Vložení do kanalizační trubky

Někdy se vyskytnou chvíle, kdy by měl být do kanalizačního potrubí vložen již existující systém, aby se například uspořádal odtok ze spotřebiče, jako je třeba v domácnosti, například pračka. Jak vyřešit tento zdánlivě jednoduchý úkol?

Trubku můžete odříznout a zasunout T-kus. Pokud se však jedná o kovové kanalizační potrubí, můžete se k této problematice přiblížit. Pokud jsou moderní trubky plastové, není tato metoda použitelná. Jak být v tomto případě? Stojí za to věnovat čas pochopení různých způsobů řezání do kanalizačního systému a teprve pak něco udělat.

Technologie poklepávání do kanalizační trubky

Různé způsoby odbočení do kanalizace

Kravata s odpalištěm

T-kus pro poklepání do kanalizační trubky

Při řezání odpalištěm, první věc, kterou musíte udělat, je vyříznout trubku a podle možnosti co nejpřesněji rozřezat její kus na velikost odbočky, která bude na tomto místě instalována. Je třeba poznamenat, že v tomto případě bude odbočku umístit na segmenty potrubí ve formě spojky. Pak je třeba velmi pečlivě vařit křižovatku potrubí a odbočky. Tato práce by měla být svěřena zkušenému svářeči.

PokudPředpokládá se, že je vložen do systému, který se skládá z plastových trubek, jedna trubka je nahrazena dvěma malými částmi, mezi nimiž je umístěn kus trubky, který je vybaven odbočkou, určenou pouze pro připojení dalšího zařízení. V tomto případě může být hlavním problémem spojení pomocí zásuvek, do kterých jsou trubky vloženy.

Vložení do plastové trubky

Vložení do plastové kanalizační trubky

Existují způsoby, jak narazit do kanalizační trubky vyrobené z jakéhokoliv materiálu, aniž by bylo nutné řezat. Provedení takové spojky do systému sestávajícího z plastových trubek je pro mnohé zcela možné. K tomu potřebujete:

 • Připravte si část trubky s trubkou požadovaného průměru.
 • Vyřízněte obrobek: nechte trubku samotnou a část trubky, ze které se opouští, aby bylo možné spolehlivě zakrýt místo napojení na hlavní potrubí.
 • V potrubí vyvrtejte otvor. Průměr tohoto otvoru musí přesně odpovídat průměru trysky.
 • Namažte vnitřní povrch výsledné příruby a vnější povrch trubky kolem otvoru těsnicí hmotou.
 • Nasaďte přírubu na trubku, pevně ji táhněte podél okrajů pomocí svorek. Upínací svorky by neměly být příliš, ale pečlivě, před vznikem těsnící hmoty pod přírubou. Přebytečný tmel - odstraňte.
Poradenství odborníka:

Pokud se provádí poklepávání do kanalizačního systému s nízkým tlakem vody, není použití hadicových svorekpožadováno V tomto případě je možné použít elektrickou pásku, pevně spojující trubku a přírubu.

Vložení do kovové trubky

Pokyny pro zasunutí do kanalizační trubky

Je-li nutné navázat spojku do kovové trubky, je samozřejmě snazší použít hotový tee o něco větším průměru, který odřízne díl bez trysky. Někdy však musíte sami připravit odpovídající přírubu:

 • K tomu použijte trubku s vnitřním průměrem, která se shoduje s vnějším průměrem potrubí, ke kterému se chcete připojit.
 • Trubka je podélně řezaná, v ní je vyvrtán otvor a trubka je svařena.
 • Svařování takové příruby a potrubí by mělo provádět odborník. Pokud není možné provést vysoce kvalitní svařování, můžete použít svorky a těsnicí materiál.

Vložení může být provedeno v jakémkoli systému - instalatérství, topení, kanalizaci. Hlavní věc před prolomením kanalizačního potrubí pro připojení odtoku je zajistit, aby v něm nebyl žádný tlak.

Nástroje pro odpich a metody jejich použití

Připojení ke stávající kanalizaci může být kdykoli nezbytné. Pořízení pračky nebo myčky, přídavného dřezu, přídavného kohoutku nebo jiné topné trubky - to vše je důvodem pro zaklepání do obecné kanalizace.

Adaptér pro zavádění do kanalizace

Prezentováno na moderníchVelký výběr různých přechodových zařízení (přírub, adaptérů) umožňuje na trhu najít optimální řešení každého konkrétního problému a vytvořit spojení s vnitřním kanalizačním systémem bez zvláštních nákladů několika způsoby:

 • Aplikační adaptéry. Na trubky o průměru 100-110 mm se montují adaptéry o průměru 50 mm.
 • Pro připojení k trubkám o průměru 32-40 mm se používají vložky o průměru 19 až 22 mm s plastovými vsuvkami.

Chcete-li vyrábět vysoce kvalitní postranní panel pomocí zakoupeného adaptéru, musíte provést několik poměrně jednoduchých kroků:

 • Uzavřete vodu v kanalizaci.
 • Do trubky vyvrtejte otvor s korunkou o vhodném průměru, opotřebovanou na vrtáku.
 • Při použití adaptéru se šrouby nasaďte na trubku šrouby.
 • Při vkládání bez šroubů odmastěte povrchy, nasaďte vložku a utáhněte matici.

Schéma uspořádání potrubí

Poradenství odborníka:

Aby nedošlo k úniku, můžete dodatečně použít těsnění pro utěsnění adaptéru.

Dobře provedená vložka do kanalizačního potrubí zabrání potřebě opravy celého systému a s malým úsilím doplní další kanalizační kanalizaci jakéhokoliv nově získaného sanitárního a jiného typu spotřebiče.