Srovnání septiků: co si vybrat

S poměrně širokým sortimentem čistíren odpadních vod na trhu pro parcely a soukromé domy je důležité porovnat septiky podle jejich výkonových charakteristik, aby bylo možné zvolit ten, který je nejvhodnější pro specifické podmínky. Mnoho domácích podniků, které zachytily potřebu takových zařízení, zahájilo průmyslovou výrobu septiků. Recenze těch, kteří je zakoupili, umožňují posoudit úspěch konkrétního designu. V našem článku shrneme zobecněné názory uživatelů na různé čistící systémy a porovnáme je mezi sebou.

Porovnání septiků je nejvhodnější s ohledem na základní přehled

Vůdcové mezi septiky

První tři druhy „hitparády“ bioseptiky vypadají takto:

 • První místo (s velkým rozpětím) bylo přijato "Tank";
 • Za druhé, s velkýmpočet pozitivních recenzí šel na Triton a jeho redukovaný model Triton Mini;
 • Třetí, bronzové čestné místo obdržel septik „Topas“, který vyrábí LLC ON „Topol-Eco“.

Mimo ceny získávají popularitu značky Topol, Tver a Yunilos.

Obecné zhodnocení různých septiků

Výkonný "tank" a jak na něj reagují

Septik "

Vědět, kolik inzerentů velmi často používá k vytvoření pozitivního obrazu produktu, může být docela skeptický ohledně recenzí zveřejněných na specializovaných webových stránkách. Nicméně přítomnost kritických názorů na septiky „Tank“ naznačuje, že ne všechny chvály o tomto produktu jsou napsány na vyžádání. Současně vzniká nespokojenost s „tanky“ zpravidla v důsledku dvou hlavních důvodů:

 • nesprávná volba velikosti, protože toho, co prostě nemá čas se vyrovnat s nákladem;
 • porušení montážní technologie.

Tank lineup

Výhody septiku "Tank" jsou také často nalezeny v recenzích, a to:

 • relativně nízká cena;
 • dobrá čistota;
 • autonomie práce a nedostatek provozní spotřeby energie;
 • snadná údržba.

Všichni vyvolávají touhu sdílet svůj příznivý dojem.

Názory na téma „Topas“

Septik "Topas"

Neokázalost a spolehlivost Septik "Topaz" hodnotil v mnoha pozitivních recenzích. Můžeme s jistotou říci, že tento úklidový systém je poměrně velkou většinou jeho vlastníků, téměř každé čtyři z pěti.Hlavní výhody programu „Topas“ jsou:

 • není třeba nakupovat speciální biopreparáty, urychlit proces rozkladu odpadních vod na organické složky;
 • snadnost obsluhy a relativně nízká četnost potřebného čištění.

Modelová řada Topas

Stejně jako v případě „Tank“, autoři nespokojených a kritických poznámek samotným výrobcům se při montážních pracích dopustili hrubých chyb a ignorovali pokyny a doporučení. Výsledkem je špatný provoz čistírny odpadních vod.

Poradenství odborníka:Výběr septiku by měl být proveden nejen cenou, výběrem nejlevnější, ale také dodržením zásady přiměřené dostatečnosti, s přihlédnutím k dennímu odhadovanému objemu odpadních vod.

Co si myslí o „Unilose“

Septik "Yunilos"

Přemýšlíte o tom, jak si vybrat septik, který si vyberete, můžete si vybrat ve prospěch

Yunilosovy septiky. Pracuje bez odčerpání a to znamená, že nebude nutné zavolat vakuový vozík. S takovou prací se můžete vyrovnat tím, že vynecháte pevný zbytek lopatou, je to nutné každých 12 měsíců.

Sestava Yunilos

Vysoká účinnost tohoto čisticího zařízení je jeho velmi dobrým rysem, ale má takézadní strana. Rychlost zpracování odpadních vod je dána tím, že její údržba vyžaduje náklady ve formě elektřiny. Cena také "kousnutí".

"Triton", recenze: dobré a levné

Septiková nádrž Triton

Rozhodnutí o tom, který septik si vybrat pro dům, závisí na jeho ceně. Samozřejmě, že tvrzení, že z ryb je levná ryba, je správné, ale stále chci ušetřit peníze. A teď, za velmi skromnou cenu, septik Triton má velmi dobré provozní vlastnosti, což dokládají nejen údaje o pasu, ale také četné pochvalné recenze.

Sestava Triton

Zvláštní zmínka by měla být věnována kompaktním rozměrům varianty „mini“, která usnadňuje jak dodávku, tak instalaci zařízení. Současně, výsledek čištění může být volán úplně cenný, jeho míra není nižší než účinek použití dražších systémů.

„Tver“ je trochu rozmarný, a tak nic není

Septik Tver

Podle názoru vlastníků je obtížné posoudit kvalitu septikové nádrže „Tver“, která, jak je patrné z některých výše popsaných případů, není zcela správná. Faktem je, že ho nadávají častěji než „Tank“ nebo „Topas“. Je možné, že septik sám je dobrý, ale jeho zařízení je kritičtější k chybám při instalaci. Existuje také mnoho pozitivních recenzí, takže byste neměli vinit výrobce za špatnou víru.

Modelová řada „Tver“

Doporučení odborníka:Nejlepší je zamyslet se nejen nad tím, jak si vybrat septik, nýbrž také o jeho objednání na klíč, a to tím, že alespoň nejdůležitější část práce bude svěřena odborníkům, kteří znají podrobnosti o technologii instalace. V tomto případě bude „Tver“ jistě fungovat správně a vyrovnat se s jeho povinnostmi.

Recenze o "Topol" - nic špatného

Septik "Topol"

Existuje velmi málo špatných recenzí o septiku "Poplar", funguje to tak, jak by mělo, což odůvodňuje očekávání těch, kteří si ho koupili. Cena je poměrně konkurenční a instalace nezpůsobuje žádné specifické problémy.

Topol lineup

Porovnání nejoblíbenějších značek

Pokud potřebujete septik, který vám dá - jak vybrat ten správný, pravděpodobně vás to zajímá nejdříve. Pokusme se pomoci při řešení tohoto problému. Všechno je relativní a při výběru septiku je to také pravda. Pokud tedy existuje nějaké dilema mezi některými septiky, pak se musíte řídit silnými a slabými stránkami každého z nich. A samozřejmě i cenu.

Jaký je rozdíl mezi „Topas“ a „Unilos“?

Srovnáním septiků „Topas“ a „Yunilos“ je třeba mít na paměti, že princip fungování a jejich schéma jsou téměř identické, ale materiály výroby v „Yunilos“ jsou přesto lepší a silnější. Kromě toho tento model konstruktivně reprezentuje modernizaci a rozvoj prvního, což se odráží v jeho větší přizpůsobivosti klimatickým podmínkám.Rusko. Obecně, přemýšlel, jak si vybrat septik pro dům, z těchto dvou možností, je lepší se zastavit u “Unilose”.

Nejčastěji je pro uživatele obtížné zvolit si mezi septiky „Topas“ a „Unilos“

.

Porovnejte „Tank“ a „Yunilos“

Nádrž Tank čistí kanalizace lépe než Unilos, ale je třeba ji čistit častěji. "Tank" je navíc silnější, což odpovídá jeho názvu.

Jak se „Yunilos“ liší od „Tver“

Nádrž Tver má nižší stupeň čištění než Unilos a potřebuje pravidelnou údržbu. Zbývající charakteristiky těchto dvou systémů jsou přibližně stejné.

"Nádrže" se nebojí nečistot. A co Topas?

Vysoký stupeň čištění odpadních vod septikem „Topas“ umožňuje jejich odvodnění do otevřené příkopy a jejich stažení z nádrže je možné pouze na zem.

Čtenář je tedy jasně informován o tom, kterým výrobcům by měla věnovat zvláštní pozornost. Nicméně, jaký druh septik vybrat si dát nebo doma, každý majitel musí rozhodnout sami, ocenit všechny výhody a nevýhody každého systému. Mezi uvažovanými výrobci není upřímně špatné, a proto prakticky jakýkoli systém čištění zvládne jeho úkoly. V každém případě bude nejdůležitějším faktorem účinnosti septiku jeho správná instalace.