Zahřívání kanalizačních trubek: volba a instalace topení

, tedy důležitou událostí jako izolace kanalizačního potrubí nelze zanedbat. To se provádí, aby se zabránilo zamrznutí vodovodu v chladném období. V soukromém domě plně zahřát potrubí schopný zvládnout, protože rozsah práce není tak velký. Pozornost by měla být věnována potrubí umístěné před domem, stejně jako těch oblastech, které se nacházejí v oblastech, kde není topení. Je důležité si uvědomit, že nejzranitelnější oblasti kanalizace - potrubí výstupní bod před jejich spojení s čerpadly, metry, dodávky do jamek. Jaké materiály lze provádět vysoce kvalitní izolace, se dozvíte z tohoto článku.

včasné izolace chrání potrubí před mrazem v zimě

Požadavky na topení kanalizačních potrubí ,

Při výběru izolace na odpadní potrubí v první řadě by měly věnovat pozornost následující vlastnosti:

 • nehořlavost;
 • vodotěsné;
 • trvanlivost;
 • snadná instalace;
 • opakované použití;
 • náklady.

Také předtím, než rozhodne, jak izolovat dům kanalizační trubky nebo venku, musí být dále seznámen s technickýmvlastnosti materiálů nabízených k tomuto účelu. Důležité vlastnosti během provozu jsou:

 • dostatečně nízká tepelná vodivost materiálu;
 • udržování provozní teploty bez nutnosti dodatečné izolace;
 • špatná absorpce vlhkosti, která může rychle vést ke zničení izolace;
 • odolnost materiálu vůči případným chemickým a biologickým účinkům.

Někdy je izolace opatřena lepicí páskou pro usnadnění instalace

.
Doporučení odborníka:Nejvhodnější varianta by měla být vybrána porovnáním vlastností různých materiálů a podle vlastností kanalizačního systému, který vyžaduje izolaci.

Materiály pro ohřev kanalizačních trubek

Každá izolace pro kanalizační potrubí prezentovaná na moderním stavebním trhu má své výhody i nevýhody, které mohou omezit jeho použití v dané situaci. Zvažte některé z nejpopulárnějších materiálů.

Skleněná vata

Skleněná vata se vyrábí v rolích v čisté formě a již zabalených fólií

.

Materiál s nízkou hustotou, což je nepochybně plus. Skleněná vata zároveň vyžaduje povinnou dodatečnou vnější izolaci. Vzhledem k dodatečnému použití střešní krytiny nebo sklolaminátu se celkové náklady na izolaci výrazně zvyšují a zvyšujípracovních podmínek.

Posílení vaty na potrubí o velkém průměru

„čedičové vlákno“

Izolační válce z čedičové izolace jsou velmi pohodlné a praktické. Pro použití tohoto typu izolace, nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Nejsou potřeba žádné speciální drážky pro pokládku trubek. Jejich hlavní výhoda - snadnost instalace - zatím v současné fázi však nemůže překonat jejich hlavní nevýhodu - vysoké náklady.

Izolace připraveného čediče

Pěnoplast a expandovaný polystyren

Velmi oblíbené jsou takzvané skořepiny z pěnového polystyrenu, které se používají pro tepelnou izolaci odpadních potrubí. Lze je úspěšně použít jak pro ohřev vnitřní kanalizace, tak i pro potrubí umístěná vně nebo na zemi. V posledně uvedeném případě není zapotřebí dodatečných zásobníků pro pokládání trubek.

Skříně z expandovaného polystyrenu

Montáž izolace

Proces instalace izolace pro trubky bude posuzován na příkladu skořepin, protože:

 • čedičové válce jsou namontovány stejným způsobem;
 • Instalace skleněné vaty je intuitivně srozumitelná - role jsou rozřezány na kousky, které zabalí trubky, a pak jsou vhodným způsobem upevněny.

Proces montáže skořepin

Mušle lze montovat poměrně snadno:

 1. Dvě poloviny s vnitřním průměrem odpovídajícím. \ Tspecifická tepelně izolovaná trubka, stačí ji nosit a připojit. Položili na mušle malý "překryt" (10-20 cm).
 2. U pojištění se překrývají s páskou.
 3. Ukotvení jednotlivých prvků mezi sebou je také upevněno lepicí páskou.
 4. Pro izolační rohy a různé sestavy montovaného systému existují skořepiny různých forem, které jsou jednotlivě vybrány v každém jednotlivém pouzdru ve tvaru skříně.

Tvarové díly pro izolaci

 1. Někdy se pro takové skořepiny používá další vnější povlak.
Poradenství odborníka:

Nespornou výhodou pěnových skořepin je možnost jejich opakovaného použití. Lze je snadno demontovat a znovu použít bez ztráty tepelně izolačních vlastností.

Fóliové skořepiny

Veškerá moderní tepelná izolace kanalizačních potrubí funguje podle stejného principu. Vzduch plnící volný prostor materiálu jakéhokoliv druhu a je tepelným izolátorem. Při výběru konkrétního typu izolace je tedy nutné se řídit umístěním potrubí a vhodností jeho instalace.