Péče o žumpu: pravidelná a zimní

Péče o žumpu, stejně jako jakýkoli jiný technický systém, je nezbytným a nevyhnutelným opatřením. Obvyklou formou této údržby je pravidelná hygiena, asi jednou za dvanáct měsíců, nejčastěji na podzim. To však platí za předpokladu, že jáma pracuje ve stejné kvalitě. Bohužel, trpí nevýhodou, že jak se využívá, intenzita jeho provozu se snižuje a je nutné jej obsluhovat stále častěji. Zhoršení práce nastává postupně a zpočátku je to dokonce nepostřehnutelné, ale dříve či později se projeví potřeba údržby. Jak tento problém vyřešit, stejně jako odstranit další často se vyskytující problémy popsané v článku.

Čerpání je důležitou etapou péče o žumpy

.

Boj proti porušování funkce jímky

Známky špatného výkonu

Hlavními znaky poklesu účinnosti septiků jsou:

  • spodní dno;
  • kontaminace stěn jámy obtížně odstranitelnými frakcemi (tukovými usazeninami), což je zvláště důležité pro cihlové žumpy ;
  • extrémně nepříjemný zápach;
  • rychlevypouštěcí otvor je naplněn.

Řezání dna

Pokud je žumpa umlčena, znamená to, že je třeba přijmout naléhavá opatření:

  1. Zavolat kamion.
  2. Nalijte odpadní vodu vodou, aby se maximálně zředily silty.
  3. Používejte biologické látky s vysokou koncentrací bakterií.

Umlčování dna jímky

Kontaminace zdí a zápachu

Jedním ze způsobů, jak je účinně prováděno udržování žumpy, jsou biologické přípravky. Skládají se z mikroorganismů, pro které jsou látky, které vrh žumpy obsahují. Může to znít trochu nechutně, ale nástroj nemůžete odmítnout.

Hlavním výsledkem vitální činnosti těchto mikrobů je čištění všech prvků kanalizačního systému. To eliminuje nepříjemný zápach, zlepšuje propustnost trubek a všechny organické složky odpadních produktů se stávají chemicky pasivními, a proto jsou neškodné pro zdraví lidí a zvířat.

Výsledkem působení biologických produktů je:

  1. Snížení hladiny odpadních vod v žumpy;
  2. Zvláštní „čisticí žumpy“, odstranění pachů;
  3. Ředění pevného odpadu;
  4. Čištění vnitřních povrchů trubek a septiků z tuků;
  5. Využití odvodňovacích systémů;
  6. Prevence zanášení dna žumpy.

Pro všechny podobnosti mechanismu účinku biologické produktyse liší ve směru jeho použití.

Biologický prostředek eliminuje nepříjemný zápach

Zde je několik příkladů jejich specializace:

  1. Přípravek „Microbec“ je určen pro biologickou neutralizaci obsahu sběračů odpadů. Čistí podzemní komunikace, eliminuje zápach a snižuje frekvenci potřebné likvidace odpadních vod.
  2. Lék "Vodograi" - rozkládá velké inkluze odpadních vod. S jeho pravidelným používáním, komponenty jako čištění a loupání, papír a tuky, které jsou nebezpečné pro dobré čištění odpadních vod, rychle a mnohem rychleji hnijí. Je nezbytný pro použití ve venkovních biotopech. Nepříjemný zápach zmizí během dvou týdnů a během tří měsíců se všechny nečistoty změní na neškodný kompost vhodný pro použití jako hnojivo. Stává se, že vypouštěcí otvor přetéká - voda neodchází. Při použití "Vodograya" je obnoven drenážní systém, pokud byl ucpaný, a dno a stěny jsou zcela vyčištěny.

Rychlé plnění vypouštěcího otvoru

Druhá nádrž prodlužuje životnost jámy

Při naplňování žumpy příliš rychle někteří majitelé dachů a venkovských domů vyjádřili úmysl ji doplnit a vykopat novou. Takovéto opatření nedává žádoucí účinek, je mnohem lepší kopat další a spojit ji s první přepadovou trubkou. Kapacita se zdvojnásobí a stupeň čištění se zvýší. Je nutné pamatovat pouze na hygienická opatření, která zabraňují kontaminaci studní pitnou vodou, od nich až požádná z jam nesmí být menší než třicet metrů podle hygienických předpisů.

Činnosti při zmrazování kanalizace

Hlavním důvodem zamrznutí žumpy a kanalizačního potrubí je zpravidla nedostatečná tepelná izolace a jiné chyby během výstavby. V našich zeměpisných šířkách je však takové chladné počasí, že bezchybně provedený septik zamrzne. To je zvláště důležité ve vztahu k žumpy pro koupel, protože se používá jen zřídka.

V zimě může septik zamrznout

.

Existuje způsob, jak žumpu odmrazit, je založena na principu odporového ohřevu vodiče. Ti, kteří nikdy v životě neměli zkušenosti s elektrickými obvody a nejsou obeznámeni s alespoň základy elektrotechniky, je lepší ji nepoužívat.

Požadované materiály:

  • měděný drát "2 čtverce" (2 kW);
  • kovový čep asi 15-20 centimetrů dlouhý;
  • malý háček.

Bude také užitečné použít napěťovou sondu, aby bylo možné použít běžnou domácí zásuvku a prodlužovací šňůru, pokud není možné připojení ke vstupním napájecím svorkám.

Poradenství odborníka:

Zvláštní pozornost by měla být věnována otázkám elektrické bezpečnosti. Pracujte pouze v gumových botách a speciálních rukavicích pro elektrikáře. Děti by neměly být v blízkosti.

Možnosti provedení dvou rozběhů:

Je-li pouze trubka zamrzlá, je vytápění mnohem jednodušší

.
  1. Jestliže žumpa v zimě nezamrzne a záležitost je jen v potrubí, všechno je vyřešeno jednoduše. Zmrzlá zem je vodič, ale její odpor je dostatečně vysoký, takže země je přirozeným omezovačem proudu. V tomto případě je třeba drát odizolovat o délku mírně převyšující hodnotu vypočtenou podle vzorce L = 3,14 x D. Pokud například použijete kanalizační potrubí o průměru 110 mm, pak délka odizolované části měděného drátu bude 35 cm. a druhý konec je vložen do fázového konektoru zásuvky. Pár hodin proudu proudu se potrubí zahřeje a pohyb v něm se obnoví.
  2. Pokud jáma zmrzla, pak by měl být železný kolík veden do jeho středu. Holý konec drátu je připevněn k čepu a na jeho druhý konec je aplikováno napětí 220 V. Pro tento účel může být použit hák připevněný k drátu, který může být pečlivě vyhozen na prvek nesoucí proud. Můžete také jednoduše vložit drát do fázového konektoru zásuvky, bez háku, pokud vyjde. Bude to trvat dlouho, od půl dne do plných 24 hodin, ale výsledek bude.

Led v odtokovém otvoru

Poradenství odborníka:

Je ještě těžší řídit čep do zamrzlé jámy, než ho vrazit do ledu, takže je ještě lepší zahřívat povrch zmrazené odpadní vody pomocí hořáku.

V obou případech se po ukončení odmrazování proud nejprve vypne a teprve potom se odstraní vodiče.

Více jednoduchých způsobů spojených szahříváním zmrazených objemů pomocí ohřívačů ventilátorů - „duykami“, pájecích lamp nebo speciálních požárů kolem ohně, nevyžadují žádnou speciální přípravu ani vysvětlení