Plastové odtoky: vlastnosti a instalační prvky

Dnes jsou plastové odtoky jedním z nejvyhledávanějších produktů v oblasti odstraňování srážek. Řádně organizovaný žlab je nedílnou součástí moderní budovy, zaručuje bezpečnost jeho stěn a základů, šetří před průnikem vlhkosti. Existuje mnoho drobností v okapech zařízení, které musí být vzaty v úvahu při práci.

Odvodňovací zařízení

Prvky odtoku lze nalézt v různých provedeních: kromě toho, že mají různé tvary a velikosti, mohou být vyrobeny z různých materiálů. Pro výrobu těchto výrobků používejte pozinkované železo, měď, mosaz, kov-plast a jednou z nejoblíbenějších možností jsou odtoky pro střešní plasty.

Prvky plastového odtoku

Hotové plastové odtoky

Vlastnosti odvodňovacích systémů z plastu

Mnozí jsou zvyklí na zpracování plastů jako na něco křehkého a nespolehlivého, ale použití moderních materiálů nám umožňuje umístit drenážní systémy z plastu, pokud jde o pevnost a trvanlivost, v souladu se systémy kovů nebo plastů. Kromě toho tyto produkty mají jinézásluhy:

 • Cenově dostupné náklady. Pokud vezmeme v úvahu cenu odvodňovacích systémů z různých materiálů, pak je zřejmé, že instalace a provoz takového systému bude nejekonomičtější variantou. PVC odtoky, jmenovitě polyvinylchlorid, se nejčastěji používá pro výrobu těchto výrobků, jsou dosažitelné doslova pro každého, nikoli méně funkčních vlastností než jiné možnosti.
 • Nízké náklady na montážní práce. K jejich provedení nejsou zapotřebí ani vysoce kvalifikovaní pracovníci ani drahé nástroje, což má velmi pozitivní vliv na odhadované náklady na instalaci odvodňovacího systému.
 • Nedostatek vysokého zatížení okapu. Hmotnost plastové konstrukce je tak zanedbatelná, že může být připevněna k velmi odlišným částem budovy, bez rizika přetížení hmotou nahromaděného sněhu nebo vlastní hmotností.
 • Schopnost zvolit barvu odtoku pod barvou střechy nebo stěn. Dnes se vyrábí široká škála okapů a plastů, což umožňuje zdokonalit konstrukci domu tím, že prvky systému tvoří jeho harmonickou součást.

Odvodnění v souladu s konstrukcí domu

 • Výběr plastových odvodňovacích systémů, další problém je vyřešen, protože kovové prvky vydávají při dešti hodně hluku a ne každý je s touto úrovní hluku spokojen. S plastovými odtoky není takový problém, a to ocení mnoho milovníků klidu a pohody.
Nejedná se o všechny výhody plastuOdvodňovací systémy, mezi nevýhodami, se nazývají jen malý stupeň odolnosti vůči mechanickému namáhání při nízkých teplotách, ale moderní vývoj v této oblasti umožňuje získat takové materiály, které tyto vlastnosti jsou minulostí, a stížnosti na nedostatečnou pevnost v mrazu se stávají irelevantními.

Montáž plastových odvodňovacích systémů

Při výběru systémů odvodnění PVC pro instalaci ve vaší domácnosti byste měli znát pravidla a funkce jejich instalace, zejména pokud plánujete tuto práci provádět sami.

Instalaci zařízení lze provést dvěma způsoby:

 1. V prvním případě je hotový systém smontován na zemi a vložen do již namontovaných konzol. To lze provést, pokud je dům malý a ne více než jedno podlaží, jinak se může systém během montáže jednoduše rozpadnout a dokonce se zlomit.
 2. Druhá metoda zahrnuje instalaci systému přímo na budovu, kde je instalována na místě určeném pro tento účel samostatnými prvky nebo jednotkami. Pro upevnění jednotlivých prvků lze použít plastové držáky nebo kovové upevňovací prvky.

Plastová konzola

Výběr spojovacích prostředků závisí nejen na preferencích a úvahách o pevnosti, ale také na tom, která část domu bude upevněna. Pokud je plánováno upevnění prvků odtoku na střešní krokvy, měly by být použity pouze kovové konzoly, ale pokudinstalace je zvolena čelní deska, můžete si vybrat mezi kovem a plastem.

Proces připevnění okapů:

 1. Odtokový systém je vždy namontován shora dolů.
 2. Nejdříve se zkontroluje, zda jsou prvky, na které bude upevnění provedeno, zkontrolovány na rovnoměrnost, poté označují místa, kde budou konzoly instalovány, a měly by začínat prvním a posledním upevňovacím prvkem, proporcionálně rozdělujícím mezeru mezi nimi do segmentů.
Odborníci doporučují instalaci extrémních držáků ve vzdálenosti nejméně 150 mm od okraje, čímž je zajištěna správná pevnost upevnění.

Upevnění držáků k přední desce

 1. Po instalaci všech konzol lze do nich vložit okapy. Moderní produkty nevyžadují žádné speciální nástroje, aby bylo možné sklíčidlo upevnit do držáku: stačí ho lehce zatlačit a když uslyšíte cvaknutí, můžete si být jisti, že prvek je pevný.
 2. Poté jsou otvory pro nálevky vyříznuty a jsou instalovány na připravených místech, konečnou fází je instalace žlabových pouzder, po které je systém připraven k provozu.

Doporučujeme také článek „ Free-Lift Do It Yourself “.

Použití plastových lahví k instalaci kanalizace

Existují různé okolnosti, za kterých není možné organizovat odtok z prvků závodu v zemi nebo v zadní místnosti.produkce. V každém případě bude perfektním východiskem odtok s vlastními rukama, vyrobený z obyčejných plastových lahví. Znalí lidé říkají, že 2 litrové lahve jsou pro to nejlepší, ale v případě potřeby se vejdou i 1,5 litrové lahve.

Odtok z plastových lahví

Uspořádání žlabů z plastových lahví, jsou rozřezány na polovinu pro žlaby, překrývající se poloviny a upevňovací kusy drátu, pro trubku, kterou odříznou od dna a krku, zanechávají mírný zúžení pro vložení do dalšího prvku a zajištění určité izolace.

K upevnění výsledných trubek a žlabů do budovy se používají kovové drátěné prstence. Řádně konstruovaný, takový systém je horší než továrna pouze z hlediska estetických ukazatelů, ale plní své funkce správně a slouží dlouhou dobu.

Použití plastových odtoků v moderní výstavbě je zcela odůvodněné z různých hledisek. Tento materiál umožňuje získat estetický, trvanlivý, a co je nejdůležitější, efektivní systém, který dokonale zvládne jeho funkce.