Kondenzát na záchodové míse: proč a jak se zbavit

Výsledný kondenzát na toaletním cisterně je problémem mnoha soukromých a venkovských domů, kde se používá voda vyrobená studnami. V ojedinělých případech se vyskytuje také v bytových domech. Aby bylo možné účinně působit proti kondenzátu, je třeba studovat důvody jeho vzniku, protože často eliminace jednoho z nich pomůže vyřešit problém jako celek.

V tomto článku podrobně popíšeme povahu vzhledu mokrého ložiska na nádrži a také navrhneme způsoby, jak se ho zbavit.

V tomto článku si povíme, co dělat, když se na záchodové mísě vytvoří kondenzát

.

Příčiny kondenzace na nádrži

Proč se tedy v nádrži vůbec kondenzuje? Každý ví, že vzhled kondenzátu je typický nejen pro záchodové mísy, ale také pro brýle na oknech, nápoje v chladničce ve skleněných nádobách atd. Důvodem je v mnoha případech stejný - teplý a /nebo vlhký vzduch v kontaktu se studeným povrchem.

V důsledku toho ztrácí vzduch ochlazený svou schopnost zadržet vodní páru, kterou obsahuje. Výsledkem je, že pára padá na studenou plochu ve formě vlhkosti a je to kondenzát.

Narušení větrání v koupelně je jedním z hlavních důvodů hromadění vlhkého vzduchu atvorba kondenzace. Když se obnoví normální cirkulace vzduchu, problém sám zmizí.

Níže je uvedena tabulka, která ukazuje jasnou závislost vzhledu rosného bodu (okamžik, kdy se kondenzát tvoří) na parametrech teploty a vlhkosti, jakož i teplotu povrchu, na kterém se shromažďuje vlhkost.

Tabulka závislosti výskytu kondenzátu na vlhkosti a pokojové teplotě

Například, pokud je vlhkost v koupelně 75% a jeho teplota je 25 ° C, na nádrži se objeví kondenzát, jehož teplota je 20 stupňů nebo méně.

Způsoby, jak se zbavit kondenzátu

Nyní zvažte, jak se zbavit kondenzace na nádrži.

Uspořádejme větrání

Snad nejúčinnějším způsobem, jak tento problém odstranit, je snížení vlhkosti v koupelně. Pokles vlhkosti, například ze 75 na 50%, jiné věci jsou stejné, sníží práh možné teploty (nad rosným bodem) nádrže o téměř 7 stupňů, což je poměrně dost.

Hlavním úkolem je odstranit vlhký vzduch mimo toaletu a nahradit ho čerstvým suchým vzduchem. Vysoce kvalitní lokální větrání umožní zvládnout tento úkol nejlepším způsobem.

Organizace místního větrání v koupelně je nejlepším asistentem v boji proti kondenzátu na nádrži

.
Pokud není možné instalovat dodatečnou kapotu, stačí, když necháte dveře do koupelny otevřené, když je nikdo nepoužije. Pomůže, pokud to bude celkemVentilační systém v domě nebo bytě funguje normálně.

Jiné způsoby

Ale co když neexistuje žádný způsob, jak snížit vlhkost v koupelně? Měli byste přemýšlet o tom, jak zvýšit teplotu problémového povrchu nádrže.

Víme, že teplota jeho povrchu přímo závisí na tom, jak studená je voda vstupující do nádrže. Existují tedy dvě možnosti zvýšení teploty:

  1. Zahřívejte vodu vstupující do nádrže. Na první pohled se tato metoda bude jevit jako nákladná, protože bude nutné zajistit takové vytápění a utrácet peníze za elektřinu (nosiče tepla). Ten však nebude vůbec nutný, protože vytápění je obvykle zapotřebí pouze o 5-10 stupňů, což je docela realistické, aby se zajistily bez zvláštních nákladů. Můžete například prodloužit trubku, která zásobuje vodu vodou, a vytvořit ji ve formě cívky (podobně jako trubka na ručníky). Voda vstupující do nádrže tak bude mít čas se mírně zahřát z pokojové teploty. Navíc může být cívka umístěna v blízkosti radiátoru pro větší efekt.
  2. Zahřívejte vnitřní povrch nádrže. To ji ochrání před kontaktem s podchlazenou vodou. Jak to funguje v praxi, můžete se podívat na video níže.

Takže jsme popsali, jak odstranit kondenzát na toalety na toaletu sami. Doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný. Vaše komentáře, dotazy a náměty můžete zanechat v komentářích pod článkem.

Zahřívání záchodové mísy zevnitř je skvělý způsob, jak bojovat proti kondenzaci