Jak vyčistit ucpávku v koupelně

Ucpání kanalizace, konkrétně ucpání v koupelně, je poněkud nepříjemný jev, protože voda nejde do odtoku, objevuje se odporný zápach a to vše znemožňuje používání koupelny. Jak se s tím vyrovnat jen na první pohled obtížný úkol, naučíte se z našeho článku.

Po prostudování pokynů může být většina blokád odstraněna sama

.

Příčiny zablokování

Zpravidla dochází k ucpání v důsledku porušení pravidel stanovených pro řádné používání odpadních vod. I když vše, co spadá do zásoby, je někdy těžké sledovat.

Takže nejčastější příčinou potíží je:

 • pelety oděvů;
 • vlasy;
 • drobné nečistoty;
 • zvířecí chlupy.

Všechny tyto složky tvoří hustou hrudku v kanalizační trubce, která začíná bránit vodě volně procházet. Výsledkem je ucpání v koupelně.

Před čištěním ucpání v koupelně byste měli vědět, že existuje několik možností, jak tento problém odstranit.Uvažujme o každém z nich.

Většina švestek ucpává vlasy a vlnu

.

Účinné metody eliminace

Odstranění ucpávky pístem

Píst je považován za poměrně jednoduché zařízení určené k odstranění zablokování.

Pokyny k odstranění blokády pístem jsou následující:

 • je nutné namontovat píst tak, aby jeho pryžová část mohla zcela zablokovat vypouštěcí otvor;
 • je lepší čistit koupelnu, naplnit ji vodou předem, nikoli „suchou“. Stejně jako v tomto případě bude proud vody tlačit odpadky, a ne proud vzduchu, který je účinnější;
 • pohybem knoflíku nahoru a dolů, píst několikrát zdvihněte, v důsledku čehož může vzduch náhle vniknout do vypouštěcího otvoru a ještě více zatlačit blokování potrubí, po kterém je nutné vodu zapnout a propláchnout odpad.

Ucpání je zničeno pístem a omyto vypuštěním vodou

.
Doporučení odborníka:Pro profylaxi a nejen pro odstranění blokády je možné použít píst. Pravidelné používání pístu tak přispívá k vzácnější tvorbě blokád.

Chemikálie pro domácnost v boji proti blokádám

Používání různých chemických látek pro domácnost se považuje za další způsob, jak odstranit překážky. Tento způsob eliminace blokád je znám již poměrně dlouhou dobu, i když v současné době byla soda nahrazena vylepšenými formulacemi, které jsou v dostatečné mířevolný přístup.

Uvažujme, jak odstranit ucpání v koupelně chemikáliemi v domácnosti:

"Krtek" - nejběžnější chemický ničitel blokád

 • je nutné zvolit konkrétní chemický výrobek pro domácnost, který může být buď kapalný, nebo v práškové formě;
 • si přečtěte návod k použití a zjistěte, zda je tento nástroj vhodný pro váš typ kanalizačního potrubí;
 • musíte podle instrukcí nalít nebo naplnit nástroj do vypouštěcího otvoru a při použití suchého nářadí musíte také nalít sklenici horké vody;
 • pro dosažení nejlepšího účinku agenta na zablokování je nutné, aby byl po určitou dobu vydržen - instrukce udává dobu expozice;
 • je nutné otevřít kohoutek teplé vody a dostatečně dobře propláchnout potrubí, čímž se vymyjí různé usazeniny a nečistoty.
Rady od profesionála:Při výběru chemikálií pro domácnost přímo do koupelny byste se měli rozhodnout pro nástroje, které mohou rozpouštět vlasy. Při výběru čisticích prostředků pro domácnost, aby se zabránilo ucpání kuchyňského dřezu, je třeba mít na paměti, že vybraný produkt musí odstranit tuk.

Čištění sifonu

Nejčastěji je nutné před odstraněním ucpání vyčistit sifon. Koneckonců, bude také užitečné, aby se zabránilo nepříjemnému zápachu v koupelně, který se objeví v důsledku vytvoření sifonu na stěnách.sediment se zápachem.

Vzhled sifonu v koupelně

Proces čištění sifonu se skládá z několika fází:

 1. pod sifonem na podlaze by měla ležet jakákoliv tkanina, která dobře absorbuje vodu;
 2. položte na tkaninu umyvadlo, které zabrání možnosti znečištění vody na podlaze a tím zkrátí dobu čištění;
 3. opatrně a velmi pomalu odšroubujte matici šroubu, poté banku zcela vyjměte;
 4. voda teče do pánve, tvořící vodní uzávěr;
 5. uvnitř sifonu dobře opláchněte vodou, která umožní vyčistit nahromaděný odpad a odstranit desku, která se vytvořila na stěnách sifonu;
 6. zasuňte vše zpět tak, aby odtoková trubka nespočívala na sifonové baňce, jinak by mohlo dojít k poškození hydraulického zámku;
 7. zapněte vodu a naplňte vodní uzávěr, čímž se zkontroluje těsnost spojů.

Schéma analýzy sifonu

Je vhodné provést takové čištění jako preventivní opatření. S podobným účelem se doporučuje provádět čištění jednou za 2 nebo 3 měsíce a poté otázku „Jak přerušit ucpání v koupelně?“ Nebude tak často mučeno.

Použití šňůry k odstranění zablokování

Vodovodní kabel je poměrně silný drát, který je také zkroucený a stočený. Pro usnadnění otáčení kabelu je na jeho konci namontována rukojeť s dřevěnou nebo plastovou tryskou. Toto zařízení se osvědčilo jako nástrojjejichž účelem je eliminovat ucpání v koupelně, zejména v kanalizačních trubkách z kovu.

Proces čištění ucpávek kabelem také sestává z určitých kroků:

 1. je nutné vložit konec kabelu do vypouštěcího otvoru nebo přímo do vývodu potrubí;
 2. tento typ práce bude vhodnější provádět společně: například jeden z pracovníků otočí rukojeť, čímž se otočí kabel kolem podélné osy, a druhý tlačí kabel dopředu a vede jej;

Systém čištění vany s kabelem

Doporučení odborníka:Před odstraněním ucpání je třeba věnovat pozornost napětí kabelu - během provozu musí být utaženo, jinak by mohlo dojít ke zkroucení a poškození.
 1. když je kabel zkroucený, otáčky trubky se stávají snadno průchodnými, kromě toho je konec kabelu přišroubován do ucpání, v důsledku čehož dochází k jeho zničení;
 2. po průchodu ucpáním, které je charakterizováno poklesem napětí, je nutné ostře vytvořit určitý počet pohybů vzad a vpřed;
 3. pak vyjměte kabel, opláchněte a opatrně jej přeložte pro pozdější skladování;
 4. není-li výsledek řádný, je třeba tuto operaci čištění opakovat.

Prevence ucpávání

Jak je patrné z výše uvedeného, ​​můžete si sami ucpat ucpání v koupelně, aniž byste přemýšleli, co dělat. Ale bylo by lepší, kdybyopatření, aby se předešlo zablokování.

Jako opatření k zabránění výskytu blokád lze uvést:

 • malé sítě instalované v odtokovém otvoru pro možnost zadržení drobných nečistot;
 • chemikálie pro domácnost používané k čištění trubek, které by měly být pravidelně odlévány do odtoku;
 • plunžr používaný jako preventivní opatření.

Síť pro odvodnění - skvělý způsob, jak zabránit

Dodržování těchto preventivních opatření neumožňuje vytvoření překážky - lázeň bude vždy čistá a vhodná pro použití.