Který kuchyňský dřez je lepší

Kuchyňský sifon je jednou z nejdůležitějších částí systému odvádění odpadních vod do kanalizace. Zařízení spojuje odtok kuchyňského dřezu s kanalizační trubkou. Kromě sifonu můžete připojit i další vybavení. Správná volba výrobku přispívá k rychlému vypouštění vody a zabraňuje pronikání pachů odpadních vod do kuchyně.

Zařízení pro vypouštění odpadních vod do kanalizace

Základní parametry pro výběr sifonů

Hlavní parametry, které se berou v úvahu při výběru sifonu pro kuchyňský dřez, zahrnují:

 • typ zařízení;
 • materiál, ze kterého je zařízení vyrobeno;
 • výrobce sifonů.

Druhy sifonů kuchyňského dřezu

Kuchyňský sifon může být jeden z následujících typů:

 1. baňka (láhev). Hlavní částí sifonu je baňka, ve které se tvoří vodní uzávěr a hromadí se velké částice domovního odpadu. Sifony baňky mohou být čištěny bez vytvoření úplné demontáže zařízení;

  Sifon pro kuchyňský dřez

 1. Trubkový sifon se skládá z několika trubkových spojů spojených v určitém pořadí.Úloha pasti je prováděna odpovídajícím úsekem potrubí. Čištění trubkového sifonu vyžaduje speciální chemikálie nebo částečnou demontáž zařízení;

Sifon do kuchyně, vyrobený z trubkových profilů

 1. Vlnitý sifon je vlnitá trubka o určité délce s roštem pro vypouštění dřezu. Měkká trubka může mít jakýkoliv tvar, tvořící vodní uzávěr. Hlavní nevýhodou konstrukce je rychlá kontaminace zařízení, ke které dochází v důsledku nerovného vnitřního povrchu.

  Sifon-vlnitost pro kuchyňský dřez

 1. plochý sifon. Zařízení je typu sifonu potrubí. Charakteristickým znakem zařízení je horizontální umístění hlavního úseku, což umožňuje instalaci sifonu v uzavřených prostorách.

  Sifon pro instalaci v uzavřených prostorách

U kuchyňských dřezů je účelnější použít sifony, které lze na rozdíl od jiných typů rychle očistit od hromadění tuků a ostatního domácího odpadu.

Sifon kuchyňského dřezu může být také:

 • singl. Zařízení spojuje dřez a dřez;

  Sifon pro připojení kuchyňského dřezu

 • zdvojnásobit. Sifon pro kuchyňské dvojité je určen pro vhodné typy dřezů;

  Zařízení pro připojení dvoukomorového dřezu

 • vybavené přepadem. Takovézařízení je instalováno na dřezech, které mají speciální vypouštěcí otvor pro ochranu proti přetečení;

Zařízení pro kuchyňský dřez s ochranou proti přepadu

 • s dalšími kohoutky. Výrobky jsou určeny pro současné připojení několika instalatérských přístrojů nebo domácích spotřebičů k kanalizaci (mytí, myček ).

Zařízení pro současné připojení mycích a domácích spotřebičů

Druhy sifonů jsou vybírány na základě typu kuchyňského dřezu a potřeby připojení dalšího zařízení.

Materiály používané pro výrobu sifonů

Pro výrobu kuchyňských sifonů se používají tyto materiály:

 • plast. Plastová zařízení se vyznačují nízkou cenou a dlouhou životností. Plastové sifony, díky hladkému vnitřnímu povrchu, jsou méně pravděpodobné, že budou čištěny;

Umělohmotné zařízení pro dvojité mytí přídavným kohoutkem

 • kovy a jejich slitiny: mosaz, pochromovaná nebo poniklovaná ocel, měď, bronz a tak dále. Kovové sifony stojí více než plast a jsou také častěji předmětem údržby.

Zařízení z mosazi

Zařízení z různých druhů kovů se doporučuje instalovat na kuchyňské dřezy pouze v případě, že jsou oddělené.předmět interiéru a není zavřený před zvědavýma očima.

Výrobci sifonů a jejich vlastnosti

Kuchyňské sifony vyrábějí různé společnosti, mezi nimiž jsou:

 • Viega. Výrobky společnosti z Německa jsou trvanlivé, patří do průměrné cenové kategorie. Firma vyrábí různé typy a kombinace sifonů pro kuchyňská dřezy. Charakteristickým rysem výrobce je snadnost montáže a instalace vyrobených zařízení, které je dosaženo zavedením inovativních technologií. Na videu je uveden přehled kuchyňského sifonu od firmy Viega a návod k montáži přístroje.
 • Geberit. Švýcarská společnost vyrábí sifony různých tvarů a provedení. Výrobce garantuje kvalitu zařízení po dlouhou dobu, což ovlivňuje náklady na zařízení.
 • Vir-Plast. Ruský výrobce, jehož hlavním rozlišovacím faktorem jsou nízké náklady na sifony. Kvalita výrobků je na velmi vysoké úrovni, s výjimkou toho, že všechna vyráběná zařízení jsou certifikována.
 • Ani Plast. Další ruská společnost specializující se na výrobu plastových sifonů různých typů a provedení. Nízká cenová kategorie zboží nemá na kvalitu vliv.
S omezeným rozpočtem se doporučuje nakupovat výrobky ruských výrobních podniků, které nejsou horší kvality než zahraniční výrobky.společností.

Další aspekty výběru zařízení

Kromě výběru typu zařízení a materiálu použitého pro výrobu je při nákupu sifonu nutné věnovat pozornost i dalším faktorům, mezi které patří:

 • průtok sifonu. Standardní zařízení jsou k dispozici v průměrech 32 mm a 40 mm. Pro kuchyňské dřezy je vhodné zakoupit sifony většího průměru, protože tento faktor zvyšuje zpracování většího průtoku vody;
 • průměr vypouštěcího otvoru musí odpovídat stejnému parametru sifonu. Montáž zařízení s menším průměrem je možná při použití dodatečných těsnicích kroužků. Instalace sifonů s velkým průměrem odtoku není přípustná, protože pro dosažení úplné těsnosti spoje nebude fungovat;
 • průměr hadice pro připojení k kanalizačnímu potrubí. Průměr by měl být mírně menší než vstupní otvor, protože spojení je provedeno do objímky pomocí gumové manžety, která současně slouží jako adaptér a těsnicí prostředek;

Nejčastějším průměrem hadice sifonu je 32 mm

.
 • Při nákupu kovového sifonu je nutné vzít v úvahu vzdálenost od odtoku do kanalizace, od přepadového otvoru k tělesu sifonu, jakož i umístění vstupu do kanalizace. Kovové sifony, na rozdíl od plastových zařízení, nemohou měnit nastavené parametry. Párování všech částí zařízení je proto při volbě povinné;

  Nesprávnépřizpůsobený kovový sifon

 • Sifon a spoje s umyvadlem a odpadní vodou musí být zcela utěsněny. Maximální efekt se dosahuje při montáži pryžových těsnicích kroužků. Pokud je zvolená konstrukce doplněna plastovými těsněními, odborníci doporučují dodatečně zakoupit sadu pryžových těsnění;
 • zakoupené zařízení nesmí mít viditelné vady. Jakékoliv třísky, deformace a jiné poškození zkrátí životnost výrobku.

Volba sifonu pro kuchyňský dřez by měla být založena nejen na výběru typu zařízení, ale také na mnoha dalších faktorech uvedených v článku.