Moderní kanalizační potrubí: Rehau, Wavin, Ostendorf a SINIKON

Kanalizační trubky vyrobené z polymerních materiálů, jako jsou polypropylenové kanalizační trubky Rehau, stále více nahrazují kovové trubky. A to je zcela pochopitelné - trubky vyrobené z oceli a litiny podléhají tvorbě usazenin, korozi a také v nich vznikají za určitých podmínek bludné proudy.

Moderní trubky mají mnoho výhod

Kovové trubky mají životnost v průměru 10-15 let. Potrubí z moderních materiálů může trvat až 50 let. K dnešnímu dni, jeden z nejlepších jsou trubky pro kanalizaci:

 • Wavin;
 • Rehau.

Náš článek bude věnován těmto značkám a značkám jako Ostendorf a Sinicon.

Potrubí pro kanalizaci Rehau

Jeden z předních světových výrobců vyrábějících polymerní výrobky v oblastech, jako je stavebnictví a automobilový průmysl, je považován za německou značku Rehau. Tato společnost nabízí systémová řešení pro stavebnictví pro interní a externí komunikaci v oblasti bydlení. Nejznámějším typem výrobků Rehau v Rusku jsou trubky určené pro inženýrské systémy všeho druhu.

Trubky Rehau se tak používají k zajištění životně důležité činnosti veřejných a obytných budov a prostor při instalaci inženýrských systémů, jak vnějších, tak vnitřních, tj. V nejširším rozsahu.

Složení trubek Rehau

Použití kovových a plastových trubek Rehau

Tento výrobek je široce používán:

 • v "teplé podlaze";
 • v rozvodech vody a topení;
 • v kanalizačních systémech;
 • v systému centrálního vysavače.

Trubky Rehau se používají v různých potrubích, resp. Jsou vyráběny různými technologiemi az různých materiálů.

Trubky z plastu Rehau se používají podle programu Raubasic Press pro:

 1. topné systémy;
 2. instalatérské systémy.

Společnost proto v závislosti na požadavcích zákazníků nabízí:

 • Rehau systém s PE-Xa trubkou a pohyblivým pouzdrem;
 • Lisovací systém Raubasic s trubkou PE-Xb.

Trubky Rehau RAUTITAN

Polyethylenové trubky společnosti Rehau, které nejsou ve svých výkonových charakteristikách horší než trubky z plastů a plastů, nejsou pro dodávky vody o nic méně relevantní. To je možné díky velmi vysoké kvalitě a stupni zesítění polyethylenových trubek Rehau. Trubky Rehau se používají pro horkou a studenou vodu.

Výrobky se používají pro čištění odpadních vod: používají se např. Odpadní polypropylenové trubky Rehau:

 • pro venkovní kanalizační systémy;
 • pro vnitřní systémyodpadních vod.

Polypropylenové trubky RAU-PP1221 Rehau jsou výrobky odolné vůči vysokým teplotám, které navíc vykazují mimořádně dlouhou životnost. Kanalizační potrubí Rehau je naopak instalováno v nejkratší možné době s armaturou a armaturou.

V systému "teplé podlahy" našli plastové trubky pro vytápění Rehau spolu s plastovými trubkami široké uplatnění. Materiálové a časové náklady jsou sníženy až o 30% vzhledem k tomu, že při instalaci systému je používán malý počet armatur a příslušenství v kombinaci s trubkami ze zesítěného polyethylenu.

Trubky Rehau: jejich instalace

Instalační kroky

Instalace trubek této značky, tj. Veškeré práce na jejich spojení, se totiž neliší od montáže trubek z oceli. Ačkoliv existují některé funkce. Například vývoj společnosti je způsob, jakým jsou spoje provedeny na pohyblivé objímce. Pohyblivé pouzdro, které odpovídá normám, může být skryto, bez inspekčního poklopu, pod omítkou.

Pro instalaci potrubí Rehau se také používají takové spoje jako:

 • svařované;
 • se závitem.
Poradenství odborníka:

Veškeré montážní práce jsou prováděny armaturou a armaturou společnosti. To je doporučeno pro dosažení kvalitního potrubí.

Montážní nástroj pro REHAU Rautool

Instalační nástroj pro práci s trubkami Rehau si zaslouží zvláštní pozornostpozornost. Tento nástroj je plně přizpůsoben produktovým normám a byl vyvinut společností, aby mohl být použit pro instalaci trubek značky Rehau.

Hydraulický a mechanický svěrák trubek různých průměrů je série RAUTOOL. Proveďte všechny postupy, které jsou nezbytné pro instalaci trubek, vložte do již existujících potrubních systémů, to znamená, že vše, co je nezbytné pro instalaci potrubí Rehau, vám umožní tyto nástroje doplnit. Pro svařování můžete samozřejmě použít svařovací stroje pro plastové trubky.

Video lekce o instalaci trubek Rehau

Trubky Wavin

Odrůda produktů Wavin

Díky svým vynikajícím vlastnostem jsou také široce používány polypropylenové kanalizační trubky Wavin Holland.

Tyto trubky mají tyto vlastnosti:

 1. dostatečně praktická;
 2. dostatečně spolehlivé;
 3. vydrží vystavení velkému množství chemikálií;
 4. jsou schopny odolat účinkům horké vody: silná kanalizace Wavin může dlouhodobě odolávat účinkům odtoků s teplotou 90 stupňů a také krátce účinkům kanalizace s teplotami 94 stupňů.

Trubky Ostendorf

Trubky a tvarovky Ostendorf

Tato společnost vyrábí polyvinylchloridové a polypropylenové odpadní potrubí. K tomu slouží kanalizační potrubí Ostendorfvnitřní a vnější kanalizace, jak má:

 1. vysoká pevnost;
 2. vynikající zvuková izolace a spolehlivost.

Vnitřní a vnější povrchy trubek Ostendorf jsou vysoce odolné vůči agresivním účinkům podzemních vod a odpadních vod.

Doporučení odborníka:

Je také důležité, aby tyto trubky byly schopny odolávat teplotním extrémům a účinkům nízkých a vysokých teplot po dlouhou dobu.

Vysoce kvalitní trubky pro výrobu odpadních vod SINIKON

Řada trubek Sinicon

Společnost SINIKON dodává na ruský trh integrovaná řešení pro systémy vytápění, jakož i dodávky odpadních vod a vody z moderních polymerních materiálů.

Sinicon polypropylenové odpadní trubky se používají poměrně široce:

 • v netlakových průmyslových a domácích kanalizacích;
 • v domácích dešťových kanalizačních systémech;
 • ve venkovních kanalizacích.

Trubky Sinicon mají následující provozní výhody:

 • snadná instalace;
 • rychlost instalace;
 • nízká hmotnost;
 • efektivně využíván v nové výstavbě;
 • používané při rekonstrukci bytů a inženýrských sítí.

Tyto trubky mají dostatečně dlouhou životnost - 50 let, ne méně, díky čemuž lze dosáhnout úspornáklady na velké opravy kanalizačních systémů a provozní náklady.

Z toho vyplývá, že v současné době existují kvalitní kanalizační trubky z různých materiálů. Proto, preference typu potrubí při pokládání odpadních vod na místě závisí pouze na spotřebitele.