Jaký je nejlepší nástroj pro čištění kanalizačních trubek?

K rychlému vyřešení problému ucpání odpadních vod je nutné použít účinný nástroj pro čištění kanalizačních trubek. Nicméně, za účelem jeho výběru, získání a rychlé zavedení běžného procesu fungování systémů podpory života moderního domova, je žádoucí mít představu o tom, jak funguje čistič trubek. Řekneme o tom v našem článku na příkladu nejznámějších ochranných známek.

Naplňte chemický čisticí prostředek do vypouštěcího otvoru

„Mr. Muskul“ - skvělý nástroj pro prevenci a odstraňování drobných blokád

Tento nástroj ve formě gelu a pěny je určen k čištění stěn trubek, k odstranění ucpání (nečistoty, chlupy). Další z jeho akcí - nepříjemný zápach z odpadních vod je eliminován v důsledku zničení bakterií žijících v potrubí. Podle uživatelů, pěna účinněji zvládá problémy než gel.

Při použití výrobku „Mr. Muskul“ nejsou rozdíly - nalijte prostředek do odtoku, přidejte vodu, počkejte a opláchněte vodou. Proprovádění profylaxe av případě plicních blokád je tento lék velmi účinný

„Pán Muskul“ je stejně dobrý jak ve formě gelu, tak v prášku

.

Pokud je kanalizační potrubí zablokováno, měli byste být vždy velmi opatrní a důsledně dodržovat pokyny uvedené v návodu.

Rada:Je obzvláště důležité, aby přesně vydržely dobu, která je doporučena pro použití určitého činidla, protože působení chemicky účinných látek má příznivý účinek striktně ve stanovené době a v budoucnu může způsobit újmu.

„Bagi Pothan“ - účinný, ale spíše nebezpečný

Tímto nástrojem lze účinně provádět čištění odpadních trubek. Kromě toho odstraňuje vlasy, vodní kámen, zbytky potravin, papír atd. Při práci s ním potřebujete:

 • používat ochranné rukavice,
 • Zajistěte, aby výrobek nespadl na kůži, oděv nebo na povrch dřezu, vany, stěn nebo podlahy.

„Potkhan“ - účinný prostředek nápravy v granulích

Při používání Pothany se provádějí tyto akce:

 1. Voda se z dřezu odstraňuje nejen shora, ale také z odtoku (nejméně 5 cm).
 2. Do otvoru se nalije až 100 g produktu.
 3. Počkejte 3 minuty.
 4. Nalijte sklenici horké vody.​​
 5. Opět inkubováno po dobu 3 minut.
 6. Poté následuje oplach tekoucí vodou, ale ne studený, ale teplý.

Tento kanalizační čističPotrubí, podle zákazníků, má velmi vysokou účinnost, avšak jeho nevýhodou je poměrně vysoká cena. Při práci s ním dbejte na následující:

 1. Pokud porušíte pravidla pro jeho používání, můžete snadno získat chemickou popáleninu.
 2. Pokud se vyloučením ucpání rozhodne použít tento nástroj, je třeba věnovat pozornost tomu, aby se zapnulo nucené větrání nebo vytvořily podmínky pro zvýšení přirozené ventilace.

Je Tiret opravdu nejlepší?

Společnost Tiret nabízí opravné prostředky pro čištění a profylaxi

.

Podle reklamy gel Gel Tiret dokonale šetří i ty nejsložitější překážky. Tento přípravek je určen pro použití jak pro plasty, tak pro kovové potrubí.

Podle pokynů:

 1. Je nutné nalít činidlo „Tiret“ do vypouštěcího otvoru vany nebo dřezu.
 2. Povolit 5 min., V případě komplikovaného zablokování - do 30 min.
 3. Opláchněte důkladně vodou pod tlakem.

Spotřebitelé mají různé názory na účinnost tohoto nástroje. Některým se jeho akce líbila. Někdy se používá, což zvyšuje dobu expozice na 8-10 hodin (přes noc), ale riziko komplikací v tomto případě bude každý nucen převzít.

„Flop“ - účinný s přísnými bezpečnostními pravidly

„Flup“ má také různé formy propuštění

Granulární flop, cank dispozici ve 2 typech - pro použití s ​​teplou a studenou vodou. Rychlost reakce je vyšší ve druhém případě. Žádost se provádí v souladu s pokyny:

 1. Nalijte prášek do vypouštěcího otvoru.
 2. Naplňte horkou nebo studenou vodou - obsah v odtoku začne prskat.
 3. Před opláchnutím vodou se nechá stát po dobu 3–15 minut.
 4. Promyje se vodou ve velkém množství.

Zbytky potravin, tuk, kolagenová vlákna, vodní kámen jsou účinně odstraněny použitím Flup. Při práci s tímto lékem je důležité věnovat zvláštní péči, používat gumové rukavice, vyhnout se kontaktu s kůží a oděvem, pečlivě chránit oči. Spotřebitelé dobře mluví o léku "Flup", díky kterému je mytí kanalizačních potrubí poměrně snadné a rychlé.

„Mole“ je nejoblíbenějším prostředkem

Typy čističů molekul

Prostředky domácí produkce "Mole" je již dlouho ve vysoké poptávce. Pokud je trubka ucpaná, pak při použití produktu „Mole“ jsou postupně prováděny následující akce:

 1. Nalijte produkt (40-120 ml) do vypouštěcího otvoru.
 2. Nechte 2-3 hodiny (instrukce může indikovat kratší dobu expozice v závislosti na účinných látkách a jejich množství).
 3. Zkumavky vypláchněte vodou.

Krtek účinně eliminuje tuk a zbytky potravin, stejně jakokolagenová vlákna. Kromě toho jeho použití eliminuje nepříjemný zápach. Jeho použití jako profylaktika je velmi užitečné.

Stojí za zmínku, že Mole vyrábí různí výrobci. Prostředky se mírně liší obsahem účinných látek a v důsledku toho vyžadují různou dobu použití. To nemá vliv na kvalitu čištění, ale vyžaduje pečlivé seznámení s pokyny.

Příklad návodu k použití pro jeden z druhů Mole

Dlouhodobě je nástroj pro čištění kanalizačních potrubí Mole považován za nejoblíbenější mezi spotřebiteli. Je obzvláště důležité, aby byl velmi účinný jako profylaktický prostředek.

Tip:Aby se zabránilo zablokování způsobujícím problémy, měli byste jednou za šest měsíců použít některý z výše uvedených prostředků pro čištění kanalizačních trubek.