Výměna armatur nádrže

Výměna armatury záchodové mísy může být nezbytná, pokud některá z jejích součástí selže. Celá konstrukce výztuže jako celku je obvykle poměrně spolehlivá. Skládá se z:

 • otvory pro splachování toalety;
 • přepadovou trubku umístěnou v blízkosti otvoru;
 • víčko ventilu opatřené širokým elastickým páskem;
 • armatury pro přívod vody;
 • mechanismus tlačítka pro uvolnění vody (vypouštěcí ventil).

Nahrazení moderních výplňových armatur vypouštěcí nádrže

Potřebné materiály a nástroje

Pokud je výměna záchodových armatur často omezena pouze na výměnu gumové žárovky, která zakrývá vypouštěcí otvor, může nějakou dobu trvat, než vymění kování, které je zodpovědné za funkci plnění nádrže vodou. Tato práce může být snadno prováděna samostatně, bez použití služeb profesionála.

Nevyžaduje použití sofistikovaných nástrojů a zařízení. Budete potřebovat:

 • svinovací metr nebo běžné pravítko;
 • 1 nebo 2 nastavitelné klávesy;
 • klíče;
 • nový soubor ventilů.

Voda v odtokové nádrži z kanalizačních trubek může být dodávána dvěma způsoby: ze strany a ze dna. Zvažte, jak nahraditkování v záchodové misce v obou případech.

Výměna mechanismu pro plnění nádrže na toaletní mísu

Boční přívod vody do umyvadlové mísy

Práce se provádí v následujícím pořadí:

 1. Určení průměru přívodní trubky vody.

Standardní vnitřní průměr kanalizačních trubek, které dodávají vodu, je 10 nebo 15 mm. To odpovídá 1/2 nebo 3/8 palce. Správné určení této hodnoty vám umožní koupit vhodné kování.

Nejjednodušší způsob určení vnitřního průměru trubky je měření jejího vnějšího průměru a porovnání se standardními hodnotami. Tak, 15 mm, měřeno pravítkem na vnější straně trubky, bude odpovídat 3/8 palce jeho vnitřního průměru, 20 mm - 1/2 palce.

Odborné poradenství:Lze měřit vzdálenost mezi stranami matice pružné hadice. V tomto případě bude 20 a 25 mm odpovídat vnitřnímu průměru 3/8 a 1/2 palce.
 1. Výběr potřebné výztuže.

Vizuálně lze typ kování, který se hodí, určit zvednutím víka záchodové mísy. Zůstane jen na koupi stejného designu (prodává se již smontovaný) a můžete přistoupit k opravě.

Tradiční a moderní vybavení nádrží

 1. Montáž nových sacích ventilů:
 • Uzavřete vodu vstupující do toalety.
 • Odstraňte kryt nádrže, propláchněte celou vodu.
 • Demontujte staré přívody vody. Za tímto účelem odšroubujte pružnou matici hadice při drženídruhou tyč. Možná budete potřebovat dva klíče. Pokud je matice utažena, jak se říká, svědomitě, druhý klíč musí držet ventil. (V případě, že výměna odtokových armatur ještě není nutná, může to poněkud zabránit demontáži.)
Odborné poradenství:Při použití dvou klíčů pro uvolnění matice mohou nastat určité potíže v důsledku vlastností nádrže, ve které je membránový ventil umístěn níže. Je nutné buď zkrátit standardní klíč s bruskou, nebo vytvořit pohodlný úchop ze šrotu.
 • Zkontrolujte staré těsnění z hlediska možného opětovného použití. V případě potřeby vyměňte těsnění za nové.
 • Nainstalujte nové přívodní ventily vody tak, aby se jejich části nedostaly do styku se stěnami nádrže ani s odtokovými armaturami.
 • Připojte vodu.

Systém montáže nových armatur pro vypouštěcí nádrž

 1. Kontrola správné instalace.

Po spuštění do vodního systému může být nutné provést určité úpravy instalace nového zařízení: mírné utažení matice membránového ventilu nebo mírné nastavení polohy plnicího ventilu plnicího ventilu.

Při použití ventilů s vřetenovým ventilem je nutné složitější a zdlouhavé seřízení.

Přívod vody do nádrže zdola

Na rozdíl od varianty postranního přívodu vody do záchodové mísy v tomto případě budete muset trochu pohladitvýměna poškozených armatur.

Hlavní překážkou může být skutečnost, že toaleta je umístěna v blízkosti zdi a jsou zde také kanalizace, které dodávají vodu do nádrže. Aby bylo možné kvalitativně a spolehlivě spojit nové přívody vody, je nutné použít stejné nástroje jako v prvním případě (když je voda přiváděna do nádrže z boku).

Technologie samotného díla se prakticky neliší od výše uvedeného. Jak vidíte, výměna ventilu cisterny je poměrně proveditelná a není příliš dlouhá. Stačí se domnívat, že taková operace se může opakovat jednou za 5-10 let.