Kanalizace v zemi vlastníma rukama

Vysoce kvalitní odpadní voda v zemi vlastními rukama zachrání majitelům spoustu finančních prostředků, i když to bude vyžadovat značnou práci a čas. Profesionál se s tímto úkolem vypořádá mnohem rychleji, ale jeho služby budou pěkným centem. Mezitím, kanalizační zařízení na dacha není tak nesnesitelné podnikání, nevyžaduje speciální inženýrské školení od vývojáře, zejména proto, že existuje mnoho knih o tomto tématu a video materiály o internetových zdrojích.

Takže v tomto článku budeme hovořit o tom, jak vyrábět odpadní vody v zemi, pokud se nemůžete připojit ke společné kanalizaci a systém musí být navržen a vytvořen nezávisle od nuly.

Instalace septiku v zemi

Vytvoření kanalizace na dacha

Bez plánu v této věci nestačí. Plán by měl zobrazovat:

 • zdroje odpadních vod v domě - umyvadla, umyvadla, vana, sprcha, vana;
 • způsob spojování a pokládání trubek vnitřního kanalizačního systému (ve stěnách, venku, pod pláštěm);
 • místo odstoupení od smlouvykanalizace z domu na ulici;
 • trasa položení odchozí dálnice;
 • druh a umístění kanalizace (septik, kanalizace, bioremediační stanice).

Režim domácích odpadních vod určených k dávkování

Po dokončení kanalizačního systému na dachě bude objasněno mnoho otázek:

 • Kolik práce je třeba udělat.
 • Co a druh a množství spotřebního materiálu, který má být zakoupen.
 • Dokážete se vyrovnat s prací sami nebo budete muset zavolat někoho za pomoc.

A jakmile bude kanalizační systém připraven, bude připraven a odpověď na otázku, jak zajistit kanalizaci v venkovském domě, bude přijata - můžete začít pracovat!

Systém venkovních odpadních vod

\ t

Technologie instalace vnitřních a vnějších kanalizačních systémů v venkovském domě

Vnitřní práce

První etapou vytváření kanalizačního systému v venkovském domě je zřízení vnitřní sítě. V ideálním případě se kanalizační systém předpokládá ve fázi projektu venkovského domu a potrubí se staví při stavbě venkovského domu. Ale co když realita není zdaleka ideální a venkovský dům byl postaven bez kanalizace? A v tomto případě byste neměli zoufat. Je samozřejmě nepravděpodobné, že by bylo možné vytvořit něco příliš komplikovaného, ​​ale nyní je možné odklonit vodu z dřezu, dřezu a sprchy.

Podrobné schéma vnitřního kanalizačního systému dacha

\ t

Pravidla pro instalaci kanalizací pro domácnost:

 • Pro připojení dřezů a dřezů do kanalizacepoužijte plastové trubky o průměru 50 mm. Pokládejte je ve svahu, který je obvykle 3-4 cm na lineární metr potrubí.
 • Pro připojení toalety musí být trubka odebrána tlustší - 100 mm, je to přesně průměr, pro který je záchodová mísa určena.
Doporučení odborníka:Vnitřní kanalizační systém domu by neměl být pokládán bez lapačů vody. Pro jejich zařízení používejte speciální sifony nebo kolena. Nedovolí, aby se nepříjemný zápach z kanalizační sítě rozšířil po vnitřku domu.

Integrované sifony (vodní uzávěry) různých vodovodních armatur

 • K odstranění kanalizace z dachového domu použijte výtlačné potrubí, pro které je nutné vytvořit otvor v základu se stejným průměrem jako potrubí. To zabrání jeho deformaci při pohybu základu.

Pokládání kanalizačního potrubí na místě (vnější kanalizace)

Při rozhodování o způsobu čištění odpadních vod v zemi je důležité určit způsob položení dálnice. Je-li kanalizace umístěna daleko od venkovského domu, bude nutné výtlačné potrubí vybavit tak, aby odstranila splaškovou vodu z budovy gravitací až do místa kanalizace. K tomu můžete použít trubky o průměru 100 mm a více. Co si vybrat: litina, plast nebo azbestový cement - vlastníci případu

Doporučení odborníka:Pokud bude potrubí probíhat pod kolejemi,zažívá těžké dopravní zatížení, je moudřejší dávat přednost litině.

Kanalizační potrubí je uloženo ve speciálně vykopaném výkopu, který je položen na místě, se sklonem 25 mm /lineární metr. Takový svah přispěje k hladkému vypouštění odpadních vod ak prevenci blokování. Místní kanalizace pro letní chatu poskytne nejvyšší kvalitu a bude v souladu s pravidly GOST.

Výkop pro hlavní potrubí z domu do kolektoru musí být takový, aby trubka měla potřebný sklon po celé délce a zároveň byla umístěna pod hloubkou zamrzání zeminy

.
Doporučení od odborníka:Nestojí za položení dálnice s velkým úhlem sklonu. Příliš vysoké odtoky narušují samočistící funkci potrubí.

Výkop by měl projít v hloubce, která přesahuje úroveň zamrznutí půdy. Jeho dno je pokryto pískovým polštářem o tloušťce 10 cm nebo více. Mezi potrubím a stěnami je výkop naplněn směsí jílu a písku, který je pak dobře utěsněn.

Kanalizační kanalizace

Biologické čistírny odpadních vod

Toto místo je nejobtížnější částí kanalizačního systému. Se svým zařízením bude vyžadovat značné množství zemních prací. Kromě toho, rozhodování, jak vybudovat kanalizační systém v zemi bude muset přesně určit typ kanalizace.

V současné době je nejmodernějším sběratelem z technologického hlediska biologická stanicečištění odpadních vod. Má mnoho výhod oproti alternativám. Tyto stanice jsou kompaktní, šetrné k životnímu prostředí, dobře čistí odtoky (účinnost dosahuje 98%). Na trhu je široká škála a vždy si můžete vybrat model, který vyhovuje všem potřebám a je vhodný pro specifické podmínky.

Systém zařízení čisticí stanice pro poskytování Topasu

Tyto systémy však nemají žádné nevýhody. Jejich hlavní nevýhodou je volatilita. Některé systémy (například Astra) stojí malé množství elektřiny, ale bez elektřiny se jejich provoz vůbec zastaví, což v některých situacích činí jejich volbu neatraktivní. Další nevýhodou takových systémů je poměrně vysoká cena.

Septická nebo společná žumpa s úpravou přírodního odpadu

\ t

Septik je nenákladná, účinná a poměrně jednoduchá verze kanalizace. Můžete to udělat vlastníma rukama, což je nepochybná výhoda. Z minusů - potřeba periodického čerpání z kalového zásobníku, který je vyžadován, v závislosti na objemu septiku, jednou za několik měsíců nebo let.

Pro uspořádání septiku proveďte následující akce:

 1. Na určitém místě vykopávají výkop s objemem vypočítaným na základě denního množství odpadu. Zkušenosti ukazují, že 8 m3septik je dostačující pro dům, ve kterém se usadila rodina tvořená třemi lidmi.
 2. V septiku, první komoře septiku, je dno důkladně betonovánovýkop.
 3. Je-li kanalizační systém tvořen kruhy, betonové prstence umístěné na sobě jsou spuštěny do výkopu, poté je provedena tvorba dna betonové jímky (betonování). Pokud je systém vybaven bez betonových kroužků, musí být jímka společně s filtrační jímkou ​​provedena nezávisle. K tomu je nutné instalovat bednění předem určeného tvaru a vyplňovat prostor mezi stěnami jámy a bedněním betonovým řešením.

Zásada samoobslužné septiky a filtrační jímky

 1. Druhá komora septiku je filtrační jímka. Jeho stěny jsou připevněny analogicky s osadníkem a vrstva dna z oblázků nebo hrubého štěrku je nalita na dno.
 2. Dalším krokem je připojení komor septikové nádrže pomocí přepadové trubky a uzavření septiku nahoře. Přepadová trubka by také měla mít sklon ve směru filtrační jímky 2-3 cm /m, zatímco horní třetina jímky by měla být připojena k horní třetině ve výšce. Nezapomeňte opustit poklop, abyste mohli pravidelně provádět údržbu kanalizace a vybavení ventilace.

Odpadní kanalizace, jednou v septiku, se rozkládá v septiku a pak vstupuje do filtrační jímky ve formě vyčištěné vody s minimálním množstvím toxické organické hmoty. Díky tomu zůstává půda kolem kanalizace čistá.

Příklad bakteriálního přípravku pro septiky

Poradenství odborníka:Potřebačerpání odpadních vod se vyskytovalo méně často, můžete si koupit speciální směs obsahující kultivované bakterie. Několikrát zrychlí proces rozkladu velkých frakcí odpadních vod, sníží intenzitu nepříjemného zápachu a zvýší rychlost ponechání vyčištěných odpadních vod do země.

Když je vše popsáno, můžete začít sjednotit všechny tři části do jednoho kanalizačního systému. Je to snadné a proces nevyžaduje mnoho úsilí. Poté můžete připojit kanalizaci a provést zkušební provoz. To je vše, instalace kanalizace v zemi je dokončena.