Jak skrýt kanalizační potrubí ve zdi nebo v krabici

Při výstavbě a opravě koupelny je třeba uvažovat o tom, jak skrýt kanalizační potrubí, a pro instalaci do potrubí pro zapuštěnou montáž je nutné vzít v úvahu všechny nezbytné technické požadavky pro zajištění spolehlivého provozu odvodňovacího systému. Řešení tohoto problému lze provést různými způsoby. Všechny budou popsány v tomto článku.

Krabice pomůže zlepšit estetické vlastnosti místnosti

.

Pokládání kanalizačních trubek do krabice

Tímto způsobem se nejprve provádí instalace potrubí otevřeným způsobem. Pro instalaci panelů v krabici je vyroben dřevěný nebo kovový rám, který je připevněn ke zdi pomocí šroubů. Části rámu jsou přišroubovány. Jak uzavřít kanalizační potrubí tímto způsobem instalace?

Schéma montáže krabice z kovových profilů

Odborníci doporučují používat pro výrobu krabic vodotěsné překližky, HDV desky, plastové panely. Zdobení krabice s obklady odhaluje široké možnosti pro vytvoření stylového designu koupelny. Je důležité, aby byl box odnímatelný, to znamená, že poskytuje možnost přímého přístupu, kdyžprovádění preventivních a nouzových oprav.

Výsledný rám je opláštěn sádrokartonem

Stěnové konstrukce a pokládání skrytých trubek

Než skryjete kanalizační potrubí, musíte nejprve vytvořit stěnu. K provedení této práce, shtabirovaniya stěny pomocí brusek a speciální disk, určený pro práci na kameni, betonu a cihel. V poslední fázi práce je provedena povrchová obnova a její úprava.

Obnova stěny po položení potrubí

Při instalaci kanalizačních trubek byste měli pečlivě zvážit jejich volbu. Faktem je, že existují různé typy trubek:

 • Trubky litinové - náklady na takové trubky jsou poměrně nízké, jejich spolehlivý provoz je však krátký.
 • Pokryté tepelně izolačními materiályměděnými trubkamiatrubky z ušlechtilé ocelis pájenými spoji vydrží poměrně dlouhou dobu, jejich instalace však bude velmi nákladná.
 • Kovově plastové trubky , spojené s kovovým kováním, se skrytým pokládáním kanalizačních potrubí mohou být zdrojem velmi nežádoucích překvapení v budoucnu - problémem je, že kování je slabým místem systému, protože produkty z různých kovů, každá z nich změní svou velikost jinak, jakmile se změní teplotní podmínky.
 • Pokud použijete svařované polymerové trubky a zakryjete jetepelně izolační materiál, pak tento design zajistí vysokou spolehlivost systému.

Trubky z polymeru by měly být přednostně izolovány jak při pokládání do zdi, tak při pokládání do krabice

.
Poradenství odborníka:

Svařované polymerní trubky pokryté tepelnou izolací jsou proto považovány za nejspolehlivější variantu pro kanalizační potrubí pod omítku.

Zapuštěná montáž

Obecná pravidla pro zapuštěnou montáž

Obecná pravidla pro zapuštěnou montáž, odpovídající vysokým požadavkům na kvalitu výsledné konstrukce, jsou následující:

 1. Pro zajištění co nejvyšší kvality je nutné použít pevné trubky s co nejmenším počtem přípojek.
 2. Pro zajištění vysoké pevnosti spojů je nutné použít prvky ze stejného materiálu, který byl použit při výrobě připojených trubek.
 3. Potrubí ukryté ve stěnách a podlahách musí být pečlivě izolováno speciálními materiály. Jak navinout kanalizační potrubí? Takové materiály jako K-FLEX, Energoflex jsou perfektní. Zapuštěná montáž trubek bez izolačního materiálu vede k jejich rychlému opotřebení.
Poradenství odborníka:

Odborníci upozorňují na potřebu chránit potrubí s izolací, což umožní, aby se trubka při vzestupu teploty volně rozšiřovala, a také brání tvorbě kondenzátu na jejich povrchu.

 1. Je nezbytné zajistit přístup k těm prvkům systému, jejichž stav má být sledován. K tomuto účelu lze zakoupit speciální sanitární poklopy.

Pokládka potrubí v bráně

Video o pokládání trubek do zdi v koupelně

Skrytá instalace kanalizačních potrubí na toaletě

Trubky pro kanalizační potrubí lze skrýt různými způsoby:

 • skrýt rám, opatřený jedním z vhodných materiálů pro tento účel a obložením keramickými dlaždicemi,
 • izolovat stoupačku tepelným materiálem,
 • k tomuto účelu používejte rolety.

Atraktivita dekorace, pohodlí, schopnost rychle obnovit pořádek, stejně jako možnost rychlého přístupu ke komunikaci v případě potřeby opravy - to vše jsou povinné požadavky na moderní uspořádání koupelny a WC.

Rám sádrokartonu v záchodě, potažený mozaikou