Wells kanalizace železobeton: výhody a montážní technologie

Kanalizační železobetonové studny jsou výrobky, které jsou relevantní nejen dnes, ale mají také dostatečnou spolehlivost, aby byly po mnoho let voleny mnoha spotřebiteli. V oblasti stavebnictví a opravárenství má velký význam instalatérství a jeho instalace. V současné době se na instalatérském trhu objevuje stále více inovací, které skutečně přinášejí radost nejen odborníkům v tomto oboru, ale i běžným zákazníkům. Hlavním úkolem výrobců bylo vždy jejich pohodlí a spolehlivost. Produkt s takovými vlastnostmi bude diskutován v našem článku.

Místní kanalizace na bázi železobetonových kroužků

Proč železobeton

Výhody materiálu

Studené železobetonové studny jsou záměrně určeny pro výstavbu vnější kanalizační komunikace. Jsou instalovány na určitých místech a ve střídání kanalizačních sítí, v nových budovách a při opravách průmyslových objektů, domů, bytů a chalup.

V minulosti byly železobetonové kanalizační šachty vybudovány z takových stavebních materiálů jako beton a cihla. Samozřejmě to trvalo hodně času a bylo to pracné. Dnes se průmysl posunul vpřed v masové výrobě různýchsériové díly ze železobetonu. To je velmi výhodné vzhledem k tomu, že prvky mohou být kombinovány, podobně jako části konstruktoru. Všechny části jsou tak snadno a pohodlně sestaveny a namontovány do prefabrikovaného betonu s téměř libovolnou konfigurací a velikostí.

Konstrukce betonových kroužků

Kromě uvedených skutečností stojí za zmínku několik dalších výhod materiálu:

 • Vyztužený beton je použitelný na všech půdách.
 • Studené železobetonové studny jsou nejen trvanlivost a pevnost, ale také vysoká rychlost instalačních prací.
 • Beton je inertní, a proto nemá vliv na kvalitu studní, pokud se používá pro instalaci klíčového vrtu.
 • Stěny vnitřního povrchu kroužků lze snadno a bez námahy čistit ručně nebo pomocí služeb vakuových vozíků čistit kanalizační studny.

Oblast působnosti

Tyto části jsou použitelné pro zásobování vodou a teplem, v komunikačních systémech komunikace a napájení. Poskytují příležitost sbírat a pokračovat v provozu těchto studní v jiných oblastech různých podzemních sítí. Například tam, kde probíhá přeprava průmyslových a domácích kapalných odpadů. Kanalizační šachty studny cítí skvěle v zemi je naprosto jakékoliv chemické agresivity a spolehlivé v takových provozních podmínkách.

Uvolněním moderních železobetonových kanalizačních šachet bylo možné provádět jejich hydroizolacipřípadech. Takové železobetonové šachty se nepoužívají pouze v podmínkách permafrostu.

Vyrobené moderní železobetonové studny jsou velmi pohodlné a účinné pro získání podzemní vody, například na letní chatě. Klíčový typ studny je zřídka používán, na rozdíl od důlního typu, který je konstruován s ohledem na hloubku vodonosné vrstvy, přibližně 20 metrů.

Klíč na pitnou vodu

Poradenství odborníka:

Díky mechanickým vlastnostem betonu je možné stavět studny jakékoli hloubky.

Tento design má 2 části:

 • nadzemní - hrot a důl;
 • podzemní - kmen.

Průměr vrtu se pohybuje od 800 do 1500 mm.

Složky vrtu

Uvažujme o tom, co soubor částí podmíněného zdravotnického projektanta zahrnuje:

 • Silniční deska, která pokrývá studnu.
 • Několik dalších kroužků (jejich počet závisí na hloubce vrtu).
 • Krk (detail pro velké studny).
 • Podlahová deska s trubkami (velký průměr).
 • Prstencová stěna (volí požadovanou hloubku).
 • Kamna, která se vejdou na dno studny.

Prvky vrtu

Vyztužené betonové prstence pro studny - jejichž velikosti jsou stanoveny v souladu s GOST 8020-90 - stojí za to použít pouze malý průměr.Pro poskytnutí jsou vhodné dva typy výrobků:

 1. Označení COP,průměr je 1 000 mm. hmotnost 0,7 tun
 2. Označení CS, průměr 1 500 mm. hmotnost 1,0 tuny.

Takové železobetonové prstence jsou vysoké 890 mm. Studené železobetonové řady 3.900.1-14 mají své uplatnění nejen v studnách varianty dacha, ale i v instalatérských a sanitárních oblastech.

Poradenství odborníka:

Navíc může být kvalita betonu zlepšena použitím infračerveného sušení při jeho výrobě.

Vlastnosti montáže železobetonových studní

Instalace železobetonových prefabrikovaných studní je ideální v ruském klimatu.Proces montáže se provádí v několika krocích:

 1. První věc, kterou je třeba udělat, je jasně definovat místo stavby studny, po které začne práce na děrování samotné šachty, tj. Dolu. Složitost tohoto procesu bude do značné míry záviset na hloubce vodonosné vrstvy a půdy. Pomocí moderní technologie je vrtání prováděno rychle.
 2. Příchozí voda je čerpána ven. Proveďte skládkování a podbíjení vrstev filtru. Další, jemně začít instalovat první prsten. To je od jeho správné instalace závisí na jasné svislé šachtě hřídele.
 3. Pro montážní kroužky obvykle zahrnují zařízení (zvedací) nebo speciální zařízení, která jsou namontována přímo nad hřídelem hřídele.

Montáž železobetonových kroužků

 1. Vzhledem k tomu, že jsou kroužky namontovány, jsou spojeny silným kovemsvorky, ze kterých se také vyrábí, a žebřík pro práci ve studně.
 2. Spoje mezi kroužky jsou utěsněny a volné prostory mezi stěnami dolu a instalovanými stěnami hotové betonové studny jsou zakryty vytěženou nebo dovezenou půdou a důkladně utěsněny.
 3. Čepice je obklopena hliněným hradem a hmota zůstává malá: instalujte ventilaci a zavřete nádobu víčkem.

Připravená studna s žebříkem z kovových konzol

Přesné dodržování požadavků na instalaci železobetonových studní bylo vždy a bez ohledu na jejich typy v současné době neméně důležité.

Železobetonové studny opět a znovu dokazují spolehlivost ochrany potrubí před nejrůznějšími škodami, a to díky kvalitnímu materiálu, pevnosti, snadnosti montáže, pevnosti obou komponent - betonové a železné výztuže.