady.

Odrůdy provzdušňovačů

V instalatérských prodejnách můžete zakoupit:

 • vakuový aerátor. V důsledku tlaku vytvářeného uvnitř zařízení se voda v co nejkratším čase smíchá se vzduchem, což umožňuje dosažení maximálních úspor;

Provzdušňovač pracující s vnitřním tlakem

 • rotační provzdušňovač. Na rozdíl od vakuového zařízení může rotační nebo nastavitelný provzdušňovač pracovat ve dvou režimech. První režim umožňuje dosáhnout stálého proudu vodya druhé - maximální větvení. Kromě toho je zařízení vybaveno plovoucí hlavou, která určuje, zda je možné otáčet proud tekutiny v požadovaném směru;

Flexibilní nastavitelný tryskový provzdušňovač pro baterie

 • podsvícený provzdušňovač. Jak se zvyšuje teplota odcházející vody, mění se barva kapaliny. Takové zařízení pomáhá určit teplotu bez teploměru a může být užitečné například pro rodiny s malými dětmi.

Zařízení s doplňkovou funkcí - změna barvy vody

Všechny druhy zařízení se vyrovnávají se svými funkcemi stejně. Výběr by měl být založen na dalších možnostech.

Provzdušňovače šetřící vodu se rovněž dělí podle těchto kritérií:

 • průměr. Pro vodovodní kohoutek se doporučuje zakoupit zařízení, které je dostatečně vhodné;

Hlavní parametr pro výběr aerátoru

 • metoda umístění závitu. Aerátory mohou být vybaveny vnitřním nebo vnějším závitem. Zařízení s vnitřním závitem se instalují na povrch výtoku jeřábu a z vnější strany - uvnitř jeřábu. Výběr zařízení by měl být založen na typu závitu dostupného na jeřábu.

Tryska na jeřábu s vnějším závitem

Pro přechod z jednoho typu závitu na jiný lze použít speciální adaptéry, ale je třeba poznamenat, že při použití adaptéru se délka provzdušňovače zvýší.

Zařízení pro výměnu závitu při připevňování aerátoru

Výrobní materiály

Moderní provzdušňovače mohou být vyrobeny z těchto materiálů :

 • plast;
 • ocel (nejčastěji se používá chrom nebo nerezová ocel);
 • neželezné kovy, jako je měď nebo bronz;
 • keramika.
Nejkratší zařízení jsou vyrobena z oceli a plastu. Je třeba je čistit jednou za 3-4 měsíce a vyměnit po 1-3 letech používání. Přístroje z neželezných kovů a keramiky mohou trvat až 7-10 let. Četnost jejich čištění je 1 krát za 12 měsíců.

Provzdušňovače kovů, plastů a keramiky po třech letech používání

Náklady na přídavná zařízení pro míchačky

Při volbě provzdušňovače vody, čištění, životnost a další funkce obvykle závisí na výrobci. Na trhu existují produkty v různých cenových kategoriích, takže každý spotřebitel bude moci vyzvednout zařízení za optimální cenu. Zvažte nejoblíbenější značky:

 • nejlevnější a nejspolehlivější (od 180 rublů /$ 2,5) jsou zařízení vyráběná finskými společnostmi Timo a Oras. Výrobci garantují řádný provoz provzdušňovače po dobu 5 let;
 • z 350 rublů ($ 5) si můžete koupit zařízení z Německa od firmy Grohe. Záruka výrobce v závislosti na typu a použitém materiálučiní 7 - 10 let;
 • Saami jsou drahé (od 600 rublů /$ 8,5) jsou provzdušňovače vyráběné francouzským výrobcem Jacobem Delafonem. Společnost zaručuje nepřetržitý provoz zařízení s řádným provozem a včasným čištěním po dobu nejméně 10 let.

  Známí výrobci

Provzdušňovače vyráběné ruskými a čínskými společnostmi lze zakoupit za cenu 30-50 rublů (0,4-0,7 USD) za 1 kus. Trvanlivost těchto zařízení však není zaručena.

Pro různé faktory uvedené v článku je nutné zvolit tryskový provzdušňovač. Nezávisle se vyrovnat s tímto úkolem, znát potřebné rozměry a základní znalosti, může kdokoliv.