Samostatné betonové prstence to provedou sami: pokyny krok za krokem

Moderní stavební technologie umožňují vlastníkům venkovských domů, vil, chalup vybudovat vlastními rukama septik z betonových prstenců. To není tak obtížné a značné finanční prostředky budou ušetřeny. V důsledku toho bude tak důležitá záležitost, jako je likvidace odpadních vod, účinně vyřešena. Potřebné znalosti k provedení práce poskytnou náš článek.

Proces vytvoření kanalizačního venkovského domu nebo chaty

Proč stojí za to instalovat septik

Vzhledem k tomu, že vybavení domácností v venkovských domech se přesunulo dovnitř, obyvatelstvo se zajímá o otázku, jak vytvořit septik z betonových prstenců. Tento problém, jak se ukázalo, není obtížné vyřešit sami. Instalační technologie bude pokryta o něco nižší, a nyní je nutné se ve věci této struktury upřesnit důvody pro výběr.

Další výhodou je estetický vzhled hotové septiky

.

Obsah jímky má mnoho nedostatků:

 • Spíše drahá operace: musí být pravidelně čištěna a stojí tohodně peněz.
 • Zápach, mírně řečeno, je neestetický.
 • Odpadní voda v rozporu s těsností jde do země, což znamená, že na její straně vzniká „časovaná bomba“.
 • V projednávaném případě je dobře vyloučeno.

S nástupem septiku se dramaticky změnila problematika odpadních vod. Poté, co jste jednou strávili na uspořádání kanalizačního systému, budete po mnoho let poskytovat bezpečnou a pohodlnou čisticí konstrukci.

Pravidla pro výběr místa pro instalaci septiku

Před zahájením výstavby autonomní kanalizační soustavy je nutné provést veškeré technické výpočty. Zpravidla se provádějí ve fázi plánování domu.

Jak si vybrat místo pro instalaci septiku

V této fázi je třeba zvážit některé podmínky:

 1. Umístění septiku z domu by mělo být nejméně 5 m.
 2. Jeho poloha ze studny nebo studny je nejméně 30 m.
 3. Instalace septiku se provádí na malém kopci (aby se zabránilo meltwater nebo dešťové vodě).
 4. Odpadní potrubí musí být umístěno v mírném úhlu.
 5. Trubka musí být rovná, protože ohyby přispívají k ucpávání.

Podrobný návod k instalaci septiku

Princip septiku je biologický proces

.

Popis kroků procesu vám ukáže, jak vytvořit septik nádrže. Provádí se v souladu s technologickými pravidly. Jejich vyplněním můžete být absolutněklid pro založení vašeho domova, ekologickou čistotu vaší i sousední země.

Nádrž se skládá ze tří studní. Když odpadní voda vstupuje do první studny, odpadní voda je nejprve ošetřena a následována do druhé studny. Tam, když prošli druhou fází čištění, vstupují do třetí etapy, ze které v čisté formě přechází do země.

Septický program tří studní

Instalace septiku z betonových kroužků zajišťuje účinek čištění kvasením odpadních vod. Za tímto účelem nesmí do první nádrže proudit vzduch. Po primární úpravě tekutina vstupuje do druhé jamky. Zde musí být technologie přítomna kyslík. S ní bakterie rozkládají látky na složky, které se ukládají do vrtu. Třetí studna je odvodnění. Vezme již vyčištěnou vodu a předá ji do půdy, aniž by jí způsobil jakoukoli škodu.

Technologie instalace čistírny odpadních vod

Podívejme se podrobně na technologii instalace čistírny odpadních vod:

 1. Stavba septiku z betonových prstenců začíná pořízením samotných prstenců. Budete jich potřebovat 9. Kromě toho je třeba koupit 3 kanalizační šachty (dle počtu otvorů).
 2. Pak musíte vykopat v jedné řadě 3 studny o hloubce 3 m a průměru 2,8 m (o něco větší než průměr betonových kroužků).

Kopání jámy

Poradenství odborníka:

Kopání jámy by mělo být prováděno minimálně dvěma osobami: první přímo provádí zemní prácepráce, a druhá s kbelíkem svázaným k lanu zvedá zem k povrchu.

 1. Poté se na dně prvních dvou otvorů vytvoří betonová podložka.
 2. Dalším krokem je instalace septiku z betonových kroužků. S pomocí jeřábu jsou na sobě umístěny prstence (v každé jamce jsou tři prstence).

Montáž prstenců

 1. Mezery mezi spoji prstenců jsou vyplněny tekutým sklem.
 2. Vzdálenost od stěn prstenců ke stěnám jámy je pokryta zeminou.

Montáž kanalizačních trubek

Výstavba kanalizačních potrubí musí být taková, aby pohyb odpadních vod z jedné nádrže do druhé prošel bez překážek.Za tímto účelem:

 1. Kanalizační potrubí do první (s cementovou podložkou) je vedeno pod mírným úhlem.
 2. Trubka spojující první a druhou studnu (s cementovými podložkami) by měla být umístěna o 20 cm níže.
 3. Trubka spojující druhou studnu a třetí (bez cementové podložky) je o 20 cm nižší.

Uspořádání potrubí

Co věnovat zvláštní pozornost při práci

Montáž betonových kroužků musí být připravena předem. Budete muset pronajmout jeřáb a kamion. Studny pro septik je lepší kopat dopředu. V předstihu je třeba přemýšlet o vstupu strojního zařízení na místo výkonu práce. Při montáži betonových kroužků je nutné dbát na to, aby nedošlo k jejich prasknutí a aby se od nich fragmenty neoddělily.

Je důležité vědět, jak vytvořit septik z betonových prstenců,tak, aby nedošlo k narušení ekologie lokality. V žádném případě by neměla odpadní voda proudit do prvních dvou studní. Tekuté sklo a betonové polštáře utěsní nádoby a chrání půdu před únikem odpadních vod, proto je této fázi instalace věnována velká pozornost.

Vnitřní vodotěsná komora

Na dně třetí studny musíte dát filtr - štěrk nebo sutinu. Pokud voda z třetí studny bude proudit do nádrže, bude na její dno umístěna kazeta s chlorem. Lze jej použít jako filtr pro řasy nebo speciální bakterie.

Objem vrtu může být odlišný. Je dána množstvím odpadních vod. Septik musí být trojnásobek denního objemu přiváděné kapaliny. Podle technologie by měla být vždy voda.

Zařízení septiku betonových kroužků se všemi jeho kladnými stranami má určité nevýhody. Vyžaduje poměrně velkou plochu. Proto ne všichni majitelé si mohou dovolit instalaci. Navíc je nutné pečlivě sledovat těsnění, aby nedošlo k trhlinám.

Poradenství odborníka:

Někteří majitelé dodatečně cementují prstence zevnitř, pokryté bitumenem.

Instalace septiku se nevztahuje na dokončené čistírny odpadních vod. Nicméně v venkovských domech je to prostě nutné, protože je to jediná stavba tohoto druhu na venkově. Ve srovnání s žumpy je septik skutečným nalezením pro majitele domů.