Jaké polypropylenové trubky si vybrat: úspory bez ztráty kvality

Které polypropylenové trubky si vyberete - tuto otázku si žádá každý uživatel, který se rozhodne zvolit si polypropylenové výrobky a zahájil výstavbu nebo opravu stávajícího vodovodního systému. Nenechte se ztratit v různých výrobců polypropylenových trubek pomůže náš článek. Nabízíme také stručný popis produktů v cenové kategorii pro ty, kteří chtějí ušetřit bez ztráty kvality.

Při výběru trubek můžete ušetřit peníze a získat kvalitní výrobek

.

Které trubky zvolit?

Hodnocení poskytujeme na základě přezkoumání jak vlastníků bytů a venkovských domů s instalovanými polypropylenovými trubkami, tak samotnými montéry:

 1. Výrobky vyrobené v Německu:

 1. České trubky se s jistotou zařadily na druhé místo:
 • ECOPLASTIC;
 • FV-Plast (s nimi se můžete seznámit v článku „54) České polypropylenové trubky “).

 1. Třetí místo je levnější a mírně horší než u kvalitních výrobků z Turecka (v sekci "Turecké polyethylenové trubky" níže):

 • TEBO;
 • Pilsa;
 • Vesbo;
 • Valtek;
 • FIRAT;
 • Kalde;
 • Jakko;
 • Dyzain (jejich vlastnosti jsou níže „71) Turecké polypropylenové trubky “).

 1. Čína není spokojena s kvalitou, s výjimkou značky

 • BLUE OCEAN (recenze čínských výrobků níže) Čínské polypropylenové trubky “).

 1. Konečně, možnost rozpočtu - ruské výrobky:
 • PRO AQUA;
 • RVK;
 • Heisskraft;
 • Santrade;
 • Politek (recenze na více populárních výrobců v článku „ Ruské polypropylenové trubky “).

Pojďme tedy k úvaze o výrobcích z tureckého a čínského polypropylenu.

Turecké trubky

Trubky TEBO

Trubky vyráběné značkou TEBO mají průměr 20-160 mm. Tyto trubky jsou uváděny na trh v širokém sortimentu, což umožňuje instalaci systémů vytápění a dodávky vody pro průmyslové účely. Turecké polypropylenové trubky odvádějí dobrou práci při přepravě řady agresivních chemikálií.

Trubky TEBO se používají, a poměrně úspěšně, několik let pro zásobování vodou a teplem. Široká nabídka výrobků firmy TEBO zahrnuje řadu polypropylenových trubek PN10, PN20 určených pro vodovody.Společnost pro instalaci systémů zásobování teplem v budovách vyrábí trubky, které jsou vyztuženy hliníkem nebo sklolaminátem. Vhodnost trubek je podle recenzí považována za "střední třídu". Mnoho mistrů nemělo dlouhodobé problémy s TEBO.

Vzhled trubek TEBO

Trubky Pilsa

Polypropylenové trubky Pilsa vyrobené v Turecku se liší od ostatních trubek trvanlivostí, pevností a pružností. To je to, co pomáhá úspěšně používat v systémech:

 • zásobování teplem;
 • přívod teplé vody;
 • studenou vodu.

Při instalaci pro ohřev vyztužených trubek PN20, pro zásobování teplou vodou - PN20 a pro přívod studené vody - PN10, budou všechny výrobky trvat dlouho a několik let nebudete obtěžováni žádnými problémy souvisejícími s jejich provozem. Při instalaci je nutné dodržovat všechna doporučení výrobce. Například potrubí Pils nemusí být zděděno a kotel musí být instalován tak, aby byl regulován tak, aby systém nedal tlak vyšší než 95 stupňů.

Některé recenze poukazují na nevýhody: potrubí Pilsa a Firat má nejčastěji oválnost potrubí a na jedné straně při čištění často zůstane hliník, který musí být čištěn.

Pils je vyroben z vysoce kvalitního polypropylenu

Turecké trubky Valtek a Vesbo

Trubky Wesbo vyráběné společností Novaplast - Turecko jsou vysoce kvalitní, ale zároveň je jejich cenarelativně nízká. Volba tvarovaných prvků je však poměrně skromná, i když ji lze považovat za jedinou nevýhodu. Trubky Vesbo jsou široce používány.

Typy trubek Wesbo

Společnost VALTEC, která vyrábí polypropylenové fitinky z polypropylenu, jehož značka je PP-R 100, činí výrobky spolehlivějšími a odolnějšími. Turecké trubky VALTEK mají kulatý tvar a fólie je ideálně stejná, jak tvrdí výrobci.

Výhody trubek VALTEC

Tuhé trubky

Firat PPRC Turecké trubky a tvarovky jsou vyráběny v souladu s normami. Společnost je již řadu let v čele. Plastové trubky firmy Firat se podle hodnocení zákazníků ukázaly jako vynikající, v průběhu několika let provozu nevznikly žádné technické problémy. Turecké trubky jsou nenáročné a snadno se používají - nehrdzaví, takže je není třeba malovat. Jediná nevýhoda těchto trubek je považována za velký koeficient roztažnosti při zahřívání, v důsledku čehož může potrubí při instalaci na horkou vodu vést.

Vzhled trubek Firat

Kalde - turecké trubky

Trubky Kalde vyrobené v Turecku se často srovnávají s Ecoplastics, i když se od nich liší, protože tyto trubky mají souvislou hliníkovou skořepinu a Ecoplastics jsou perforované, tj. S otvory, vnitřní plastová vrstva je šedá a Ecoplastics je podobný polyethylenu. , s bílým odstínem, průsvitným.

Podle hodnocení zákazníků jsou trubky Calde vyrobené z polypropylenu horší než trubky Wavin, protože jejich materiál je kujný a měkký, na hliníkové vrstvě nedochází k perforaci, v důsledku čehož může být oddělen od plastu. Také ve srovnání s perforovanou vrstvou ztrácí spojitá vrstva.

Poradenství odborníka:

Při nesprávné montáži se takové trubky zakryjí bublinkami. Tento typ potrubí nemůže být ponořen do zdí, měly by být umístěny pouze nahoře.

Druhy trubek Calde

Jakko potrubí

Společnost Jakko vyrábí poměrně široký sortiment výrobků. Spotřebitelské recenze o nich jsou trochu jiné.

Instalatéři chválí trubky vyztužené skleněnými vlákny, které se ukázaly být vhodné pro pájení.

Někteří z nich však zaznamenávají blokace při použití Jacquotu při vázání kotlů. Zvláště tekoucí spoje se obvykle objevují u montérů s malými zkušenostmi. Současně při použití výrobků v systémech dodávky studené vody nebyly tyto problémy vůbec pozorovány.

Při montáži dlouhých (přibližně 9 metrů) úseků trubek Jacot mají výrobky tendenci klesat, přestože výrobce v technických specifikacích deklaruje minimální ukazatele lineární expanze.

Poradenství odborníka:

Poslední nevýhodu lze vyřešit instalací kompenzátorů v dlouhých úsecích, přibližně každých 4 metry.

Značka produktů Jakko

\ t

Potrubí DIZAYN

Vyztužené trubky Dizayn výroby Turecka jsou dodávány v širokém sortimentu. Tyto trubky nevyžadují odizolování, což umožňuje zjednodušit instalaci a demontáž systémů studené vody a teplé vody. Díky speciální technologii výroby trubek se snižují materiálové a časové náklady na přípravu zařízení pro pájení, lineární tepelná roztažnost. Tato technologie má navíc estetičtější vzhled výsledku.

Prakticky každá osoba, která nemá žádné dovednosti, může instalovat trubku z polypropylenu tím, že ji několikrát zkouší. Polypropylenové trubky DIZAYN (DESIGN) zaujímají na ruském trhu důstojné místo, což je dáno ukazateli kvality trubek, které nejsou horší než výrobky předních evropských výrobců, stejně jako nízké ceny.

Dizaynova vyztužená trubka

Podle hodnocení zákazníků jsou trubky kvalitní, ale je nezbytné, abyste se řídili instalační technikou a chránili je i venku.

Trubky z polyetylénu vyrobené v Číně

Modrý oceán

Dceřiná společnost ve Velké Británii, Blue Ocean International Industrial Group, která je Qingdao Blue Ocean High Quality Technology Co, Ltd, vyrábí vysoce kvalitní polypropylenové armatury a potrubí.

Podle kupujících jsou tyto trubky krásně pájeny. Špičky pro páječku mají mírně odlišné zaoblení umístěné na vnitřní straně trysky, což umožňujeJe lepší roztavit vrstvy PP na vršek hliníkové vrstvy. Jedinou nevýhodou trubek Blue Ocean je chyba samotných trubek ve vnějším průměru, poněkud tančících. S klouby čínského potrubí Blue Ocean spojeny bez problémů. Jsou-li ekoplasty porovnány s těmito trubkami, ztratí, když se roztaví poněkud horší. Instalatéři si v recenzích všimnou, že jsou pevně vloženi do páječky a červená čára není přesně nakreslena, prakticky ve spirále, takže není možné pájet přesně podél ní - jen do oka.

Blue Ocean Range

Ostatní části hodnocení:

Doufáme, že naše hodnocení bude užitečné. Trubky Peshtan, které nejsou zahrnuty v ratingu, jsou k dispozici pod odkazem „ Serbian Peshtan pipes “.