Pozinkované odtoky: výhody, nevýhody a vlastnosti instalace

Rozmrazování taveniny a dešťová voda ze střechy nepříznivě ovlivňuje stav nadace, což způsobuje, že je vyplavena a předčasně zničena. Voda taveniny navíc ovlivňuje vzhled fasády, což z ní dělá naléhavý problém rychle a efektivně odtok do bezpečné vzdálenosti a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použití pozinkovaných žlabů. Jejich funkce je v modularitě, která umožňuje rychle navrhnout, získat a nainstalovat systém, a to i bez velkého množství znalostí v této oblasti.

Vzhled pozinkovaného odtoku

Odkud se odráží okapy?

V současné době je pro výrobu okapů široce používáno několik druhů materiálů:

 • plasty;
 • pozinkovaná ocel;
 • měď.

Každá z těchto možností má své vlastní výhody a pozinkovaná ocel zůstává dnes nejpopulárnější.

Poradenství odborníka:

Můžete si zakoupit výrobek potažený polymerovou barvou. Tento povlak poskytne atraktivnější vzhled a vysokou trvanlivost.

Stručná charakteristika pozinkovaného žlabu

Co je pozinkováno?Odtok

Z konstrukčního hlediska jsou pozinkované odtoky několik vzájemně propojených samostatných modulů:

 • skluz pro sběr vody zachycený na střeše;
 • odtokové potrubí;
 • potrubí pro odstranění deště a roztavené vody.

Prvky pozinkovaného odtoku

Odvodňovací systém z pozinkované oceli navíc obsahuje řadu upevňovacích systémů, zátek, zakřivených kolen. Úkolem těchto prvků je zajistit potřebnou těsnost, odvod vody ve správném směru a spolehlivé upevnění.

Pomocí výše uvedených prvků je možné bez zvláštních problémů upevnit odvodňovací systém na železobeton, cihly, dřevo a jiné povrchy a modulární konstrukce umožňuje zvětšit délku a zajistit jakoukoliv konfiguraci, obcházet jednotlivé prvky na fasádě, směřovat odtok přímo do kanalizace dále.

Výhody a nevýhody

Moderní pozinkované žlaby - výroba je poměrně složitá a technicky vyspělá. Používá vysoce kvalitní vhodné listy, které mají řadu výhod oproti běžnému černému kovu, plastu nebo mědi. Zde jsou některé z nich:

 • vysoká odolnost proti korozi;
 • přítomnost polymerního povlaku, který zvyšuje trvanlivost;
 • odolnost vůči srážkám a různým klimatickým podmínkám;
 • zvýšená tuhost;
 • všestrannost;
 • spolehlivost a trvanlivost;
 • dostupnou cenu.

Pozinkované odvodňovací systémy však mají určité nevýhody. Jedná se o potřebu pravidelných oprav, které mohou být spojeny s přerušeními ve švech v důsledku tepelné roztažnosti a kontrakce s poklesem teploty.

Vlastnosti a nuance instalace v různých podmínkách

Pro instalaci pozinkovaných odtokových systémů lze použít několik různých způsobů. Volba konkrétního je dána stavem venkovského domu a charakteristikou určité oblasti.

Upevnění pozinkovaného odtoku na střechu budovy

Nejlepší možností by bylo namontovat pozinkovaný okapový žlab na okraj šikmé střechy.

Pro tento účel se používají speciální držáky, jejichž upevnění musí být provedeno před pokládkou střešní krytiny. V opačném případě je odtok z pozinkované oceli připevněn přímo k přední desce pomocí konzol a svorek. Kromě toho je možné namontovat okapy přímo na střechu těsně pod jejím svahem.

Poradenství odborníka:

Pokud jsou galvanizované žlaby instalovány v oblastech, kde v zimě padá velké množství sněhu, může se v okapech vytvořit led, což může vést k pronikání vlhkosti skrz střechu, což je zvláště důležité, když je vyrobeno z kusových materiálů. V tomto případě je nutné pravidelně čistit střechu sněhu, která nejen prodlouží dobuservis pozinkovaných okapů, ale také zabraňují zhroucení střechy.

Člověk by se měl zbavit akumulací sněhu na kanále

.

Odvodňovací systém může často zajistit nejen odběr dešťové vody ze střechy, ale také její odvodnění do odvodňovací sítě, která účinně a rychle odstraní vlhkost ze základů a fasád budovy. Pro tento účel se používají speciální studny pro spádovou oblast, rošty, odvodňovací kanály, různé žebříky a další prvky, které umožňují zachovat pevnost základu a čistotu budovy po mnoho let.

Na závěr rozhovoru o kanalizačním systému z pozinkované oceli lze konstatovat, že je to nejlepší volba pro ruské podmínky, která poskytuje ekologickou kombinaci cenově příznivých nákladů, životnosti a estetické přitažlivosti. To vše je však možné pouze za podmínky kombinace několika podmínek najednou:

 • návrh příslušného drenážního systému;
 • použití kvalitních materiálů pro toto ujednání.

Doufáme, že výše uvedené informace vám pomohou při řešení všech vzniklých problémů a problémů.